روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با بیان اینکه حدود ۶۰ درصد از مددجویان کمیته امداد توان کار دارند گفت: سال ۶ هزار و ۲۶۸ شغل در استان ایجاد شده و سقف تسهیلات خوداشتغالی کمیته امداد از ۲۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، یحیی صادقی در کارگروه اشتغال استان کرمان که با حضور فدائی استاندار کرمان و خادمی معاون اشتغال کمیته امداد کشور برگزار شد با اشاره به اینکه کمیته امداد در جهت توانمندسازی و خودکفایی مددجویان حرکت می‌کند اظهار داشت: سعی داریم در استان کرمان از مددجویان خود حمایت شغلی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه کمیته امداد در سه مرحله برای ایجاد اشتغال پایدار در قبل، حین و بعد از ایجاد شغل مددجویان را حمایت می‌کند گفت: در سال 97 حدود کرمان 117 درصد تسهیلات بانکی سهمیه کمیته امداد استان را جذب کرده و 6 هزار و 268 شغل در سطح استان ایجاد شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از افزایش سقف تسهیلات خوداشتغالی کمیته امداد خبر داد و افزود: سقف این تسهیلات خوداشتغالی کمیته امداد امسال از 20 میلیون تومان به 50 میلیون تومان رسیده است.

رفسنجانی ها مشکلات حقوقی و قضائی خود را با مقامات ارشد قضائی استان درمیان می گذارند

مدیر روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان گفت: شهرستان رفسنجان 9مرداد میزبان رئیس کل دادگستری استان و جمعی از مقامات ارشد قضائی استان کرمان در جهت پاسخ گویی به درخواست های مردمی می باشد.

محمدبصیریان در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: ملاقات عمومی آقای دکتر یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان به همراه جمعی از معاونین دادگستری استان کرمان در تاریخ چهارشنبه 9 مرداد ماه 1398 در محل دادگستری رفسنجان برگزار می گردد.

وی یادآور شد: مردم شریف شهرستان رفسنجان و توابع آن برای شرکت در ملاقات مردمی بایستی راس ساعت ۸صبح چهارشنبه 9 مرداد ماه با در دست داشتن کارت ملی و درخواست کتبی در محل دادگستری رفسنجان حضور بهم رسانند.

این مقام مسئول اعلام کرد: بازدید از شعب حوزه قضائی رفسنجان، شرکت در جلسه شورای تامین و بازدید از زندان رفسنجان از دیگر برنامه های سفر دو روزه رئیس کل دادگستری استان کرمان به همراه جمعی از معاونین ایشان به رفسنجان خواهد بود.

بیش از هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی امسال برای رونق واحدهای صنعتی در استان کرمان اختصاص می یابد.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: ۶۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار برای تکمیل طرح‌های صنعتی که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند تخصیص می‌یابد و ۴۰۰ میلیارد تومان آن برای تامین سرمایه در گردش و تامین نقدینگی واحد‌های فعال و نیمه فعال هزینه خواهد شد.

غفاری با اشاره به اینکه امسال ۷۰ میلیارد تومان نیز برای بازسازی و نوسازی بنگاه‌های صنعتی در نظر گرفته شده است، گفت: پیش بینی می‌شود اجرای همه این طرح‌ها موجب ایجاد ۵ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی جدید در استان کرمان شود.

وی همچنین گفت: در حال حاضر از ۱۵۰۰ واحد تولیدی در استان حدود ۳۳۰ واحد تعطیل هستند، حدود ۴۵۰ واحد نیمه فعال هستند و حدود ۷۲۰ واحد کاملا فعالند.

بخش پیوند اعضاء مرحوم حاج حسین جلالپور بیمارستان افضلی پور کرمان با حضور وزیر بهداشت، استاندار کرمان، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان و جمعی از مسوولان استانی افتتاح شد. این بخش با زیربنای ۴۵۰۰ مترمربع و هزینه کرد ۴۵ میلیارد تومان احداث شده است.

بخش پیوند اعضاء بیمارستان افضلی پور کرمان دارای ۴۴ تخت و ۴ اتاق عمل است که در سه بخش پیوند مغز استخوان، کبد و کلیه به مراجعین خدمات ارائه خواهد داد.

این بخش توسط بنیاد خیریه نفیس ساخته شده است.

عضو هیأت مدیره و مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور با اشاره به سرمایه گذاری در استان کرمان گفت: بودجه طرح توسعه زغال سنگ با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان از محل این صندوق تأمین شده و این طرح به زودی اجرایی می‌شود.

محمدجواد عسکری در نشست بررسی مسائل و مشکلات کارگران شرکت زغال سنگ استان کرمان افزود: این استان با اجرای این طرح بزرگترین محدوده زغالی کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: هفته آینده ۲ تیم برای بررسی، شناسایی و بهره برداری از منابع جدید و اکتشافات زغال سنگ به استان کرمان می آیند و برای این امر مشاور انتخاب شده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور تاکید کرد: با اجرای طرح توسعه زغالسنگ ۳۸۰ شغل جدید در استان کرمان ایجاد می‌شود و در این استخدام‌ها امتیازی برای فرزندان بازنشستگان درنظر گرفته می‌شود.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی