روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: موکب‌هایی از استان کرمان در حمیدیه مستقر شده‌اند و هر وعده بین 2 هزار و 500 تا 3 هزار پرس غذا در بین مردم توزیع می‌کنند.

غلامعلی ابوحمزه در نشست خبری اظهار داشت: از مردم و مسئولان استان کرمان برای راهپیمایی و حمایت از سپاه در برابر اقدام رئیس جمهور آمریکا که سپاه پاسداران را در زمره گروه‌های تروریست مطرح کرده، تشکر و قدردانی می‌کنم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان عنوان کرد: یکی از تدابیر حکیمانه و عمیق و دقیقی که امام راحل در بدو پیروزی انقلاب اسلامی اتخاذ کردند و این حرکت در همه انقلاب‌های دنیا نه‌تنها کم‌نظیر بلکه بی‌نظیر است شکل‌گیری نهادهای انقلابی از جمله بحث تشکیل سپاه بود.

وی با بیان اینکه سپاه و بسیج مستضعفین برای حراست و حفاظت از انقلاب و دستاوردهای آن تاسیس شد، تصریح کرد: در طول 40 سال انقلاب اسلامی سپاه در همه عرصه‌ها نقش‌آفرین بوده است.

ابوحمزه با اشاره به اینکه نقش سپاه بر می‌گردد به نگاه نافذ و عمیقی که امام راحل داشتند، گفت: امام در جمله معروف خود در مورد سپاه فرمودند، اگر سپاه نبود کشور هم نبود و هرچه از عمر انقلاب می‌گذرد این جمله را دقیق‌تر وعمیق‌تر می‌بینید.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: این کینه و خباثتی که نسبت به سپاه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها دارند برگرفته از این است که سپاه در طول این چهل سال توانسته تکلیف، رسالت و مسئولیت خود را به بهترین وجه انجام دهد.

ابوحمزه با اشاره به اینکه سپاه همچنان خادم و بازوی ولایت مطلقه فقیه است، ابرازداشت: سپاه تمام توان خود را در خدمت نظام و انقلاب اسلامی گذاشته است و فقط تدابیر و عوامل حکیمانه امام بزرگوار و مقام معظم رهبری را انجام می‌دهد.

وی تاکید کرد: 100 نفر از گروه‌های جهادی متخصص از استان کرمان به منطقه سیل‌زده پل‌دختر لرستان اعزام و به مدت 10 روز در این منطقه خدمات به مردم ارائه کردند.

ابوحمزه با بیان اینکه مسئولیت شهرستان حمیدیه در خوزستان نیز به سپاه ثارالله استان کرمان واگذار شد، عنوان کرد: 15 روستا در این شهرستان زیرآب رفته بودند و از 15 روستا 11 روستا آب آنها تخلیه شده و مردم کم‌کم وارد روستاها و خانه‌های خود می‌شوند و تنها چهار روستا آب در آنها جریان دارد و امیدواریم بتوانیم هر چه زودتر این روستاها را هم از آب تخلیه کنیم.

وی افزود: موکب‌هایی از استان کرمان در حمیدیه مستقر شده‌اند و هر وعده بین 2 هزار و 500 تا 3 هزار پرس غذا در بین مردم توزیع می‌کنند، همچنین 259 میلیون تومان وجه نقد در سطح نواحی سپاه و مقاومت بسیج جمع‌آوری شده و در اختیار سیل‌زدگان قرار گرفته است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه بیش از 50 دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین ازاستان کرمان به شهرستان حمیدیه اعزام شده، بیان کرد: 30 کامیون اقلام نیز از طریق مرم، ادارات، شهرک‌های صنعتی و معدنی جمع‌آوری شد شهرستان حمیدیه اعزام شدند.

ابوحمزه گفت: استان کرمان تنها استانی در کشور بود که همه مسئولین استانی آن از جمله نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان، استاندار و معاونان استاندار و مدیران ادرات مختلف در شهرستان حمیدیه حضور پیدا کردند. وی بیان داشت: همایش ملی رسانه‌های نوین در شکل‌دهی نهادهای اجتماعی در تاریخ 12 اردیبهشت ماه سال جاری در دانشگاه تحصیلات تکمیلی ماهان برگزار می‌شود و از وزیر ارتباطات، معاون وزیر ارشاد، رئیس سازمان بسیج رسانه کشور برای حضور در این همایش دعوت به عمل آمده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه پرونده الکترونیک سلامت برای بالای ۹۵ درصد مردم استان کرمان ارائه می‌شود گفت: بسته جامع خدمتی در مراکز بهداشتی برای تمام سنین از بدو تولد تا سالخوردگان ارائه می‌شود.

سیدوحید طباطبایی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان با گرامیداشت هفته سلامت اظهار داشت: هر ساله از اول تا هفتم اردیبهشت در کشور ما هفته سلامت نامگذاری شده و شعار هفته سلامت امسال «پوشش همگانی سلامت» است.

وی با بیان اینکه منظور از پوشش همگانی سلامت این است که همه مردم جامعه بتوانند خدمات اولیه سلامت را در هر زمانی بدون اینکه فشار مالی بر آنها وارد شود، دریافت کنند گفت: البته در هیچ کشوری اینگونه نیست که خدمات سلامت کاملا رایگان ارائه شود. معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه مردم حق دارند به سلامتی برسند و در کشور ما خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشت شهری و روستایی نخستین مراکز مراجعه مردم در بحث سلامت هستند افزود: در این مراکز خدمات اولیه سلامت ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به برکت انقلاب اسلامی پایگاه‌های سلامت در شهرها و روستاها وجود دارد گفت: بسته جامع خدمتی در این مراکز برای تمام سنین از بدو تولد تا سالخوردگان ارائه شده و روانشناس بالینی و کارشناس تغذیه هم در این مراکز وجود دارد.

دبیر ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضائی در کرمان گفت: ستاد استانی در مجموع به مشکلات 14 فعال و مجموعه اقتصادی رسیدگی کرد که از این تعداد مشکل هفت نفر برطرف شد.

مهدی بخشی افزود: کارگروهی متشکل از دستگاه های نظارتی، اجرایی و تولیدی جهت بررسی مشکلات واحد های تولیدی تشکیل شد.

این مقام قضائی ادامه داد: کمیته ای به منظور اتخاذ تدبیر قبل از صدور اجرائیه علیه فعالان اقتصادی که به جهت مشکلات حال حاضر از جمله بحث تحریم ها دچار مشکل شده اند و به منظور جلوگیری از توقف فعالیت تولیدی تشکیل شد.

بخشی افزود: فهرست فعالان اقتصادی و کارآفرینان واقعی که دارای فعالیت مشروع در چارچوب قانون بوده اند و در زمینه اشتغالزایی موثر واقع شده اند به منظور حمایت حقوقی و قضائی به این ستاد معرفی شود.

وی در تشریح اقدامات ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی کرمان اظهار داشت: کمیته حمایت قضایی - حقوقی امنیت اقتصادی و حمایت از سرمایه گذاری ذیل ستاد استانی نیز تشکیل شده است.

نخستین همایش هنرجویان سازهای کوبه ای شامگاه 27 اسفند ماه در مجتمع افصح هجری برگزار گردید. در این همایش 20 نفر از هنرجویان و هنرآموزان کودک و بزرگسال در دو بخش تک نوازی وگروه نوازی به اجرای برنامه پرداختند.

استاندار کرمان با بیان اینکه مازاد درآمد مالیاتی در استان داشتیم و انتظار داریم با توجه به کسری بودجه‌ای که داریم بخشی از این درآمد حتما به استان برگردد گفت: در سال 97 بیش از ۵۶۰ میلیارد تومان مازاد درآمد مالیاتی استان بوده است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی