روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

دبیر ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضائی در کرمان گفت: ستاد استانی در مجموع به مشکلات 14 فعال و مجموعه اقتصادی رسیدگی کرد که از این تعداد مشکل هفت نفر برطرف شد.

مهدی بخشی افزود: کارگروهی متشکل از دستگاه های نظارتی، اجرایی و تولیدی جهت بررسی مشکلات واحد های تولیدی تشکیل شد.

این مقام قضائی ادامه داد: کمیته ای به منظور اتخاذ تدبیر قبل از صدور اجرائیه علیه فعالان اقتصادی که به جهت مشکلات حال حاضر از جمله بحث تحریم ها دچار مشکل شده اند و به منظور جلوگیری از توقف فعالیت تولیدی تشکیل شد.

بخشی افزود: فهرست فعالان اقتصادی و کارآفرینان واقعی که دارای فعالیت مشروع در چارچوب قانون بوده اند و در زمینه اشتغالزایی موثر واقع شده اند به منظور حمایت حقوقی و قضائی به این ستاد معرفی شود.

وی در تشریح اقدامات ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی کرمان اظهار داشت: کمیته حمایت قضایی - حقوقی امنیت اقتصادی و حمایت از سرمایه گذاری ذیل ستاد استانی نیز تشکیل شده است.

نخستین همایش هنرجویان سازهای کوبه ای شامگاه 27 اسفند ماه در مجتمع افصح هجری برگزار گردید. در این همایش 20 نفر از هنرجویان و هنرآموزان کودک و بزرگسال در دو بخش تک نوازی وگروه نوازی به اجرای برنامه پرداختند.

استاندار کرمان با بیان اینکه مازاد درآمد مالیاتی در استان داشتیم و انتظار داریم با توجه به کسری بودجه‌ای که داریم بخشی از این درآمد حتما به استان برگردد گفت: در سال 97 بیش از ۵۶۰ میلیارد تومان مازاد درآمد مالیاتی استان بوده است.

مسئولان واحدهای صنعتی معدنی استان یک میلیارد و دویست میلیون تومان کمک نقدی به سیل زدگان استان خوزستان اهداء کردند. رئیس سازمان صنعت معدن تجارت استان گفت: همچنین برخی واحدهای صنعتی استان نیز برای ارسال بخشی از تولیدات خود به استان خوزستان اعلام آمادگی کردند. حسینی نژاد افزود: حمل ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین به وسیله برخی از واحدهای معدنی استان نیز از دیگر همکاری های اعضای نشست بود.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: با تلاش های صورت گرفته توسط همکاران راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان و باز گشایی مسیرها، روز گذشته راه ۷۰ روستا در شهرستان سیل زده «دوره چگنی» استان لرستان باز شد.

احسان عراقی زاده درباره کمک رسانی اداره کل راهداری استان کرمان به مناطق سیل زده کشور اظهار کرد: ۱۵ نفر از پرسنل راهداری شمال استان کرمان به همراه ۱۵ دستگاه ماشین آلات برای کمک به سیل زدگان استان لرستان در این استان حضور دارند.

وی افزود: همچنین ۱۵ نفر از پرسنل راهداری جنوب استان کرمان به همراه ۸ دستگاه ماشین آلات به استان لرستان اعزام شده اند.

عراقی زاده با اشاره وسعت تخریب راه ها در استان لرستان توسط سیل بیان کرد: همکاران راهداری استان کرمان فعالیت های زیادی طی روزهای اخیر در زمینه بازگشایی محورها و راه های روستایی در شهرستان «دوره چگنی» استان لرستان انجام داده اند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی