روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

دومین شماره هفته نامه رفسنجان در سال 1376 چهارشنبه 27 فروردین چاپ شده است. عکسی انتخابی هیأت تحریریه در شماره 89 از مسجد ریگ یزد می باشد.
اقدام سیاسی و توهین آمیز قاضی دادگاه میکونوس آلمان، یکی از اخبار در صدر رسانه های آن زمان بود و از همین رو، تیتر اول این هفته نامه نیز به همین موضوع و راهپیمایی مردم استان کرمان در محکوم کردن این اقادام مغرضانه اختصاص یافته است.
تیترهای دیگری همچون «بررسی نحوه مشارکت شرکت های سنگاپوری با شرکت سرمایه گذاری و عمران استان کرمان»، «اجرای چهارمین دوره طرح ملی ریشه کنی فلج اطفال در استان کرمان»، «تعیین بخشودگی مالیات حقوق بگیران تا سقف 320 هزار ریال» و «تعویض اسکناس های 5 و 10 هزار ریالی تا پایان اردیبهشت ماه» عناوین دیگری هستند که در صفحه نخست نشریه چاپ شده است.
در صفحات 2 و 3 نشریه خبرهای ریز و درشت متنوعی به چاپ رسیده است. تشکیل اولین نشست شورای اداری استان با حضور بلندیان معاون امنیتی و انتظامی وقت
وزارت کشور یکی از این خبرهاست که در آن غلامحسین بلندیان با اشاره به
شرکت 16 میلیونی مردم در ششمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفته انتخابات دور جدید بایستی به عنوان یک حرکت بزرگ تاریخی در عصر انقلاب اسلامی مورد توجه قرار گیرد.
و اما: سر تیتر دیگر خبرهای این دو صفحه:
دیدار اعضاء هیئت نظارت بر انتخابات هفتمین دوره ریاست جمهوری با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان، بازدید 250 هزار مسافر از شهر کرمان در ایام نوروز، کاهش 33 درصدی آمار سرقت در ایام نوروز 76، کشف 18 تن انواع مواد مخدر در سال 75، صدور مجوز صادرات 95 هزار تن کالا از رفسنجان و ...
همچنین یکی از این اخبار به درگذشت یکی از حجاج رفسنجانی به نام «حسین علیپور» در مدینه منوره بر اثر سکته قلبی اختصاص یافته است.
در میان اخبار گوناگون نیز یک خبر از کشور هندوستان که در آن «گاو» منزلت ویژه ای در میان هندوان دارد در نوع خودجالب توجه است:
«... راننده یک اتوبوس برای جلوگیری از تصادف با یک گاو در ایالت آسام در شرق هند از مسیرش منحرف شد و با کامیونی که از روبرو می آمد برخورد کرد. در این تصادف، 16 تن از سرنشینان اتوبوس کشته و 35 نفر نیز مجروح شدند...»
یکی دیگر از اخبار حوادث نشریه شماره 89، دستگیری دو کودک 11 ساله و 5 ساله ترک پس از سرقت حدود 600 میلیون لیر از یکی از بانک های ترکیه می باشد.
در صفحه 4 نشریه نیز یک مطلب علمی با عنوان «روشهای پژوهش آبهای زیرزمینی با استفاده از رادیواکتیو» به چاپ رسیده است. به طور خلاصه باید گفت در این روش، گازهای رادیواکتیو خارج شده از شکاف های موجود در سنگ ها بویژه در نواحی کوهستانی که منابع آبهای سطحی فراوان نیستند به وسیله طیف نگار اشعه گاما در سطح زمین دریافت شده و در نتیجه ساختار زیرسطحی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.
در دیگر صفحات این نشریه، همچنین به مناسبت سالگرد شهادت سید شهیدان
اهل قلم سید مرتضی آوینی مطلبی ادبی درباره این شهید درج گردیده است و در صفحه آخر نیز که طبق معمول آن سالها از سوی هیأت تحریریه به معرفی آثار
فرهنگی و تاریخی کشور عزیزمان می پرداخته، برج قابوس از آثار برجسته دوره حکومت آل زیار معرفی شده است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی