روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از رشته های دارای بیشترین نرخ بیکاری در کشور، آی تی است.
عیسی منصوری در نشست مشترک کارگروه اشتغال و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان اظهار کرد: نظام اجرایی کشور مبتنی بر این است که رابطه بین دولت و بخش خصوصی را مدیریت کند و ابزارهای در اختیار دولت قرارداد با پیمانکار، مشاور، وام دادن و مجوز دادن است.
منصوری تصریح کرد: در آی تی، بحث، تسهیل رابطه بخش خصوصی - بخش خصوصی است که چنین مبادلاتی در کشور چندان مد نیست.
وی بیان کرد: در سطح ملی مطالعاتی انجام دادیم که برای ایجاد ارزش افزوده و اشتغال چه رسته هایی می توان کار کرد که یکی از این موارد حوزه آی تی است و فکر می کنیم هم به عنوان موضوع و هم ابزار توسعه کسب و کار باید مورد توجه واقع شود.
معاون وزیر کار گفت: کیک اقتصاد آی تی را لزوما بزرگ نمی بینیم و اگر قرار باشد این کیک بزرگ شود، باید این ظرفیتِ خوب وصل به بازار جهانی باشد و تاکنون شرکت ها و ظرفیت های محلی را به ظرفیت های ملی وصل کردیم و در کنار آن کم و بیش بحث های آموزشی و مهارتی شکل گرفته است.
وی افزود: در گام مهم بعدی، با هدف اتصال شرکت های داخلی به بازار بین المللی کارهایی را آغاز کرده ایم که هدف، حضور پایدار در این بازار است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی