روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

امروز 3 خرداد 1396 و شماره هفته نامه ای که پیش روی شما قرار دارد در بیست و سومین سال انتشار آن، به 1031 رسیده است. این شماره، در 20 سال پیش یعنی 7 خرداد 1376 ، 95 بوده است. از انتخابات سال 76 در تاریخی که شماره 95 ، چاپ شده چهار روز بیشتر نگذشته و همین موضوع دستمایه هیأت تحریریه برای انتخاب تیترهای اول تا پنجم شده است که در رأس آنها پیام تشکر رهبر فرزانه انقلاب از حضور گسترده مردم در پای صندوق های رأی می باشد.
همه عناصر دست اندرکار انتخابات برنده اند
و اما در صفحه دوم نشریه که پیام رهبری معظم به چاپ رسیده نکته ای جلب توجه می کند که معظم له در فاصله چند روز به انتخابات سال 96 نیز بر آن تأکید داتشه اند و آن این که ایشان، پیروز واقعی این انتخابت را مردم بر شمرده اند:
«...به همه ملت عزیز ایران عرض می کنم که در انتخابات به این درخشندگی و زیبایی، همه عناصر دست اندرکار برنده اند. هم کسانی که بار مسوولیت را با افتخار بر دوش گرفته و هم کسانی که با ورود در میدان انتخاباتی، در این میدان پر شور نقش آفریده اند و بدیهی است که برنده اصلی در این پدیده تابناک، ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی است...»
بخش دیگری از صفحه دوم نشریه شماره 95 به چاپ پیام تبریک حجت الاسلام ناطق نوری کاندیدای هفتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و همچنین پیام مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به رئیس جمهور منتخب و نیز دیدار رئیس جمهوری جدید با رهبر معظم انقلاب اختصاص یافته است.
در صفحه سوم ابتدا 6 خبر مختلف از قبیل « کشف 1200 کیلوگرم تریاک در کرمان، ایجاد یک اردوگاه کار درمانی برای معتادان، اهدائ کمک های مردم رفسنجان به مناطق زلزله زده جنوب خراسان، اعلام تغییرات کتابهای درسی در سال تحصیلی 77_76 و افزایش 25 درصدی حقوق کلیه کارمندان دولت» به چاپ رسیده و پس از آن جدول آراء کسب شده توسط کاندیدایهای ریاست جمهوری در استان کرمان به تفکیک هر شهرستان درج گردیده است.
جهت یادآوری بد نیست بدانید در سال 76 در استان کرمان بیش از 200 هزار نفر به آقای سید محمد خاتمی و بیش از 70 هزار نیز به آقای ناطق نوری رای دادند. در شهرستان رفسنجان نیز، خاتمی بیش از 87 هزار رأی و ناطق نوری بیش از 27 هزار رأی بدست آورد.
هفته نامه « رفسنجان» همچنین در این صفحه از انتشار یک هفته نامه دیگر در رفسنجان خبر داده است. هفته نامه « کوثر کویر» به صاحب امتیازی و مدیریت آقای عبدالباسط محققی پای به عرصه مطبوعات گذاشته است و « رفسنجان« نوشته ورود این نشریه را به فال نیک می گیرد و برای دست اندرکاران آن آرزوی توفیق می نماید.
مجموع صفحات 4 و 5 هفته نامه 8 صفحه ای شماره 95 به درج اطلاعیه بزرگ دفتر حج و زیارت استان کرمان درباره چگونگی ثبت نام پذیرفته شدگان عمره سال 76 در کراوانهای مرحله اول اختصاص یافته است.
در صفحه 6 هفته نامه پیام رئیس جمهور منتخب مردم در دور هفتم به چاپ رسیده است و صفحه هفتم نیز با عنوان « امام خمینی (ره) در نظر دیگران، در آستانه سالگرد رحلت آن قائد عظیم الشان، به چاپ مطالبی در مورد اما راحل(ره) از قول نشریاتی و رسانه های خارجی همچون اشپیگل آلمان، دیلی تلگراف لندن، آسوشیتد پرس، داگبلات نروژ، آل پائیس اسپاینا، ایندیپندنت، رادیو آمریکا و رادیو مسکو پرداخته است. به عنوان مثال آسوشیتد پرس در این باره گفته است:
آیت الله خمینی جهان را تکان داد و راهنمای مطلق ایران به شمار می رفت.
آیت الله خمینی چهره ای مصمم و پولادین بود که در برخورد با مخالفین به گونه ای برخورد می کرد که گویا آنها در مقابل اسلام فاقد قدرت هستند . امام خمینی یک پادشاه را سرنگون کرد و یک ابرقدرت را متحیر ساخت. او با پیام تقوی و قدرت خود برای مسلمانان، دنیا را تکان داد.
و صفحه 8 نیز که متأثر از این واقعه جانسوز رحلت امام راحل بوده و اشعار و دلنوشته های در این رابطه که شعر مرحوم استاد حمید سبزواری در میان آنها جلب توجه می کند:
ای باغبان که از تو صفا یافت باغ ما دور از رخت خموش مباد چراغ ما
زآنجا که نقش همت ذوق آفرین توست آلاله ای فسرده نگردد به باغ ما
یادت بخیر که پروانه های عشق گیرند با هوای تو هر سو سراغ ما
چون سرو سرفراز و چو گل لب شکفته ای هر چند خار غم دمد از باغ و راغ ما
ماهست شور ز صهبای می فروش گو مدعی به خواب ببیند فراق ما ...

 

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی