روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

مدیرکل استاندارد استان کرمان با اشاره به اینکه ۱۵ قلم از محصولات کشاورزی استان کرمان استاندارد دریافت می‌کنند گفت: میزان باقیمانده آلاینده‌ها و سموم در محصولات کشاورزی استان کرمان در حال ارزیابی است.

علی بیگ‌زاده در یکصد و شانزدهمین جلسه اقتصاد مقاومتی استان کرمان که در محل سالن پیامبراعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد با اشاره به اینکه یکی از واحد خودرویی در استان در حوزه استاندارد با مشکلاتی روبه‌رو بود اظهار داشت: خوشبختانه برخی مشکلات این خودروسازی برطرف شده است.

وی با بیان اینکه پیش فروش خودروهای این واحد تولیدی در استان آغاز شده است بیان کرد: با راه‌اندازی این خط تولید برای 100 نفر اشتغالزایی جدید در این واحد خودرویی ایجاد شده است.

مدیرکل استاندارد استان کرمان با اشاره به اینکه پروژه‌های ما در راستای اقتصاد مقاومتی در استان شش پروژه است افزود: از این تعداد یک پروژه استانی و 5 ملی داریم.

وی با بیان اینکه برش ملی پروژه‌های اقتصادمقاومتی ما به تازگی به استان اعلام شده است گفت: با وجودی که یک ماه از ابلاغ این پروژه‌ها به استان می‌گذرد و کار خود را آغاز کرده‌اند، 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارند. بیگ‌زاده با اشاره به اینکه از جو روانی که در جامعه ایجاد شده در راستای میزان باقیمانده آلاینده‌ها و سموم در محصولات کشاورزی رنج می‌بریم عنوان کرد: در این راستا اقداماتی انجام شده است و محصولات استان مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه 79 سم را در محصولات کشاورزی استان مورد ارزیابی قرار داده‌ایم گفت: باید نمونه‌برداری‌های انجام شده از محصولات کشاورزی استان کرمان به آزمایشگاه فرستاده شوند و در این رابطه نیازمند تخصیص بودجه هستیم.

مدیرکل استاندارد استان کرمان با اشاره به اینکه کسب استاندارد محصولات کشاورزی استان کرمان و انجام این آزمایشات نیازمند 60 میلیون تومان اعتبار است تصریح کرد: این اعتبار و بودجه الان باید تخصیص داده شود.

وی با بیان اینکه با تایید استاندارد، 15 قلم از محصولات کشاورزی استان کرمان که تابع استاندارد اجباری نیستند موفق به دریافت استاندارد می‌شوند افزود: این استاندارد زمینه توسعه صادرات محصولات کشاورزی استان به دیگر کشورها را فراهم و تسهیل می‌کند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی