روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

امام جمعه رفسنجان گفت: همایش ائمه جمعه استان کرمان با حضور رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و جمعی از مسئولین شهرستان و استان در رفسنجان برگزار می شود.

حجت الاسلام عباس رمضانی پور در جلسه شورای مشورتی نهاد نمازجمعه شهرستان گفت: این همایش با حضور رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و جمعی از مسئولین شهرستان و استان در رفسنجان برگزار می شود.

امام جمعه رفسنجان عنوان کرد: وضعیت فرهنگی شهر برای اعضای شورای فرهنگی شهر مهم است باید در این زمینه اهتمام بیشتری داشته باشیم و در این راستا باید راهکار داده شود تا تاثیر ان را در شهر ببینیم.

رمضانی پور با باین اینکه قریب 60 هزار دانش آموز در شهر وجود دارد گفت: خیل عظیم دانشگاهیان و فرهنگیان زیاد است و می توانیم از نقطه نظرات آنها استفاده کرد و وضعیت فرهنگی شهر را رصد کنیم تا بتوانیم فرهنگی دینی را در شهرستان نهادینه کنیم.

وی به اشتهار رفسنجان به عنوان یک شهر مذهبی اشاره و تاکید کرد: ضرورت دارد فرهنگ متناسب با عنوان این شهرستان در شهرمان ایجاد کنیم، برگزاری و کمک به یادواره های شهدا اهمیت دارد باید به هزاران شهید انقلاب ، دفاع مقدس و…بهاء داده شود.

رمضانی پور یادآور شد: نباید بگوییم که مردم نسبت به یادواره ها بی اهمیت هستند باید در این زمینه برنامه های متنوع داشته باشیم حتی در یادواره های محله ای هم با جمعیت فراوان جوان روبرو هستیم که اصلا جنگ و شهدا را ندیده اند. وی گفت: چه فرهنگی بهتر از فرهنگ شهادت است که امام راحل و مقام معظم رهبری به آن تاکید دارند.

امام جمعه رفسنجان افزود: به بحث امر به معروف و نهی از منکر باید توجه شود قریب بالای 4 هزار نفر جمعیت نمازگزار داریم و اینکه امکان جذب بیشتر داشته باشیم وجود دارد و مصلی می تواند قریب 7 هزار جمعیت نماز گزار را در خود جای دهد.

وی با بیان اینکه اگر ساختمان اصلی نمازجمعه ساخته شود می توان بیش از 30 هزار جمعیت نمازگزار را جای دهد، گفت: ظرفیت سازی برای جذب جوانان شهرستان برای نمازجمعه وجود دارد همه نهادها مرتبط باید همکاری لازم را داشته باشند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی