روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی 523 پروژه با یک هزار و 830 میلیارد تومان اعتبار در استان کرمان افتتاح و یا کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، سید مصطفی آیت‌اللهی‌ موسوی در خصوص پروژه‌‌های افتتاحی و کلنگ‌زنی استان در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان داشت: بر اساس آخرین آمار اخذ شده از دستگاه‌های اجرایی استان تاکنون، 432 پروژه با سرجمع اعتباری یک هزار و 278 میلیارد تومان در دهه مبارک فجر سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: از این تعداد، 184 پروژه به مبلغ 116 میلیارد تومان از محل منابع ملی و مابقی به میزان 248 پروژه با سرجمع یک هزار و 162 میلیارد تومان نیز از محل منابع استانی و یا ملی – استانی تامین اعتبار شده‌اند.

موسوی تصریح کرد: همچنین در ایام‌الله دهه فجر امسال 91 پروژه با سرجمع اعتباری 552 میلیارد تومان در استان کرمان کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی اضافه کرد: از مجموع پروژه‌های افتتاحی، شرکت گاز استان با 527 میلیارد تومان، بیشترین میزان اعتبار افتتاحی را دارد و منابع طبیعی جنوب استان نیز بیشترین پروژه با 51 عدد را دارا است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان ادامه داد: شهرستان کرمان با 59 مورد بیشترین تعداد پروژه و شهرستان جیرفت با 422 میلیارد تومان بیشترین میزان اعتبار افتتاحی را دارد.

موسوی خاطرنشان کرد: در بخش کلنگ‌‌زنی پروژه‌های دهه فجر، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با 29 پروژه بیشترین تعداد و شرکت گاز با 242 میلیارد تومان بیشترین میزان اعتبار را دارا می‌باشند.

وی ابراز داشت: در مجموع پروژه‌های کلنگ‌زنی، شهرستان قلعه‌‌گنج با تعداد 14 بیشترین پروژه‌ها و شهرستان منوجان با 66 میلیارد تومان بیشترین مبلغ اعتبار، عملیات اجرایی آنها آغاز می‌گردد.

موسوی به سفر احتمالی مقامات کشوری به منظور افتتاح پروژه‌های استان کرمان در ایام‌الله دهه فجر نیز اشاره داشت و بیان کرد: پروژه‌های گازرسانی به مناطق جنوب و شرق استان به میزان 7 هزار و 714 مترمکعب بر ساعت را برای 59 هزار و 20 خانوار خواهیم داشت.

وی افزود: این مجموعه پروژه گازرسانی از سال 96 با حجم سرمایه‌گذاری 527 میلیارد ریال شروع شده‌ و زمینه اشتغال 211 نفر فراهم کرده است.

موسوی به افتتاح پست‌های برق جنوب و غرب استان با ایجاد ظرفیت 800 مگاوات آمپر ظرفیت پرداخت و گفت: عملیات اجرایی این پروژه‌ها از سال 94 با حجم سرمایه‌گذاری 178 میلیارد ریال آغاز شده و 25 نفر اشتغالزایی دارد.

وی عنوان کرد: پروژه‌های آبرسانی و تامین آب شهرهای استان و فاضلاب کرمان با میزان 15.660 لیتر بر ثانیه با 31 نفر میزان اشتغال را در دهه فجر خواهیم داشت که از سال 90 و با حجم سرمایه‌گذاری 141 میلیارد ریال آغاز شده‌اند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی