روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

2 میلیون و ۸۰۰ هزار مصرف کننده مستمر مواد مخدر در کشور داریم

دو ایستگاه ایست و بازرسی در انار و سیرچ راه اندازی می شود

استاندار کرمان گفت: در سفر دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصمیمات خوبی از جمله افزایش کمپ ماده ۱۶ شهر کرمان برای استان کرمان گرفته شده است.

سردار اسکندر مؤمنی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان اظهار داشت: استان‌های شرقی ما در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور افزود: جمهوری اسلامی ایران هیچ تفاوتی بین حوزه داخل با حوزه بین‌الملل قائل نمی‌شود و همه را به یک اندازه نگاه و پیگیری می‌کند اما متاسفانه آن کشورهایی که باید حمایت و پشتیبانی از ما انجام دهند، کوتاهی می‌کنند و برای کاری که برای جوانان آنها انجام می‌دهیم ما را تحریم می‌کنند.

وی تصریح کرد: در پنج ماه نخست سال جاری در استان کرمان ۶۰ تن مواد مخدر کشف شده است که حدود هشت تن آن شامل هروئین، مرفین و شیشه است و مصرف این مواد اکثرا سمت کشورهای اروپایی است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بیان کرد: 2 میلیون و ۸۰۰ هزار مصرف کننده مستمر مواد مخدر در کشور داریم و در سال به صورت میانگین متاسفانه پنج درصد به مصرف کنندگان مواد مخدر اضافه می‌شود. محمدجواد فدائی استاندار کرمان هم اظهار داشت: در حال حاضر تنها سازمانی که معتادین متجاهر را نگهداری و بازپروری و حرفه‌آموزی انها را دنبال می‌کند اداره کل بهزیستی استان کرمان است.

وی عنوان کرد: در این زمینه بهزیستی یک اعتبار ملی دارد و این اعتبار در حدی نیست که همه معتادین را تحت پوشش خود قرار دهد، ظرفیتی که کمپ ماده ۱۶ شهر کرمان دارد بر اساس اطلاعات بهزیستی ۱۵۰ نفر است. فدائی تصریح کرد: در یکی از مصوباتی که امروز صورت گرفت، قرار شد این ۱۵۰ نفر در استان به ۷۰۰ نفر افزایش پیدا کند و برای دو سال هزینه‌های مربوط به نگهداری، سم‌زدایی و بازپروری این معتادین را ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور پرداخت کند و این کمک خیلی خوبی به استان است.

استاندار کرمان بیان داشت: از دیگر مصوبات این جلسه این است که دو ایستگاه ایست و بازرسی در انار و سیرچ مورد بررسی قرار گیرد و با کمک ستاد مبارزه با مواد مخدر هر چه زودتر این دو ایست و بازرسی مورد استفاده قرار گیرند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی