روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری کرمان گفت: طرح اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی از شنبه چهارم مردادماه در سراسر استان کرمان آغاز خواهد شد.

علی شفیعی در جلسه هماهنگی اجرای شیوه نامه قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی اظهار کرد: این قانون تصویب و به همراه شیوه نامه اجرائی به کشور ابلاغ شده است.

وی افزود: امورات شهرستانی را به فرمانداران واگذار کرده ایم تا استعلامات و نظرات فرمانداران نیز به متقاضی دریافت تابعیت ارائه شود و با مراجعه به مرکز استان کارها هماهنگ خواهد شد تا موضوع تابعیت متقاضیان را زودتر به نتیجه برسانیم.

مدیرکل امور اتباع استانداری کرمان با اشاره به اینکه ثبت احوال نقش مهمی در این راستا دارد و نیروی انتظامی و پلیس گذرنامه در این ماموریت مهم مددکار ما خواهند بود بیان کرد: از روز شنبه چهارم مردادماه این قانون اجرائی خوهد شد و درخواست داریم دستگاه های اجرائی همکاری لازم را داشته باشند تا این کار را به اتمام برسانیم.

این مقام مسئول گفت: کار سختی است و دقت در همه زمینه ها موجب می شود بتوانیم کار را به نحو احسن انجام بدهیم.

شفیعی با اشاره به اینکه در صورتی که احساس کنیم در استعلامات مشکلی وجود دارد، دانشگاه علوم پزشکی مکلف است آزمایش DNA را انجام بدهد، اظهار کرد: باید برای اعطای تابعیت و اجرای قانون دقت لازم را داشته باشیم و درخواست داریم که فرمانداران با جزئیات تبصره ها و قانون آشنائی داشته باشند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی