روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

مدیر آموزش و پرورش رفسنجان گفت: اولین همایش ملی آموزش فضای مجازی در آموزش و پرورش در رفسنجان برگزار می‌شود.

"حسین تقوی ‌رشیدی" در نشست خبری عنوان کرد: فرهنگیان ما تمام تلاش خود را به‌کار گرفتند که لطمه‌ای به آموزش دانش‌آموزان نخورد، از طرفی چون تجربه نداشتیم زیرساخت‌ها برای آموزش غیرحضوری نتوانست جایگزین آموزش حضوری شود.

وی بیان کرد: معلمان در شرایط بحرانی کرونا مدافعان حریم آموزش و پرورش بودند و جهادگونه در عرصه تعلیم و تربیت با کرونا جنگیدند و به هر شکل سال تحصیلی به اتمام رسید و از نتیجه کار راضی هستیم.

وی به کسب رتبه‌هایی از سوی دانش‌آموزان در سال تحصیلی گذشته از جمله ۴۷ رتبه اول تا سوم استانی در مسابقات فرهنگی هنری که ۹ نفر به مرحله کشوری راه یافتند، کسب ۱۹ رتبه در در جشنواره نوجوان سالم، ۴۲ رتبه اول تا سوم در مسابقات قرآن و عترت که ۱۴ نفر به مرحله کشوری راه یافتند و حضور ۱۱۷ دانش‌آموز در مسابقات درس های از قرآن در مرحله کشوری و کسب رتبه‌های متعدد اشاره کرد.

مدیر آموزش و پرورش رفسنجان عنوان کرد: برای سال تحصیلی جدید پروژه مهر را داریم و مدارس را در تمام زمینه‌ها آماده خواهیم کرد ضمن اینکه دو کارگروه بهداشت و سلامت به کارگروه‌های قبلی اضافه می‌شود و تمام مدارس از نظر پروتکل‌های بهداشتی بازدید می‌شوند.

تقوی‌ خاطرنشان کرد: اگر وضعیت شهرستان از نظر کرونا سفید باشد کلاس‌ها حضوری، اگر زرد باشد نیمه حضوری و اگر قرمز باشد کلاس‌ها غیرحضوری برگزار می‌شود و همکاران ما در مورد چگونگی تهیه محتوای آموزش الکترونیکی آموزش می‌بینند.

وی تصریح کرد: اگرچه کرونا مشکلات زیادی داشت اما فرصتی ایجاد شد که به سمت آموزش الکترونیکی که دنیا در حال انجام آن است، برویم.

وی از برگزاری اولین همایش ملی آموزش فضای مجازی در آموزش و پرورش در رفسنجان خبر داد که توسط حوزه معاونت پژوهشی آموزش و پرورش این شهر برگزار می‌شود و توضیح داد: مهلت ارسال مقالات تا پایان آبان ماه سال جاری است و آیین اختتامیه آن در صورتی که وضعیت شهرستان از نظر کرونا قرمز نباشد حضوری برگزار خواهد شد.

تقوی‌رشیدی اضافه کرد: سایتی طراحی شده که مقالات مختلف ارسال و جمع‌آوری می‌شود که امیدواریم خروجی آن بتواند در زمینه آموزش غیرحضوری کمک کند.

تقوی با بیان اینکه سال تحصیلی آینده قطعا از ۱۵ شهریور ماه آغاز خواهد شد، گفت: دانش‌آموزان زیادی از اتباع افغانستانی در مدارس شهرستان رفسنجان تحصیل می‌کنند که در مناطق حاشیه و روستایی در کنار دانش آموزان ایرانی با هم در یک مدرسه تحصیل می‌کنند اگر امسال وضعیت طوری باشد که نیمه حضوری کلاس‌ها برگزار شود کلاس‌ها به صورت زوج و فرد و به تفکیک برگزار می‌شود و از نظر ضدعفونی و مسائل بهداشتی به این مدارس توجه بیشتری خواهد شد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی