روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

رییس پلیس فتا استان کرمان با تاکید برآنکه همواره در هر فضای حقیقی و مجازی مجرم وجود دارد و باید افراد هوشیارانه رفتار کنند، بیان کرد: اکنون مجرمین به سمت کلاهبرداری‌های اینترنتی رفته‌اند و انجام کلاهبرداری اینترنتی در استان کرمان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ درصد رشد پیدا کرده است.

سرهنگ "امین یادگارنژاد " در جمع خبرنگاران گفت: باتوجه به شیوع کرونا و توصیه مکرر مسئولین بهداشتی مبنی بر عدم رفت و آمدهای غیرضروری بنابراین به منظور پیشگیری از شیوع کرونا سطح تمایلات مردم به سمت حرید اینترنتی رفته است.

وی استفاده از بستر خریدهای اینترنتی پس از شیوع ویروس کرونا را بسیار زیاد دانست و بیان کرد: با گسترش خریدهای اینترنتی جرائم و تهدیداتی در این فضا صورت می‌گیرد اما در خریدهای اینترنتی با دو تهدید مجزا برداشت‌های غیرمجاز و کلاهبرداری روبرو هستیم.

رییس پلیس فتای استان کرمان افزود: در برداشت‌های غیرمجاز مجرم به اطلاعات کارت بانکی شما دست پیدا می‌کند که اصولا مجرمین از طریق درگاه‌های جعلی به اطلاعات حساب‌های بانکی افراد دست پیدا می کنند ضمن آنکه کلاهبرداری اینترنتی به اینگونه است که فرد یک سری عکس‌ها و تصاویری از یک کالا یا حیوان با کیفیت بالا در فضای مجازی (اپلیکیشن دیوار، شیپور و ...) با قیمت ارزان برای فروش منتشر می‌کنند که مجرم یا کالا را ارسال نمی‌کند یا کالایی که کیفیت لازم را ندارد را برای افراد ارسال می‌کند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته برداشت‌های غیرمجاز بیشترین فراوانی جرم‌های اینترنتی را به خود اختصاص داده بودند، اظهار کرد: امسال با راه‌اندازی رمز پویا جرم برداشت‌های غیرمجاز تا حدود ۲۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش پیدا کرده اما به این معنا نیست که جرم برداشت‌های غیرمجاز از بین رفته باشد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی