روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

حسین چرخ انداز رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان رفسنجان گفت: مجوز حفر و جابجایی چهار حلقه چاه دریافت شده که پس از حفر و تجهیز وارد مدار بهره برداری خواهند شد.

حسین چرخ انداز با تأکید بر ضرورت انجام پیشگیری‌های لازم جهت تأمین آب شرب شهروندان و با توجه به کمبودهای آب در تابستان سال گذشته گفت: به منظور تامین آب مورد نیاز شهروندان رفسنجان و جلوگیری از کمبود آب در تابستان سال آینده، مجوز حفر و جابجایی چهار حلقه چاه دریافت شده که پس از حفر و تجهیز وارد مدار بهره برداری خواهند شد و امیدواریم با بهره برداری از این چاهها، تابستان سال آینده کمبود آب در شهر رفسنجان نداشته باشیم.

وی یادآور شد: شرکت آب و فاضلاب رفسنجان به هیچ عنوان قصد ایجاد محدودیت برای مردم در مصرف آب را ندارد اما مردم نیز باید در راستای صرفه‌جویی آب و تغییر در سبک استفاده از این نعمت الهی کوشا باشند و منابع آبی موجود را درست مصرف کنند تا از بحران کمبود آب در تابستان به خوبی عبور کنیم.

بزرگترین کارخانه تولید خوراک دام، طیور و آبزیان جنوب‌شرق کشور در شهرک صنعتی شماره یک رفسنجان کلنگ‌زنی شد.

این طرح با حضور جمعی از مسئولان، در شهرک صنعتی شماره یک رفسنجان کلنگ‌زنی شد، کارخانه تولید خوراک دام، طیور و آبزیان در ۱۱ هزار و ۱۰۰ متر زمین با زیربنای ۴ هزار و ۸۰۰ مترمربع زیربنا احداث می‌شود.

۱۱۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری این طرح بوده و سالانه ۲۵ هزار تن تولید دارد، این کارخانه ۳۰ نفر اشتغالزایی مستقیم دارد و فاز اول آن سال ۹۹ افتتاح می‌شود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: تامین مالی دغدغه اصلی یکهزار و ۶۰۰ واحد تولیدی و بخش خصوصی تلقی می‌شود که سرمایه گذاری خارجی و بازار سرمایه بهترین راه تامین مالی در استان است.

سیدمهدی طبیب‌زاده روز چهارشنبه در دیدار مدیران بورس کشور با استاندار کرمان افزود: کمک بازار سرمایه توسط تمامی ارکان بورس کشور برای بخش خصوصی این استان ضروری است. وی اظهار داشت : باید مکانیزمی طراحی شود که واحدهای کوچک تامین مالی شوند و در این زمینه نیاز به قانون گذاری در مجلس شورای اسلامی وجود دارد و وظیفه آگاهسازی را اتاق بازرگانی انجام می دهد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: یکهزار و ۶۰۰ واحد تولیدی فعال در استان داریم که باید از تمامی ابزارها و مدل های طراحی شده برای تامین مالی آنان استفاده کنیم. وی عنوان کرد: بورس به شفاف سازی در جامعه کمک می کند لذا ضمن اعتقاد به آن، امری لازم و ضروری است.

نتیجه تصویری برای آغاز تولید ارز دیجیتال در رفسنجانتولید رمزارز ایران در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه کشور افتتاح شد. در مراسم افتتاح طرح پایگاه داده کشور و واحد ماینینگ پول ایرانی برای ارزهای دیجیتال در رفسنجان با حضور آقای بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و هیات همراه و جمعی از سرمایه‌گذاران چینی ، اعلام شد: این طرح یکی از طرحهای بزرگ ماینینگ دنیاست که مرحله سوم و مرحله توسعه آن قرار است با مشارکت مردمی انجام شود.

‌ تبدیل انرژی برق به رمز‌ارز و پس از فروش آن تبدیل مجدد به ارز با ارزش افزوده از عواید این طرح است که ارزآوری قابل قبولی را حاصل خواهد کرد. در اجرای این طرح توسعه پست برق منطقه ویژه نیز دیده شده که پست ۴۵ مگاوات آن با ورود ترانس ۱۶۰ مگاوات به رفسنجان و منطقه ویژه زمینه صنعتی شدن شهرستان رفسنجان و بویژه منطقه ویژه آن را فراهم و ظرفیت بالایی را در زمینه تولید انرژی خورشیدی و ایجاد صنایع تابعه آن ایجاد خواهد کرد.

در آئین گرامیداشت روز صادرات استان کرمان که پنج شنبه هفته گذشته در اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد، از تعدادی صادرکننده نمونه استان کرمان تجلیل به عمل آمد.

علیرضا کریمی مدیر عامل شرکت روغن موتور پردیس، حامد عاشورزاده مدیرعامل شرکت فرومولیبدن کویر رفسنجان، سید رضا حسینی نژاد مدیر عامل شرکت کاشی برلیان و سید علی حسینی نژاد مدیر عامل شرکت کاشی فخار به عنوان کارآفرین برتر و صادرکننده نمونه و اکبر حیدری پور مدیرعامل شرکت پسته لورا به عنوان صادر کننده شایسته تقدیر از رفسنجان معرفی و از آنها تجلیل و قدردانی شد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی