روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: برای تکمیل بیمارستان ۳۲ تختخوابی انار ۲۰ میلیاردتومان مصوب شده که پرداخت می‌شود.

رهاورد سفر نمایندگان مجلس به رفسنجان/از تخصیص اعتبار برای جاده‌ها تا قول  تکمیل مخزن آب | خبرگزاری فارس

مصطفی آیت اللهی موسوی در جلسه جمع بندی نظارت میدانی در شهرستان رفسنجان، اظهار کرد: برای تکمیل مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی آب رفسنجان ۱۰ میلیاردتومان از شرکت آب و فاضلاب کشور و ۵ میلیاردتومان از طرف استانداری تخصیص خواهد یافت که بخشی از آن تا پایان اسفندماه انجام شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان از پرداخت بیش از ۸۰ میلیارد ریال وام مشاغل خانگی در استان کرمان طی امسال خبر داد.

پنج میلیارد تومان وام مشاغل خانگی در لرستان پرداخت شد - ایرنا

رضا اسماعیلی گفت: در سطح استان ۳۵ هزار نفر در زمینه مشاغل خانگی مشغول کار هستند و امسال تا به امروز بیش از ۸۰ میلیارد ریال وام مشاغل خانگی پرداخت شده است.

اسماعیلی پورافزود: از مزایای این اشتغال به ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان، حذف هزینه‌های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و ایاب و ذهاب، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده و ایجاد زمینه‌های کار خانوادگی می‌توان اشاره کرد و این وام در آینده نیز برای واجدان شرایط پرداخت می‌شود.

صبح امروز سه شنبه جلسه شورای اداری شهرستان انار با حضور روسای ادارات، دهیاران و روسای شورای اسلامی شهر و روستا در محل فرمانداری برگزار شد

نائب رئیس مجلس: جلوگیری از فرار مالیاتی بودجه کشور را تقویت می‌کند - ایرنا

حجت الاسلام جلالی در این جلسه عنوان کرد در سفر نیکزاد و جمعی از نمایندگان مجلس و مسئولان به شهرستان رفسنجان، ۹ مصوبه ویژه شهرستان انار مطرح شد؛

در خرید ماشین آلات مورد نیاز شهرداری های دارای جمعیت کمتر از 50 هزار نفر حوزه انار و امین شهر، یک سوم هزینه را سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، یک سوم شهرداری و یک سوم هم توسط وزارت کشور پرداخت شود و علاوه بر آن یک دستگاه ماشین آتش نشانی به شهرداری انار تحویل داده می شود.

همچنین جهت حمایت از پروژه های عمرانی شهرداری های انار و امین شهر با معرفی استانداری، حمایت 250 میلیون تومان در قالب ماده 58 و خارج از سهمیه قبلی انجام شود.

اختصاص سهمیه 200 تن قیر رایگان به هر یک از شهرداری های مذکور دیگر مصوبه این سفر برای شهرستان انار بود.

بنیاد مسکن هم موظف شد سهمیه قیر شهرستان انار را به میزان دو برابر افزایش دهد.

قرار شد سه روستا به عنوان روستای گردشگری در شهرستان رفسنجان و انار تعیین و معرفی شوند.

در خصوص مشکل آنتن دهی تلفن همراه در شهرستان انار نیز وزارت ارتباطات موظف شد حداکثر تا یکماه آینده نسبت به افزایش پوشش آنتن دهی تلفن همراه در شهرستان انار اقدام کند.

دیگر مصوبه این سفر تعیین تکلیف شهرک مسکونی 120 واحدی راه آهن در بیاض بود که ظرف مدت 20 روز باید نسبت به واگذاری و یا عدم واگذاری این واحدهای مسکونی به مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و یا کارکنان نیروی انتظامی مورد بررسی قرار گیرد.

از دیگر مصوبات این سفر تکمیل و افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهید مرتضوی شهر انار توسط شرکت ساخت و توسعه زیرساخت های حمل و نقل، حداکثر تا 30 اردیبهشت 1400 بود.

در ادامه پیرامون هماهنگی هفته درخت کاری و همچنین بیمه اجتماعی روستایی و عشایری مسائلی مطرح شد

مدیر مجتمع مس سرچشمه گفت: در حال حاضر ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه را برنامه ریزی کردیم که طی چند سال آینده باعث ارزش افزوده در مس کشور می شود.

کرمان رصد | مدیر مجتمع : 30 هزار میلیارد تومان پروژه در مس سرچشمه اجرا  می‌شود

حسین احمدی در نشست بررسی مشکلات شهرستان های رفسنجان و انار با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: هم اکنون بیش از ۳۰۰ هزار تن تولید مس محتوا در برنامه داریم که امسال تولید ۲۸۰ هزار تن مس کاتدی در کل کشور در برنامه است.

وی تصریح کرد: ۲ هفته قبل کارخانه مواد شیمیایی در مجتمع مس سرچشمه کلنگ زنی شد و تمامی مواد شیمیایی را که در حوزه مس مورد نیاز است را تولید می کنیم، که تحقق این مهم ضمن جلوگیری از خروج ارز، موجب اشتغالزایی نیز می شود.

مدیر مجتمع مس سرچشمه تاکید کرد: در حوزه اشتغال هم اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است و برای حفظ و ارتقای جهانی جایگاه ایران در حوزه مس برنامه ریزی و تلاش کردیم.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه وضعیت کسب و کار استان کرمان در تابستان از بهار بدتر شده است، اظهار کرد: رتبه کسب و کار استان کرمان از 31 استان کشور، سی‌ام شده است.

انتقاد رییس اتاق کرمان از تامین اجتماعی: فضای کسب‌وکار را محدود کردید -  پایگاه خبری «کرمان نو» | صداقت، انصاف و بی‌طرفی

"سیدمهدی طبیب‌زاده" در نشست مشترک مجمع نمایندگان استان با اعضای اتاق بازرگانی کرمان گفت: اگر فکری برای زیرساخت‌ها نشود صنایع استان با مشکل روبرو می‌شوند. به طور مثال کارخانه گندله سازی سیرجان با وجود کرونا و تحریم‌ها در زمان بندی مقرر احداث شد اما به دلیل نبود برق حدود 4 ماه راه‌اندازی آن به تعویق افتاد.

وی از استقرار پنجره واحد الکترونیکی در استان کرمان خبر داد و بیان کرد: همه استعلامات از این طریق انجام خواهد شد و دیگر از پاس کاری سرمایه‌گذار به ادارات جلوگیری می‌شود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه وضعیت کسب و کار استان کرمان در تابستان از بهار بدتر شده است، اظهار کرد: رتبه کسب و کار استان کرمان از 31 استان کشور، سی‌ام شده است.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه سرمایه‌گذار احداث کارحانه تولید کودهای فسفات وجود دارد، گفت: ممکن است این کارخانه در بندرعباس احداث شود در حالی که شهرهای سیرجان، رفسنجان و شهربابک پتانسیل احداث این کارخانه را دارند و باید این طرح در استان کرمان راه اندازی شود.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی