روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

استاندار کرمان گفت: امسال ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه در کرمان افتتاح می‌شود.

محمدجواد فدایی روز پنجشنبه در آیین افتتاح چهار طرح ملی مس در منطقه خاتون آباد با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: افتتاح چهار پروژه مس خاتون آباد امروز با اعتبار چهار هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری برای ۲۴۸ نفر اشتغال مستقیم در شهرستان شهربابک ایجاد کرد.

وی اظهار داشت: سال گذشته نیز با تلاش تمامی ارکان بخش دولتی و خصوصی سه هزار و ۲۰۰ پروژه با سرمایه ۲۶ هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی ۹ هزار نفر افتتاح کردیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: در برخی دستگاه‌ها افزایش حقوق‌ها خارج از نُِرم قانونی است و این در حالیست که افزایش ضریب حقوق شرایط ویژه خودش را دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر رودری پیش از ظهر شنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان کرمان در خصوص آخرین وضعیت بودجه استان کرمان گفت: در سال جاری بودجه هزینه‌ای استان ۶۰۰ میلیارد تومان بوده که ۴۷۰.۴ میلیارد تومان معادل ۷۸.۳ درصد تخصیص داده شده است.

وی افزود: حقوق دی ماه و سایر پرداخت‌ها به دستگاه‌ها پرداخت شده است اما مشکلی که وجود دارد این است که در برخی دستگاه‌ها افزایش حقوق‌ها خارج از نُرم قانونی است و این در حالیست که افزایش ضریب حقوق شرایط ویژه خودش را دارد؛ بنابراین دستگاه‌های دولتی باید این موضوع را مد نظر قرار دهند و مشکل را حل کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: برخی دستگاه‌ها حقوق ۱۲ ماه را در ۱۰ ماه پرداخت کرده‌اند که مشکل ما در بودجه هزینه‌ای است.

رودی تصریح کرد: ما کسری‌ها را قبول داریم زیرا امسال هزینه‌های افزایش نرخ سوخت، دیتاها و … را داشتیم.

وی یادآور شد: هزار و ۹۱۱ میلیارد تومان بودجه تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ابلاغی بوده که ۷۴۴ میلیارد تومان معادل ۳۸.۹ درصد تخصیص داده شده است.

رودری گفت: تقریباً ۷.۶ درصد اسناد خزانه ما یک ساله است همچنین در بخش اسناد خزانه جذب دستگاه‌های اجرایی ۲۸ درصد است در حالی که از ۵.۵ میلیارد تومان اسناد خزانه و موافقت نامه‌ها تنها ۱۴۲ میلیارد تومان جذب شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: طبق قانون بودجه ارسال صورتحساب‌ها باید اردیبهشت ماه است که تلاش می‌کنیم به موقع جذب شود.

رودری یادآور شد: در ۹ ماهه سال جاری ۳ .۴۹۱ میلیارد تومان مازاد درآمد داشتیم، در حوزه اسناد تسویه بیش از ۶۵۰ میلیارد تومان بابت تسویه پیمانکاران و بدهی دستگاه‌ها به پیمانکاران داشتیم که ۷۶ میلیارد تومان آن امکان پذیر بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان حمل و نقل جاده‌ای از خسارت یک هزار میلیارد تومانی سیلاب در ۳ استان سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و هرمزگان به راه‌ها و محورهای ارتباطی خبر داد و گفت: برای این حجم خسارت در صدد هستیم با همکاری ستاد بحران، سازمان برنامه و بودجه و دولت بتوانیم اعتبارات بازسازی را تامین کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، عبدالهاشم حسن‌نیا اظهار داشت: سیلاب چند روز و هفته گذشته بیش از 5 هزار و 500 کیلومتر از محورهای ارتباطی، اصلی، فرعی و روستایی در جنوب سیستان و بلوچستان و بیش از ۴هزار کیلومتر در جنوب کرمان را تخریب و به ابنیه موجود در این محورها خسارت وارد کرده است. معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بیشترین خسارت واردشده مربوط به محورهای شریانی اصلی جنوب کرمان، محور رودبار جنوب ایرانشهر بوده است، ادامه داد: این محور که از محورهای مهم و کریدور جنوب کشور است و متصل‌کننده استان کرمان به سمت ایرانشهر و چابهار است، آسیب جدی دیده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با اشاره به تخریب گسترده راه‌ها در جنوب کرمان، شرق هرمزگان و منطقه بشاگرد افزود:: امیدوارم بتوانیم با همکاری ادارات کل راهداری این ۳ استان راه‌های باقی‌مانده و مسدود در حوزه بشاگرد که تعدادی از آنها همچنان پس از سیل مسدود هستند را بازگشایی کنیم. وی بیان کرد: این سیلاب در جنوب کرمان سبب تخریب و خسارت به ۴۸ دهانه پل شد که با استفاده از ماشین‌آلات راهداری و توان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان تعدادی از این پل‌ها بازگشایی و تردد در آنها جریان دارد و مابقی نیاز به بازسازی و ترمیم مجدد دارند.

وی از خسارت یک هزار میلیارد تومانی سیلاب در ۳ استان سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و هرمزگان به راه‌ها و محورهای ارتباطی خبر داد و گفت: برای این حجم خسارت در صدد هستیم با همکاری ستاد بحران، سازمان برنامه و بودجه و دولت بتوانیم اعتبارات بازسازی را تامین کنیم.

حسن‌نیا از در اختیار گذاشتن اعتبارت ملی برای بازسازی مناطق و محورهای خسارت‌دیده از سیل به‌صورت تنخواه در این ۳ استان خبر داد و عنوان داشت: آسیب‌دیدگی خیلی زیادی در این مناطق حادث شده است به‌طوری که دوره ترمیم و بازسازی این میزان راه خسارت‌دیده با پیش‌بینی‌های صورت گرفته ۲ سال به طول می‌انجامد.

معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه خسارت محصول پسته در استان در سال گذشته بی سابقه بود، بیان کرد: ۹۲۱ میلیون ریال نیز به صورت تهاتر خرید بیمه نامه سال زراعی بعد کسر شده است. "جواد احمدزاده" در جلسه ستاد بیمه کشاورزی استان کرمان اظهار کرد: در سال زراعی ۹۷ – ۹۶ تعداد ۱۰۷ هزار و ۱۷۳ فقره بیمه نامه در استان صادر کرده ایم که بیش از ۵۴۰ میلیارد ریال حق بیمه دریافت شده است.

وی با بیان اینکه استان کرمان در پوشش بیمه باغات رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است افزود: ۴۰ درصد ضریب نفوذ بیمه در سطح باغات استان است که بیشترین خسارت نیز در سال زراعی ۹۷ – ۹۶ در باغات و بوده و ۱۰۰ درصد محصول پسته دچار خسارت شد.

احمدزاده با اشاره به اینکه در سال زراعی ۹۷ – ۹۶ میزان ۸۱ هزار و ۳۴۴ پرونده خسارت در زیربخش های کشاورزی مورد تایید قرار گرفت، تصریح کرد: بیشترین حجم غرامت مربوط به خسارت باغات به مبلغ ۲۸۹۱ میلیارد ریال بود که عمده آن مربوط به محصول پسته است و تاکنون ۱۹۵۷ میلیارد ریال به حساب بیمه گذاران واریز شده است.

معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی کرمان گفت: در سال زراعی ۹۸ – ۹۷ تعداد ۱۱۴ هزار و ۹۶۷ فقره بیمه نامه صادر کرده ایم که ۹۱۳ میلیارد ریال حق بیمه دریافت شده و در برنامه ریالی که به نوعی تکلیف وزارتخانه است، استان کرمان رتبه اول کشور است.

احمدزاده با بیان اینکه در پوشش بیمه سطح باغات در سال زراعی گذشته نیز رتبه نخست کشور را کسب کردیم که البته ظرفیت خالی در این بخش داشته و باید تلاش کنیم اظهار کرد: در سال زراعی گذشته ۶۴ هزار و ۸۲۸ پرونده خسارت مورد ارزیابی قرار گرفته که ۴۳ هزار و ۲۰۸ هکتار مربوط به سطح باغات بوده و ۱۶۴۷ میلیارد ریال خسارت به باغات تایید شده که باز بیشترین مبلغ و سطح مربوط به پسته و بعد از آن خرما است. این مقام مسئول تصریح کرد: ۱۸۷۲ میلیارد ریال کل مبلغ غرامت است که تا روز گذشته ۲۲۵ میلیارد ریال به صورت نقدی واریز و ۶۶۰ میلیارد ریال تهاتر بابت خرید بیمه نامه سال زراعی ۹۹ – ۹۸ کسر شده است.

معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی کرمان گفت: درسال زراعی جاری(۹۹ – ۹۸) از ابتدای مهرماه تاکنون ۶۱ هزار و ۵۲۸ فقره بیمه نامه محصولات کشاورزی در استان صادر شده و ۱۷۶۱ میلیارد ریال معادل ۳۵ درصد برنامه محقق شده است.

نتیجه تصویری برای در جلسه هیأت دولت انجام شد؛  اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات سیل و آب گرفتگیهیئت وزیران با اختصاص مبلغ 839/6 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی بخش‌های خسارت دیده ناشی از سیل و آب گرفتگی استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان موافقت کرد. مطابق این تصمیم، اعتبار تخصیص یافته صرف کمک‌های بلاعوض جهت احداث و تعمیر واحدهای مسکونی و تجاری شهری و روستایی و تأمین لوازم معیشتی واحدهای مسکونی آسیب دیده، کمک هزینه اسکان موقت واحدهای مسکونی شهری و روستایی، کمک بلاعوض جهت احداث واحدهای جایگاه دامی آسیب دیده و هزینه‌های پشتیبانی و ارائه خدمات فنی و مدیریتی و آواربرداری و نیز اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای جهت بازسازی تأسیسات روبنایی داخل محدوده و دفع آب‌های سطحی روستاها در استان‌های یاد شده خواهد شد.

دولت هم‌چنین، مبلغ ۱۱,۵۲۸ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری به منظور جبران خسارات ناشی از وقوع سیل و آب گرفتگی در استان‌های آسیب دیده اختصاص داد.

لایحه تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون شوراهای حل اختلاف به تصویب دولت رسید

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی