روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

روزنامه هندی بیزنس استاندارد نوشت: هر خانوار ایرانی سالانه حدود 5/4 درصد از درآمد خود را به خرید محصولات آرایشی بهداشتی اختصاص می دهد بطوریکه بازار این صنایع در ایران به ارزش بیش از دو میلیارد دلار دومین بازار بزرگ در منطقه غرب آسیا است.

مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بیش از ۹۵ درصد دانش‌آموزانی که در شهرک‌های صنعتی آموزش می‌بینند جذب آن واحد یا واحد مشابه دیگر می‌شوند گفت: بیش از ۷۳ درصد از شاغلین دارای مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی هستند.

شهردار رفسنجان در جمع مدیران مسئول نشریات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری محلی، رسانه ها را پل ارتباطی مردم و مجموعه مدیریت شهری و چشم بیدار شهر دانست.

به گزارش روابط عمومی شهرداری رفسنجان مهندس عظیمی زاده با اشاره به وضعیت شهرداری در دوره مدیریت شهری جدید، رسیدگی به عمق محلات و بافت فرسوده شهر، استفاده از ظرفیت های داخلی، رعایت تعادل و تناسب در فعالیت های شهرداری، توجه به بحث های زیرساختی و موضوعات روبنایی، مسائل فرهنگی - اجتماعی و تشکیل واحد سرمایه گذاری را از اهم برنامه های شهرداری در دوره جدید بیان کرد.

شهردار رفسنجان در ادامه پس از صحبت های حاضرین در جلسه و انتقادات و پیشنهادات مطرح شده، گفت: به هیچ وجه قصد زیر سؤال بردن خدمات دیگران را نداریم، اگر بخواهیم به گذشته بپردازیم، از آینده غافل می شویم؛ ما شهرداری را با بد و خوب آن تحویل گرفتیم و پذیرفتیم که آن را اداره کنیم؛ قصد مقایسه نداریم و قضاوت را به عهده مردم می گذاریم.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت و پتانسیل موجود در شهرداری در این مدت توانسته به خوبی در بحث جذب درآمد فعالیت کند، اظهار کرد: پرسنل شهرداری نشان دادند که توانمند هستند و کار می کنند و ما نیز درحال استفاده از همان ظرفیت پیشین هستیم.

شهردار رفسنجان با تأکید بر اینکه گرایش سیاسی را در خدمات شهری وارد نکرده ایم، به وضعیت اقتصادی کنونی و کاهش محصول پسته در سال جاری اشاره نمود و گفت: اگر پسته نیست، نباید مردم را ناامید کرد، باید به مردم نشان دهیم که زندگی بدون پسته هم امکان پذیر است؛ باید مراقب باشیم وضعیت اقتصادی به توسعه شهر لطمه نزند.

وی افزود: شهر رفسنجان نه صرفاً به خاطر عملکرد مدیران، بلکه به دلیل اتکاء به پول پسته رشد نکرده است؛ باید به این امر اندیشید که تلاش بیشتر در شهر امکان پذیر است و باید به سراغ کارهای دیگر رفت.

شهردار رفسنجان نوع عملکرد ادارات و دستگاه های اجرایی را در تغییر تفکر مردم و امیدواری آنان به آینده شهر مؤثر خواند و گفت: رسانه ها می توانند مردم را به ماندگاری و زندگی بدون اتکاء به پسته تشویق کنند.

وی با اشاره به اهمیت بافت فرسوده، از انجام برنامه ریزی برای احیاء بازار قدیمی رفسنجان خبر داد و گفت: اقدامات لازم برای کف سازی و اجرای طرح ها در بازار در حال انجام است.

شهردار رفسنجان بودجه شهرداری در سال جاری را ۱۸۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۵۰ میلیارد از مبلغ بودجه به سرمایه گذاری اختصاص داده شده و ۶۵ درصد بودجه برای اقدامات عمرانی پیش بینی گردیده است.

مرکز آمار ایران اعلام کرد: بررسی نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و بیشتر نشان می‌دهد که ١٢,١ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده‌اند. روند تغییرات این نرخ حاکی از آن است که این شاخص نسبت به بهار ١٣٩٦ به میزان ٠.٥ درصد کاهش داشته و جمعیت بیکار کشور با ٤٤٩٥٨ نفر کاهش به ٣ میلیون و ٣٢٢ هزار نفر رسیده است. نرخ بیکاری جوانان ١٥ تا ٢٩ ساله حاکی از آن است که ٢٥,٥ درصد از فعالان این گروه سنی در بهار ١٣٩٧ بیکار بوده‌اند. این نرخ نسبت به فصل مشابه در سال قبل (بهار ١٣٩٦) ٠.٩ درصد کاهش یافته است. جمعیت شاغلان ١٠ ساله و بیشتر در این فصل ٢٤ میلیون و ٦٥ هزار نفر بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٧٥٦ هزار نفر افزایش داشته است.

در جلسه کارگروه اشتغال رفسنجان اعلام شد یک میلیارد و 190 میلیون تومان اعتبار به مشاغل خانگی در رفسنجان در سال 97 اختصاص یافته است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه گفت: اعتبارات مشاغل خانگی بر اساس اولویت هایی که استان برای شهرستان مشخص کرده اند تقسیم می شود سقف تسهیلات مشاغل خانگی ده میلیون تومان است و سقف سنی متقاضی هم 60 سال می باشد.

محمد عسکری افزود: طرح های که در جلسه کارگروه مورد بررسی شده در مورد بند الف تبصره 18 است طرح های کارفرمایی، طرح های بزرگی است که اشتغال ایجاد می کنند ولی مشاغل خانگی برای افراد در خانه داده می شود.

وی بیان داشت: اولویت ها مشاغل خانگی برای خود شهرستان است اینکه مردم بدانند در چه حوزه هایی ظرفیت اشتغال وجود دارد و اولویت ها براساس ظرفیت ها و پتانسیل شهرستان است و طرح ها بر اساس دستگاه های دولتی متفاوت است.

حسن محمدی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت رفسنجان نیز اظهار داشت: در این وضعیت کنونی ادارات یک چشم اندازی از صنعت ارائه دهند نیاز به همکاری همه ارگانها داریم .

وی گفت:10 طرح خاص اشتغال زا در قالب طرح های توسعه روستایی به صورت 49 درصد مشارکت دهیاری و 51 درصد از روستاهای رفسنجان اجرا می شود که 30 تا 40 درصد بازار آنها در مس سرچشمه است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی