روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

رئیس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به رتبه سوم کرمان از لحاظ کم بارشی گفت: کرمان امسال ۲۲.۴ میلیمتر بارش داشته است.داود پرهیزگار در جمع اصحاب رسانه کرمان گفت: میزان بارش تا تاریخ سوم بهمن بارش کل کشور ۱۱۸ میلیمتر بوده که این آمار در مدت مشابه سال قبل ۳۹ میلیمتر می‌باشد که بلند مدت در این دوره ۹۷ میلیمتر بوده که نسبت به بلند مدت ۲۲ درصد بیشتر بوده و این آمار نسبت به سال گذشته سه برابر بوده است.

پرهیزگار گفت: کرمان تا الان ۲۲.۴ میلیمتر بارش داشته است.

وی افزود: پر بارش‌ترین استان ایلام بوده که نسبت به بلند مدت حدود ۱۲۵ درصد افزایش بارش داشته و کم بارش‌ترین استان سیستان و بلوچستان بوده که ۸۸.۵ درصد نسبت به بلند مدت بوده و کرمان بعد از استان یزد رتبه سوم را با حدود ۵۰ درصد کم بارشی به خود اختصاص داده است.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه نرخ مشارکت اقتصادی جوانان در استان 37 و نیم درصد و دو درصد کمتر از متوسط کشوری است، تصریح کرد: نرخ بیکاری جوانان استان 29 درصد است. یعنی از هر سه جوان استان یک نفر بیکار است و نرخ بیکاری استان 11 و نیم درصد است.

محمدجواد فدایی در دومین مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان کشور با حضور معاون اول رییس جمهور در کرمان با بیان اینکه 27 درصد جمعیت استان کرمان جوانان بوده که دو درصد از متوسط جمعیت جوان کشور بالاتر است افزود: 38 درصد از جوانان استان بین سنین 25 تا 29 سال هستند که حل مسئله اشتغال و ازدواج برای این گروه بیشتر مورد توجه است.

وی بیان کرد: در استان کرمان 94 هزار و 245 نفر جوان بیکار داریم که 80 درصد از جمعیت بیکار استان و 4.7 درصد جوانان بیکار کشور را تشکیل می دهند.

استاندار کرمان با اشاره به خواسته ها و مشکلات جوانان اظهار کرد: بزرگ ترین خواسته جوانان حضور در اداره کشور و اثرگذار بودن در تصمیم گیری های کشور است و مشکلاتی که دارند بحث اشتغال، ازدواج، اوقات فراغت و ایجاد نشاط در جوانان است که باید به آنها بپردازیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان از ایجاد ۱۵ هزار شغل با اعتبار بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان در سال گذشته در این استان خبر داد.

رضا اسماعیلی در کارگروه اشتغال شهرستان رفسنجان اظهار داشت: باید در حوزه اشتغال های خُرد و مشاغل خانگی که سرمایه کمتری نیاز دارد ورود کنیم.

وی بیان داشت: برای ایجاد هر نوع از مشاغل بزرگ اعتباری سنگین از جمله یک میلیارد تومان، ۲۰۰ میلیون تومان و یا ۵۰۰ میلیون تومان نیاز است در حالی که در شغل های خُرد با سرمایه های کم می توان تعدادی را شاغل کرد.

وی با بیان اینکه همه دنیا به سمت ایجاد مشاغل کوچک و خُرد می روند، تصریح کرد: متوسط عملکرد بنگاه های کوچک و متوسط در دنیا سه تا پنج سال است که در شهرستان ها باید به توسعه بنگاه های کوچک و متوسط بپردازیم تا در تولید، رونق اشتغال را شاهد باشیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان تصریح کرد: سالانه باید برای سه هزار نفر در شهرستان رفسنجان شغل ایجاد کرد که برای هر نوع اشتغال در حوزه واحدهای بزرگ از جمله شهرک صنعتی، منطقه ویژه اقتصادی، صنعت مس، شرکت ها و کارخانه ها هزینه و سرمایه سنگین می خواهد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان به وجود ۴۴ هزار واحد بنگاه مشاغل ثبت شده در تأمین اجتماعی استان کرمان اشاره کرد و افزود: بیشترین بنگاه اقتصادی مشاغل ثبت شده در استان بعد از کرمان که ۱۳ هزار بنگاه دارد شهرستان رفسنجان است که هفت هزار بنگاه دارد.

اسماعیلی ابراز داشت: برای ایجاد مشاغل خانگی پنج تا ۲۰ میلیون تومان تسهیلات ارائه می دهیم که افراد جویای کار از طریق کمیته امداد، بسیج، بهزیستی، بنیاد شهید و صندوق کارآفرینی امید پیگیری کنند.

معاون مدیر شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت: از 71 شهر استان کرمان تاکنون به 53 شهر گازرسانی شده و از 18 شهر باقیمانده عملیات گازرسانی به 13 شهر در دست اجرا است.

بهرام صلواتی در مراسم گازرسانی به شهرستان فهرج با بیان اینکه برای گازرسانی به این شهرستان 44 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، اظهار داشت: از 130 روستای شهرستان فهرج به 40 روستا تاکنون گازرسانی شده است.

معاون مدیر شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران افزود: تاکنون بهره‌مندی خانواده‌ها 67 درصد بوده است که با اجرای پروژه گازرسانی به شهرستان فهرج، نرماشیر و جیرفت میزان بهره‌مندی به 73 درصد ارتقاء پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه یک‌هزار و 139 شهر در کشور گازدار هستند، گفت: حدود 98 درصد جمعیت شهری از نعمت گاز برخوردار و همچنین به 27 هزار و 400 روستا گازرسانی شده که نزدیک به 80 درصد روستاها گازرسانی شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رفسنجان گفت: ۶۵ درصد اعتبارات سال جاری مشاغل خانگی این شهرستان پرداخت شده است.

محمد عسکری در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان رفسنجان اظهار داشت: برای تسهیلات اشتغال روستایی ۳۴ میلیارد و ۲۳۳ میلیون تومان اختصاص یافته که توسط چهار بانک ۱۶ میلیارد و ۴۱۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی افزود: بیشترین پرداخت تسهیلات توسط پست بانک با معرفی مبلغ ۱۲ میلیارد و ۱۲۳ میلیون تومان بوده است.

وی ادامه داد: از ۱۰ میلیارد و ۸۰ میلیون تومان طرح معرفی شده به صندوق کارآفرینی امید، شش میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رفسنجان با بیان اینکه در مجموع حدود ۵۰ درصد رقم معرفی شده به بانک‌ها تسهیلات پرداخت شده است، تصریح کرد: با توجه به مدت باقیمانده سال باید عقب‌ماندگی تعهدات برای سامانه رصد جبران شود.

عسکری بیان داشت: اداراتی مانند جهاد کشاورزی، حمل و نقل، بهزیستی، آموزش و پرورش، فنی و حرفه‌ای، دامپزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی بالاتر از تعهداتشان عمل کرده اند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رفسنجان با بیان اینکه دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای مشاغل خانگی اختصاص داده شده است، افزود: ۶۵ درصد اعتبارات سال ۹۷ مشاغل خانگی پرداخت شده است

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی