روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که ستاد حمایت قضایی از اقتصاد مقاومتی در استان کرمان فعال است و به صورت مستمر در بازه های زمانی ۱۵ روزه برگزار می شود، گفت: تاکنون ۲۰۱ پرونده در این ستاد مورد بررسی قرار گرفته و غالبا به نتیجه مورد دلخواه مدیران واحدهای تولیدی رسیده است.

گروهك هاي وهابي تكفيري قادر به هيچ تحركي در استان كرمان نبوده اند - ایرنا

"یدالله موحد" در نشست مشترک با مجمع نمایندگان استان کرمان افزود: دستگاه قضایی استان کرمان آمادگی لازم برای حل مسائل موجود در مسیر واحدهای تولیدی، خدماتی، صنعتی و گردشگری را دارد و در این راستا بر مبنای تعامل با دستگاه های اجرایی حرکت می کند.

وی با اشاره به این مطلب که با پیگیری دستگاه قضایی استان کرمان بسیاری از مشکلات ۲۰۱ واحد اقتصادی و تولیدی استان که پرونده آنها در ستاد حمایت قضایی از اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار گرفته، رفع شده است، اظهار کرد: ستاد حمایت قضایی از اقتصاد مقاومتی در استان کرمان طی سال گذشته در زمینه حمایت از تولید برترین رتبه ها را به خود اختصاص داده است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: همه پسته کاران فکر سال های آینده هم باشند معلوم نیست در سال های آینده وضعیت پسته چگونه خواهد بود، بنابراین درخواست داریم سرمایه های خود را از منطقه خارج نکنید بیاییم به ازای هر باغی که داریم بخشی را سرمایه گذاری کنیم که اگر سالهای آینده پسته نداشتیم جبران باشد.

حجت الاسلام دکتر جلالی در رابطه با مسئله پسته اظهار داشت: امسال با توجه به اینکه پس از چند سال محصول پسته خوبی در شهرستان داریم، شوراها و دهیاران درخواست دارند مالکان عمده بخشی از محصول خود را در راستای آبادانی شهر و روستا کمک کنند چراکه چندین ماه در روستا اهالی بوی کود و سم و آلایندگی سموم را تحمل می‌کنند همچنین انباشت نخاله‌های پسته و... برای مردم مشکلاتی ایجاد می کند که مردم توقع دارند این پسته منفعتی برای منطقه هم داشته باشد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس ابراز داشت: از لحاظ اخلاقی و عرفی مسئله خوبی است که اگر مالکان عمده به این موضوع توجه کنند پسندیده است، اما ما که نمی توانیم مالکان را ملزم به انجام این کار کنیم اما آنچه مورد تأکید ما است؛ خرده مالکان و مالکان عمده در فروش پسته شتاب نکنند مگر اینکه قیمت خوب باشد.

وی ادامه داد: همه پسته کاران فکر سال های آینده هم باشند معلوم نیست در سال های آینده وضعیت پسته چگونه خواهد بود بنابراین درخواست داریم سرمایه های خود را از منطقه خارج نکنید بیاییم به ازای هر باغی که داریم بخشی را سرمایه گذاری کنیم که اگر سالهای آینده پسته نداشتیم جبران باشد ما هم برای ایجاد و تأسیس کارگاه ها و کارخانه ها و هرگونه کار اقتصادی در هر جا از شهرستان که باشد کمک می کنیم و تسهیلات هم از بانک ها فراهم می کنیم تا با کمک هم در کنار کشاورزی صنعت هم رونق بگیرد و اشتغال ایجاد شود.

حجت الاسلام جلالی تصریح کرد: به جای خروج سرمایه ها از شهر و آبادکردن جاهای دیگر سرمایه ها را در شهر خودمان متمرکز کنیم ادارات هم پای کار باشند تا بتوانیم جلوی خروج سرمایه ها را از شهر بگیریم و با دلگرمی که در سرمایه گذاران ایجاد می کنیم به توسعه و آبادانی شهرستان کمک کنیم.

معوقات مددجويان كميته امداد كرمان پرداخت مي شود - ایرنارییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: برای منطقه جازموریان شهرستان رودبار بنیاد علوی، برای دهبکری مس خان خاتون و برای بخش چترود، فولاد بوتیا پذیرفته اند کار کنند و آخرین تعداد معین های توسعه در استان کرمان ۲۴ مورد است.

جعفر رودری در جلسه ساد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان اظهار کرد: در بحث فعالیت تعدادی از معین های توسعه استان که براساس تفاهمنامه نقش موثری نداشتند و تمایلی برای ادامه فعالیت آنها احراز نشد، تصمیم براین شد که جایگزین هایی در برخی مناطق صورت بگیرد.

رودری با بیان اینکه تاکنون ۹۶ پروژه از سوی معین های توسعه ارائه شده، تصریح کرد: بنگاه های بزرگ اقتصادی استان بخش اعظمی به ویژه در اقتصاد صنعت استان را به خود اختصاص داده اند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان بیان کرد: بنگاه های اقتصادی نقشی که به عنوان معین توسعه پذیرفتند عملا نقش کمک به پیشبری توسعه استان است و در ارزیابی نقش معین ها ابعاد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی مربوط به معین ها مد نظر بوده است.

به گزارش ایسنا، در این جلسه نمایندگان هشت معین توسعه استان کرمان گزارش عملکرد خود را ارائه و مسائل و مشکلات را بیان کردند.

فرماندار رفسنجان گفت: طرح‌های اقتصاد مقاومتی با کمبود منابع بانکی روبرو هستند و برای اینکه بتوانیم منابع ریالی را تأمین کنیم نیاز به افزایش امتیاز از محل سپرده‌گذاری مس در بانک‌هاست.

مجید فصیحی‌هرندی در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان رفسنجان اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم منابع ریالی را تأمین کنیم نیاز است از محل سپرده‌گذاری مس امتیازاتی داشته باشیم و بنابراین منابعی که شرکت مس در اختیار ما می‌گذارد تا برای طرح‌های اقتصاد مقاومتی سرمایه‌گذاری شود باید افزایش یابد.

فصیحی هرندی اظهار کرد: ۳۸۷ طرح جهاد کشاورزی با اعتبار مورد نیاز ۱۸۸ میلیارد و ۵۹۰ میلیون ریال به کمیته اقتصاد مقاومتی ارائه و این مبلغ تخصیص یافت و به بانک معرفی شدند که از این تعداد به ۱۸۸ طرح‌ تسهیلات ۹۴‌ میلیارد و ۷۵۰‌ میلیون‌ ریال اعطا شده و ۱۹۹ طرح به مبلغ‌ بیش‌ از ۹۰‌ میلیارد ریال در انتظار دریافت‌ تسهیلات هستند.

وی ادامه داد: در بخش صنایع دستی و گردشگری نیز ۸۳ طرح با اعتبار حدود ۳۰ میلیارد ریال به بانک معرفی شدند که از این تعداد ۱۹ طرح اعتبار ۱۸ میلیارد و ۳۵۰ میلیون‌ ریال‌ از بانک دریافت کردند؛ ۶۴ طرح هم با اعتبار ۱۶‌ میلیارد ریال در بانک در انتظار دریافت تسهیلات هستند.

به گفته وی ۶۶۹ طرح جهاد کشاورزی در حال بررسی هستند و در صورت صدور مجوز و معرفی به بانک، مبلغ بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال مورد نیاز است که باید تخصیص یابد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها به ویژه جوانان، باید زمینه اشتغال را برای این قشر فراهم کرد ، گفت: اختصاص تسهیلات و ایجاد کارخانه های کوچک زودبازده می‌تواند در روند مهاجرت معکوس موثر واقع شود.

حجت الاسلام حسین جلالی شامگاه سه شنبه در نشست با اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران اولویت اصلی شوراها و دهیاران در روستاها را بنا بر ایجاد اشتغال مورد تأکید قرار داد و افزود: اجرای طرح های آسفالت، روشنایی، سالن و ورزشی از ضروریات در روستاهاست اما شوراها و دهیاران تمرکز خود را روی اشتغال بگذارند ما هم حمایت می‌کنیم.

نماینده مجلس: اختصاص تسهیلات اشتغالزایی به روستاها موجب مهاجرت معکوس می‌شود  - ایرنا

وی بیان کرد: اکثر روستاهای رفسنجان مشکلاتی از قبیل آب، آسفالت، روشنایی معابر، سالن ورزشی و چمن برای فوتبال دارند که شوراها و دهیاران تمرکزشان روی آن بود این کارها باید انجام شود اما مساله مهم که اولویت هر روستا است اشتغال جوانان آن روستا باشد از این نکته اساسی غفلت کردیم و تمرکزمان را روی اشتغال نگذاشتیم.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی