روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: نباید تنها سهم استان حفره‌های معدنی باشد بلکه باید کارهای پایه‌ای در معدن انجام شود چرا که معدن می‌تواند پیشران اقتصادی استان کرمان باشد.

سیدمهدی طبیب‌زاده در چهل و پنجمین شورای گفت‌وگوی استانی اظهار داشت: همیشه گفته می‌شود کرمان بهشت زمین‌شناسی و بالاترین ارزش افزوده بخش معدن و بیشترین سهم استخراج را در کشور دارد اما به‌نظر می‌آید معادن علی‌رغم همه ظرفیت‌های زیادی که در آنها وجود دارد نتوانسته اند نقشی که باید در توسعه اقتصادی استان داشته باشند را ایفا کنند

طبیب‌زاده عنوان کرد: معدن را باید در چند حلقه دنبال کنیم یکی در زمینه اکتشاف است، در چند سال اخیر معدن کشف نشده و معادن موجود پنهان هستند و باید با روش‌های جدید کشف شوند، منابع جدید به راحتی در دسترس نیستند و نیاز به تکنولوژی روز دارند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت ساخت بزرگراه «کرمان - راور - دیهوک» گفت: این بزرگراه از مهم‌ترین پروژه‌های بزرگراهی کشور و استان کرمان است که برای اجرای این پروژه تاکنون ۱۰۳۰ میلیارد ریال هزینه شده و برای تکمیل آن به ۱۱۵۲ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.

به گزارش ایسنا محمدمهدی زاهدی خاطر نشان کرد: در صورت تامین اعتبار، عملیات اجرایی در ۳۰ کیلومتر باقی مانده این محور نیز آغاز خواهد شد.

وی درباره طلب پیمانکار این پروژه نیز گفت: در نشستی که با وزیر راه و شهرسازی انجام شد، مقرر گردید بخشی از این طلب در اسرع وقت پرداخت شود تا مشکلات پیمانکاران حل و به همکاری خود به منظور تکمیل این پروژه ادامه دهند.

مدیرعامل شرکت ملی مس ایران از تعطیلی کوره کارخانه مس خاتون‌آباد از اول مرداد به مدت چهار ماه خبر داد. اردشیر سعدمحمدی در جلسه شورای معادن استان کرمان با اشاره به این که این کار با هدف رفع مشکل آلایندگی صورت می گیرد خاطر نشان کرد: این کوره پس از رفع مشکل، با تکنیک روز بازسازی می‌شود و ظرفیت آن به 120 هزار تن ارتقا می‌یابد.

سعدمحمدی با بیان این که کارخانه اسید خاتون‌آباد هم مراحل پایانی خود را می گذراند اظهار امیدواری کرد این کارخانه همزمان با راه‌اندازی کوره، مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به این که کار احداث کارخانه اسید مس سرچشمه به اتمام رسیده و آماده افتتاح است بیان داشت: در این خصوص 110 میلیارد تومان و 40 میلیون یورو سرمایه‌گذاری صورت گرفته و اکنون از بابت آلودگی برای آن مشکلی نداریم.

مدیرکل گمرکات استان کرمان گفت: میزان صادرات استان کرمان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 8 درصدی ارزش دلاری را نشان می دهد. به گزارش ایسنا محمدرضا قادر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در چهار ماهه نخست سال جاری 120 هزار و 495 تن کالا به ارزش بیش از 171 میلیون و 259 هزار دلار از گمرکات استان کرمان به خارج از کشور صادر شده است.

وی با بیان اینکه این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 8 درصدی ارزش دلاری را نشان می دهد تصریح کرد: علت افزایش صادرات طی این مدت مربوط به افزایش صادرات مصنوعات مسی، فرومولیبدن، پودر معدنی، خرما خشک و تازه است.

مدیرکل گمرکات استان کرمان بیان کرد: واردات به گمرکات استان نیز در چهار ماه گذشته بیش از 41 هزار تن و به ارزش بیش از 387 میلیون دلار بوده است.

وی مهمترین اقلام وارداتی به استان را اجزا و قطعات خودرو، لاستیک وسائط نقلیه، سایر لوازم و ماشین آلات صنعتی مکانیکی، لوازم صنعتی و برقی عنوان کرد.

ایجاد اشتغال اولویت برنامه های مدیران کرمان اعلام شد.

به گفته استاندار کرمان ایجاد اشتغال به عنوان یکی از موارد زیربنایی برای حل بسیاری از مسائل در اولویت برنامه های مسئولان این استان قرار دارد.

به گزارش ایرنا، استاندار کرمان روز دوشنبه در چهارمین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری کرمان در سال جاری ایجاد اشتغال را یکی از نخستین اولویت های این استان برشمرد و گفت: تمام دستگاه ها باید به وظیفه خود در حوزه ایجاد اشتغال عمل کنند.

وی حل مشکل اشتغال را نیازمند همکاری و تعامل دستگاه های اجرایی برشمرد و اظهار داشت: ایجاد اشتغال، اولویت نخست استان کرمان است زیرا بسیاری از مسائل به بیکاری و نبود اشتغال در استان بر می گردد. استاندار کرمان با بیان اینکه تمام دستگاه ها در حوزه اشتغال تلاش های خوبی داشته اند گفت: در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمان مقرر شد با توجه به مشکل ضمانت وام درخواستی افراد تحت پوشش کمیته امداد برای اشتغال، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ظرف یک ماه بررسی های لازم را انجام دهند تا صندوق حمایت از توسعه کشاورزی این وامها را ضمانت کند. فدائی خاطرنشان کرد: در صورتی که مشکل ضمانت به یکی از روش های مورد نظر حل شود، در سال جاری ۱۲ هزار شغل از سوی کمیته امداد ایجاد می شود. وی تصریح کرد: معاون اجرایی معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور نیز اعلام کرد منابع مالی لازم برای هر تعداد شغلی که از سوی کمیته امداد استان در سال جاری ایجاد شود را تامین خواهند کرد. وی گفت: در این جلسه همچنین مقرر شد که با نظر کمیته فنی، بخشی از منابع حمایتی (حداکثر ۴۰ میلیارد تومان) به اشتغال روستایی منتقل شود و در این رابطه اولویت های کمیته امداد رعایت شود.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی