روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: پیشنهاد ما این است که طرح توجیهی پتروشیمی فجر را که کارهای مقدماتی آن انجام شده با حضور صندوق بازنشستگی انجام دهیم و جایگاه مدیریتی را به هلدینگ پتروشیمی صندوق منتقل تا بتوانیم، آن را اجرا کنیم.

محمدرضا پورابراهیمی در دیدار مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با استاندار کرمان اظهار داشت: صندوق بازنشستگی یک مجموعه بزرگ اقتصادی در حوزه اقتصاد کشور است، 52 هزار نفر بازنشسته در استان وجود دارد که حدوداً با خانواده‌های آنها حدود 200 هزار نفر را شامل می‌شوند که از خدمات صندوق بهره‌مند می‌شوند. وی خواستار اعطای وام به بازنشسته‌ها شد و بیان داشت: در صورت موافقت صندوق بازنشستگی حدود یک‌هزار نفر را برای دریافت وام معرفی می‌کنیم تا بتوانند از تسهیلات آن استفاده کنند، همچنین بسیاری از بازنشستگان به امکانات ورزشی نیاز دارند که پیشنهاد می‌شود یا مجموعه‌ای برای آنها راه‌اندازی شود و یا با مجموعه‌های ورزشی فعلی قرارداد منعقد کنند. پورابراهیمی تصریح کرد: پیشنهاد می‌شود، تعداد سفرهای بازنشستگان نیز افزایش یابد و به بیماران خاص نیز توجه بیشتری صورت گیرد، زیرا آنها با چنین حقوق‌های ناچیزی نمی‌توانند، نسبت به درمان بیماری خود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه صندوق بازنشستگی در حوزه اقتصادی نیز مجموعه هلدینگ‌ها و بنگاه‌ها را در اختیار دارد، افزود: یکی از شرکت‌های بزرگی که در هلدینگ صنایع شیر ایران قرار دارد، شرکت شیر پگاه کرمان است که امروز خط جدید آن افتتاح شد و طرح توسعه جدید آن برای افزایش تولید شیر تا دو برابر ظرفیت باید در دستور کار قرار بگیرد که بتواند به عنوان تولیدکننده در جنوب کشور مطرح باشد. نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر توسعه دامداری‌ها و مشارکت صندوق بازنشستگی در این بخش عنوان کرد: روزانه 17 هزار تن شیر در سطح کشور تولید می‌شود که سهم استان کرمان 200 تن معادل 1.2 تولید کشور است، بنابراین باید در این زمینه با جدیت بیشتری ورود پیدا کرد.

وی با بیان اینکه یکی از مجموعه‌های بسیار قدرتمند صندوق بازنشستگی، هلدینگ پتروشیمی است که ظرفیت زیادی را در بخش اقتصادی کشور به خود اختصاص داده است، ابراز داشت: پتروشیمی فجر در کرمان مجوزهای وزارت نفت را اخذ و مکان‌یابی آن انجام شد، اما بانک مرکزی به دلیل اینکه حضور بانک پاسارگاد به عنوان سهامدار اصلی در این پروژه موافقت نکرده است، زیرا این بانک سرمایه‌گذاری‌های زیادی در کشور انجام داده است.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما این است که طرح توجیهی پتروشیمی فجر را که کارهای مقدماتی آن انجام شده با حضور صندوق بازنشستگی انجام دهیم و جایگاه مدیریتی را از بانک پاسارگاد به هلدینگ پتروشیمی صندوق منتقل کنیم تا بتوانیم، آن را اجرا کنیم.

هوشنگ عشایری معاون وزیر راه و شهرسازی: ارزش تسهیلات ساخت مسکن به نسبت هزینه تمام شده کاهش یافته است بنابراین افزایش میزان وام ساخت در دستور کار ما قرار گرفت و با افزایش ۷۰ میلیون تومانی وام ساخت مبلغ وام در کلانشهرها و شهرهای دیگر ۱۱۰ میلیون تومان شد.

فرماندار رفسنجان: کارخانه رفسنجان دارو در دهه فجر به بهره برداری می رسد

فرماندار رفسنجان گفت:کارخانه رفسنجان دارو، با اشتغالزایی ۶۰ تا ۱۲۰ نفر در دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.

علیار اسکندری نسب در مراسم اختتامیه جشنواره اشتغال جهادی، مهارت و همدلی که با حضور جمعی از مدیران استانی و شهرستانی و خانواده شهدا در حسینیه علی آباد شهرستان رفسنجان برگزار شد گفت: اشتغال و مشکلات کارآفرینی یکی از معضلات جامعه ماست، دشمن با تحریم‌های اقتصادی مشکلات ما را نشانه گرفته است مخصوصا در بعد روانی دنبال آن است که جامعه را با تنش‌های جدی روبرو کند.

وی تصریح کرد:کشور در طول دوران گذشته گردنه‌های بسیار سختی را پشت سر گذاشته است، کشوری که می‌تواند موشک‌های پیشرفته تولید کند در بحث پزشکی و دانش نانو توانسته پیشرفت کند از گردنه‌های اقتصادی هم عبور خواهد کرد.

750 واحد مسکونی توسط کمیته امداد برای روستاییان استان ساخته می شود

رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور گفت: ۱۰ هزار مسکن برای روستاییان در دست ساخت است.

پرویز فتاح در حاشیه مراسم یادمان ولایت در جیرفت گفت: اولویت ساخت مسکن در مناطق زلزله زده کرمانشاه است که تا خرداد سال آینده 5 هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی ساخته می شود.

وی افزود: از ۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی در دست ساخت در کشور 750 واحد در استان کرمان با مشارکت سپاه ساخته می شودکه ۱۴۶ واحد آن در جیرفت است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور با اشاره به دو برابر شدن تسهیلات اشتغال افزود: ۲ هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه روستایی و ۱۴۰۰ میلیارد تومان از محل تبصره ۱۶ اختصاص یافته است.

فتاح گفت: با توجه به تامین منابع مورد نیاز ۲۰۰هزار فقره وام باتوجه به این اعتبارات در نظر گرفته شده و پیش بینی ما جذب سهمیه بیش از ۹۰درصدی است .

افزایش 17.2 درصدی مصرف بنزین در استان کرمان

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان اظهار داشت: تا شهریور ماه سال جاری استان کرمان رتبه پنجم بیشترین عرضه فرآورده نفت و گاز را به خود اختصاص داده است که در مجموع 17.2 درصد افزایش مصرف بنزین و 21.5 درصد در بخش نفت و گاز نسبت به 6 ماهه سال گذشته را داشتیم.

فضل‌ا... اکبری بیان داشت: اما از ابتدای سال تاکنون در بحث عرضه فرآورده‌های نفتی نسبت به مدت مشابه سال قبل یک رتبه تنزل کرده و در جایگاه ششم قرار گرفتیم که بنزین از 17.2 درصد به 14.5 درصد و نفت و گاز از 21.5 به 15.5 درصد کاهش یافته است که عرضه آن از دو طریق کارت‌های سوخت آزاددر اختیار جایگاه‎ها و کارت‌های سوخت شخصی صورت می‌گیرد.

اکبری اضافه کرد: می‌طلبد که اداره کل حمل و نقل و پایانه‎ها شرکت‌های حمل و نقلی را که بارنامه صوری صادر می‌کنند، شناسایی و با آن‌ها برخورد کرده و نسبت به لغو مجوز آن‎ها اقدام کند و خودروهای درون‌شهری بر اساس فعالیتی که انجام می‌دهند و مستندات دقیق سوخت خود را دریافت کنند.

وی افزود: فرمانداران با توجه به اینکه رئیس شورای تأمین و کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و کمیته سوخت شهرستان محسوب می‎شوند به راحتی می‌توانند، ما را در بحث مبارزه با قاچاق سوخت یاری کنند که بهترین راهکار برای این امر استفاده از سیستم‌های پایش تصویری است و به جایگاه‎هایی که نسبت به این امر اقدام نکنند، سوخت ندهند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی