روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: پیشنهاد ما این است که طرح توجیهی پتروشیمی فجر را که کارهای مقدماتی آن انجام شده با حضور صندوق بازنشستگی انجام دهیم و جایگاه مدیریتی را به هلدینگ پتروشیمی صندوق منتقل تا بتوانیم، آن را اجرا کنیم.

محمدرضا پورابراهیمی در دیدار مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با استاندار کرمان اظهار داشت: صندوق بازنشستگی یک مجموعه بزرگ اقتصادی در حوزه اقتصاد کشور است، 52 هزار نفر بازنشسته در استان وجود دارد که حدوداً با خانواده‌های آنها حدود 200 هزار نفر را شامل می‌شوند که از خدمات صندوق بهره‌مند می‌شوند. وی خواستار اعطای وام به بازنشسته‌ها شد و بیان داشت: در صورت موافقت صندوق بازنشستگی حدود یک‌هزار نفر را برای دریافت وام معرفی می‌کنیم تا بتوانند از تسهیلات آن استفاده کنند، همچنین بسیاری از بازنشستگان به امکانات ورزشی نیاز دارند که پیشنهاد می‌شود یا مجموعه‌ای برای آنها راه‌اندازی شود و یا با مجموعه‌های ورزشی فعلی قرارداد منعقد کنند. پورابراهیمی تصریح کرد: پیشنهاد می‌شود، تعداد سفرهای بازنشستگان نیز افزایش یابد و به بیماران خاص نیز توجه بیشتری صورت گیرد، زیرا آنها با چنین حقوق‌های ناچیزی نمی‌توانند، نسبت به درمان بیماری خود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه صندوق بازنشستگی در حوزه اقتصادی نیز مجموعه هلدینگ‌ها و بنگاه‌ها را در اختیار دارد، افزود: یکی از شرکت‌های بزرگی که در هلدینگ صنایع شیر ایران قرار دارد، شرکت شیر پگاه کرمان است که امروز خط جدید آن افتتاح شد و طرح توسعه جدید آن برای افزایش تولید شیر تا دو برابر ظرفیت باید در دستور کار قرار بگیرد که بتواند به عنوان تولیدکننده در جنوب کشور مطرح باشد. نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر توسعه دامداری‌ها و مشارکت صندوق بازنشستگی در این بخش عنوان کرد: روزانه 17 هزار تن شیر در سطح کشور تولید می‌شود که سهم استان کرمان 200 تن معادل 1.2 تولید کشور است، بنابراین باید در این زمینه با جدیت بیشتری ورود پیدا کرد.

وی با بیان اینکه یکی از مجموعه‌های بسیار قدرتمند صندوق بازنشستگی، هلدینگ پتروشیمی است که ظرفیت زیادی را در بخش اقتصادی کشور به خود اختصاص داده است، ابراز داشت: پتروشیمی فجر در کرمان مجوزهای وزارت نفت را اخذ و مکان‌یابی آن انجام شد، اما بانک مرکزی به دلیل اینکه حضور بانک پاسارگاد به عنوان سهامدار اصلی در این پروژه موافقت نکرده است، زیرا این بانک سرمایه‌گذاری‌های زیادی در کشور انجام داده است.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما این است که طرح توجیهی پتروشیمی فجر را که کارهای مقدماتی آن انجام شده با حضور صندوق بازنشستگی انجام دهیم و جایگاه مدیریتی را از بانک پاسارگاد به هلدینگ پتروشیمی صندوق منتقل کنیم تا بتوانیم، آن را اجرا کنیم.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی