روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان گفت: صادرات فرش به یک سوم کاهش یافته و با انجمن‌های جدید نگاه ویژه و اعتماد به بخش خصوصی انشاا... به نقطه اوج برسیم.

مهدی حسینی در مراسم شب فرش کرمان بیان داشت: در استان ظرفیت بسیار بزرگی به لحاظ بافندگان داریم حدود ۵۰ هزار بافنده داریم که نزدیک ۴۰ هزار نفر کارت قالیبافی دریافت کرده‌اند و از این آمار تنها ۱۵ هزار بافنده بیمه هستند.

وی افزود: در خصوص وضعیت صادرات ما در دهه ۷۰ یکی از بهترین روزهای استان بود به لحاظ صادراتی که بالای یک میلیارد دلار صادرات فرش داشتیم که ۱۰ درصد آن یعنی ۱۰۰ میلیون دلار مربوط به استان کرمان بود.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان گفت: در سال ۹۶ صادرات کشور ۳۵۰ میلیون دلار رسید و همان حدود ۱۰ درصد در استان حدود ۳۰ تا ۳۵ میلیون دلار بوده که نشاندهنده کاهش ویژه در حوزه صادرات است و نسبت به سال ۹۴ حدود ۱۳ درصد وزنی و ۲۴ درصد ارزش صادرات افزایش داشته است.

وی افزود: در ۹ ماهه ابتدای سال جاری ۲۷۹ میلیون دلار صادرات افزایش پیدا کرده که در مقایسه با دهه ۷۰ وضعیت ایده‌آلی داشتیم.

رئیس سازمان صنعت معدن تجارت استان کرمان بیان داشت: استان کرمان در بحث تولیدکنندگان، ظرفیت بزرگی دارد و به لحاظ برند استان کرمان شهرت برند قالی کرمان مشهور است که ظرفیتی برای کرمان محسوب می‌شود. اما بحث کیفیت در بحث خوشه بحث نمودار خنده را به صورت جدی دنبال می‌کنیم که طرح اولیه و کیفیت و تولید کننده نهایتا بازار و محصولاتی که باید به کشورهای هدف صادر کنیم.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی