روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

 

امام جمعه رفسنجان از نبود مسئول در اداره تعزیرات رفسنجان گلایه کرد و گفت: این ظلم به حق مردم رفسنجان است. به گزارش خبرنگار ما، حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور روز یکشنبه در نشست خبری اظهار داشت: شهرستان رفسنجان محصولی که زکات واجب به آن تعلق بگیرد، ندارد؛ اما در زمینه ترویج زکات مستجبی مردم خوب ورود کردند و حتی در سالی که محصول نبوده موارد خیلی خوبی در این زمینه داشتیم.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به اهدای بسته های غذایی مساجد شهر به نیازمندان محله، تصریح کرد: این نوع کارها در سطح شهرستان زیاد است از زمانی که باب زکات مستحبی در رفسنجان باز شده در یک سال یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان زکات مستحبی جمع‌آوری شد.

رمضانی پور در همین زمینه گفت: چند روز پیش که نماینده موقوفه حضرت فاطمه (س) تحت عنوان «مهر فاطمی» که مرکز آن در مشهد مقدس است به رفسنجان آمد و موضوع را تبیین کرد؛ رقم‌های میلیونی توسط مردم به این موقوفه اهدا شد که عنوان زکات و انفاق دارد.

رمضانی پور ادامه داد: از جمله معضلاتی که شورای فرهنگ عمومی به آن پرداخت بحث طلاق بود که در یک برهه زمانی رو به افزایش بود. وی گفت: طلاق، حلالی منفور است که سالهای ۹۴-۹۵ حدود ۵۰۰ مورد طلاق در رفسنجان رقم خورد اما با برنامه‌های آموزشی و ارائه کتب به زوجین، برگزاری جلسات مشاوره و… که در شورا مطرح و اجرایی شد سالهای بعد آن شاهد کاهش ۲۰۰ مورد طلاق بودیم. وی از تمدید حکم امامت جمعه خود تا سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: ائمه جمعه که به مقام بازنشستگی نائل می‌شوند مانند آیت‌الله سیدیحیی جعفری هیچ چیز از قرب و منزلتشان کم نمی‌شود. امام جمعه رفسنجان با گلایه از نبود مسئولی در اداره تعزیرات رفسنجان به مدت چهار الی پنج ماه و انباشته‌شدن پرونده‌ها در این اداره و عدم رسیدگی به آنها، تأکید کرد: این ظلم به حق مردم رفسنجان با جمعیت حدود ۳۲۰ هزار نفر است و می‌طلبد اداره تعزیرات رفسنجان یک مسئول داشته باشد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی