روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

امام جمعه موقت تهران گفت: براساس آمارها و شاخص های بین المللی در زیرساخت های اقتصادی از ۱۵۰ کشور جهان جلو هستیم و این زیرساخت ها مهمترین اهرم برای خلق اقتصاد بزرگ بشمار می رود که باید برنامه ریزان اقتصادی به آن توجه جدی داشته باشند.

حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد شامگاه جمعه در آیین گرامیداشت شهدای روحانی در حسینیه ثارا... علی آباد شهید کشکوئیه افزود: شما ببینید در چهار دهه پیروزی انقلاب اسلامی به چه عزتی رسیدیم با اینکه در شاخص های اقتصاد کلان مشکلاتی داریم و از تورم، نرخ رشد تولید ناخالص داخلی و نرخ بیکاری، ضریب اشتغال و کاهش ارزش پول ملی رنج می بریم اما در همه حوزه ها سرمایه کلانی در دست ملت ایران است و این سرمایه ها زمینه خلق قدرت برای ملت ایران است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد تصریح کرد: زیرساخت های کشور ایران هنگام پیروزی انقلاب از جمله زیرساخت های ریلی و جاده ها، بنادر و فرودگاه، خطوط زمینی و هوایی کم بود و امروز در این زمینه ها تحول عظیمی خلق شده است.

وی ادامه داد: ما در شاخص توسعه نیروی انسانی امروز مقام اول دنیا را داریم و چین مقام بعد از ایران را دارد این امنیت و رشد علمی کشور، وحدت و یکپارچگی، انسجام ملی و مردم سالاری دینی سرمایه های بزرگی است و مهم تر آنکه این استقلال مثال زدنی دستاورد خون شهداست و هر ملتی اگر چنین سرمایه های گرانبها را در اختیار داشته باشد به سرعت قله های قدرت در دنیا و آخرت را می پیماید.

خطیب جمعه تهران خطاب به همه اقشار جامعه از جمله حوزویان، دانشگاهیان، کشاورزان و صنعتگران اظهار داشت: اقتصاد دانش بنیان مبتنی بر علم را تجربه کنید باید به اقتصاد برتر منطقه و قاره آسیا تبدیل بشویم در ایران نباید سخنی از فقر و پریشانی باشد و این به دست جوانان، حوزویان، کشاورزان و آحاد ملت محقق خواهد شد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی