روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با انتقاد شدید از طولانی شدن پروژه سد خرسان، تصریح کرد: خوشبختانه پروژه انتقال آب از خلیج فارس به کرمان با سرعت خوبی در حال انجام است و در همین راستا نیز در سال گذشته 2 هزار میلیارد تومان تامین مالی برای این پروژه صورت گرفت که در نیمه دوم امسال پروژه انتقال آب از خلیج فارس به سیرجان با حضور رییس جمهور به‌بهره‌برداری خواهد رسید. به گزارش ایسنا محمدرضا پورابراهیمی در آئین تودیع و معارفه مدیر عامل جدید شرکت آب منطقه‌ای استان کرمان با اشاره به وضعیت نامناسب آب در استان کرمان گفت: باید برای موضوع آب استان کرمان فکر اساسی کنیم. تاکنون به این شدت استان کرمان و به ویژه شهر کرمان مشکل آب نداشته‌ایم.

وی با بیان این مطلب که برای رفع مشکل آب در شهر کرمان سه پروژه در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: انتقال حوضه به حوضه یکی از این پروژه‌ها بوده است اما با همه این مشکلات معتقدیم اگر پروژه انتقال آب از سد صفارود به کرمان براساس کار کارشناسی نبوده، باید متوقف شود زیرا ما راضی به نابودی منطقه‌ای از استان به قیمت تامین آب شرب کرمان نیستیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه پروژه انتقال آب از کارون نیز متوقف شده است، حدود 40 کیلومتر در مسیر رفسنجان لوله‌گذاری شده که می‌توان از این مسیر برای انتقال آب مازاد مصرف صنایع که از خلیج فارس منتقل می شود، برای تامین آب شرب شهر کرمان استفاده کرد.

براساس این گزارش، در این مراسم از خدمات «ابراهیم علیزاده» تقدیر و «علی رشیدی» به عنوان مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه ای استان کرمان معرفی شد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی