روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

نتیجه تصویری برای احداث بزرگترین مخزن نگهداری آب استان کرمان در رفسنجاننماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس خبر داد:

احداث بزرگترین مخزن نگهداری آب استان کرمان در رفسنجان


نشست خبری نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی روز شنبه هفته جاری در محل دفتر نماینده برگزار شد. به گزارش رسیده احمد انارکی محمدی در این نشست خبری اظهار داشت: پس از مدت‌ها پیگیری امسال مجوز راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در رفسنجان اخذ شد و از مهرماه امسال دانشجو برای این دانشگاه پذیرش می‌شود.

وی افزود: ردیف بودجه بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی و پژوهشکده علوم پزشکی به همراه مجوز پلی کلینیک تأمین اجتماعی رفسنجان صادر شده است.

وی بیان کرد: در شهرستانهای رفسنجان و انار نیاز به یک پلی کلینیک پیشرفته دارد که این مکان در رفسنجان احداث خواهد شد تا افراد بتوانند خدمات درمانی را به خوبی دریافت کنند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس با بیان اینکه حدود ۳۵ درصد آب شهر رفسنجان هدر می‌رود و نیازمند تعویض لوله‌ها است، یادآور شد: با پیگیری‌های لازم امسال اعتبار خوبی گرفتیم و تعویض شبکه فرسوده آب آشامیدنی شهر رفسنجان در حال انجام است.

محمدی انارکی تصریح کرد: احداث بزرگترین مخزن نگهداری آب استان کرمان با ۱۵ هزار مترمکعب گنجایش در رفسنجان در دستور کار است که نیمی از این پروژه احداث شده و تا ۲۲ بهمن امسال تکمیل خواهد شد. نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس با اشاره به مشکلات برق رفسنجان، گفت: سال گذشته سه میلیارد تومان اعتبار دولتی برای رفع افت ولتاژ برق مناطق رفسنجان جذب شد و پیگیر هستیم این مشکل به طورکلی حل شود.

وی با اشاره به نوسانات ارز در کشور و التهابات ایجادشده از ناحیه ارز در بازار، عنوان کرد: مدتی است کشور در آرامش و ثبات نسبتاً خوبی پیش می‌رود و قیمت ارز به سمت کاهش حرکت می‌کند و امید است در حوزه سیاست خارجی هم اتفاقات خوبی در کشور بیفتد.

محمدی انارکی در خصوص امهال وام‌های کشاورزی توضیح داد: وام‌های کشاورزان پسته کاران که طی دو سال اخیر خسارت دیده‌اند به مدت سه سال امهال شد که اقدام خوبی برای کشاورزانی است که هیچ محصولی نداشتند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس با بیان این مطلب که در مورد وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان هم قرار است این افراد اصل وام را بپردازند و سود را دولت و دیرکرد را بانک‌ها ببخشند، اظهار کرد: تاکنون ۸۵۰ پرونده برای دریافت تسهیلات اصلاح باغات در استان کرمان تشکیل شد که بخشی از این پرونده‌ها نتیجه بخش بود و کشاورزان وام دریافت کرده‌اند و بخشی دیگر از این پرونده‌ها نیز قرار است امسال با اعتبار تخصیص یافته ۵۰ میلیارد تومان برای استان کرمان پرداخت شود.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی