روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان حمل و نقل جاده‌ای از خسارت یک هزار میلیارد تومانی سیلاب در ۳ استان سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و هرمزگان به راه‌ها و محورهای ارتباطی خبر داد و گفت: برای این حجم خسارت در صدد هستیم با همکاری ستاد بحران، سازمان برنامه و بودجه و دولت بتوانیم اعتبارات بازسازی را تامین کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، عبدالهاشم حسن‌نیا اظهار داشت: سیلاب چند روز و هفته گذشته بیش از 5 هزار و 500 کیلومتر از محورهای ارتباطی، اصلی، فرعی و روستایی در جنوب سیستان و بلوچستان و بیش از ۴هزار کیلومتر در جنوب کرمان را تخریب و به ابنیه موجود در این محورها خسارت وارد کرده است. معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بیشترین خسارت واردشده مربوط به محورهای شریانی اصلی جنوب کرمان، محور رودبار جنوب ایرانشهر بوده است، ادامه داد: این محور که از محورهای مهم و کریدور جنوب کشور است و متصل‌کننده استان کرمان به سمت ایرانشهر و چابهار است، آسیب جدی دیده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با اشاره به تخریب گسترده راه‌ها در جنوب کرمان، شرق هرمزگان و منطقه بشاگرد افزود:: امیدوارم بتوانیم با همکاری ادارات کل راهداری این ۳ استان راه‌های باقی‌مانده و مسدود در حوزه بشاگرد که تعدادی از آنها همچنان پس از سیل مسدود هستند را بازگشایی کنیم. وی بیان کرد: این سیلاب در جنوب کرمان سبب تخریب و خسارت به ۴۸ دهانه پل شد که با استفاده از ماشین‌آلات راهداری و توان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان تعدادی از این پل‌ها بازگشایی و تردد در آنها جریان دارد و مابقی نیاز به بازسازی و ترمیم مجدد دارند.

وی از خسارت یک هزار میلیارد تومانی سیلاب در ۳ استان سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و هرمزگان به راه‌ها و محورهای ارتباطی خبر داد و گفت: برای این حجم خسارت در صدد هستیم با همکاری ستاد بحران، سازمان برنامه و بودجه و دولت بتوانیم اعتبارات بازسازی را تامین کنیم.

حسن‌نیا از در اختیار گذاشتن اعتبارت ملی برای بازسازی مناطق و محورهای خسارت‌دیده از سیل به‌صورت تنخواه در این ۳ استان خبر داد و عنوان داشت: آسیب‌دیدگی خیلی زیادی در این مناطق حادث شده است به‌طوری که دوره ترمیم و بازسازی این میزان راه خسارت‌دیده با پیش‌بینی‌های صورت گرفته ۲ سال به طول می‌انجامد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی