روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

بازرس کل استان کرمان گفت: بازرسی کل استان کرمان به طور متوسط به صورت سالانه بالغ بر ۲۸۵۰ فقره شکوائیه موردی را بررسی و رسیدگی می کند.

"احمد آبیار" در جمع خبرنگاران به مهمترین پرونده های مطروحه در اداره کل بازرسی استان کرمان اشاره کرد و گفت: در راستای بازرسی های این بازرسی در سنوات هدف پرونده ای مربوط به شهرداری نجف شهر سیرجان تشکیل شده که در این خصوص شهردار، رئیس شورای شهر، کارپرداز و مدیردفتر آن شهرداری به جرم های اختلاس، سرقت و معاونت در اختلاس جمعا به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال به دادسرای عمومی و انقلاب کرمان معرفی شدند.

آبیار به پرونده شرکت بیمه دانا، شعبه کرمان نیز اشاره و بیان کرد: در راستای بررسی عملکرد این شرکت، حول محوریت انعقاد قرارداد با شرکت کرمان موتور مشخص شد که قریب ۲۵۰ میلیارد ریال از حق بیمه نامه های صادره به حساب شخصی نماینده آن بیمه واریز شده و جهت سرمایه گذاری به کشور گرجستان منتقل شده است لذا مراتب به دادسرای عمومی و انقلاب کرمان اعلام و عوامل دخیل در موضوع بازداشت شدند.

وی در تشریح پرونده دیگری نیز اظهار کرد : با بررسی عملکرد بخشدار سابق ماهان (فرماندار انار) مشخص شد در این پرونده این فرد به همراه دهیار لنگر به دلیل اختلاس به ترتیب مبالغ یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال و دو میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال به دادسرای عمومی و انقلاب کرمان معرفی شدند.

آبیار خاطرنشان کرد: مهمترین اقدامات برای مبارزه بهتر با فساد و کاهش حداقلی آن این است که ضمن کاهش اطاله دادرسی پرونده ها در مراجع قضایی، ایجاد ارتباط بیشتر با قضات و بازرسان، ایجاد عدالت خواهی در مدیران ارشد استان ها و افزایش روحیه نظارت پذیری آنان و شناسایی و حذف قوانین مزاحم در مباحث مختلف مد نظر قرار گیرد و در جهت رفع تنگناها تلاش شود.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی