روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: معافیت مالیاتی باید مشمول معادن بزرگی همچون گل گهر، زغالسنگ، مس باهنر، فولاد و همه ۵۰۰ معدن استان شود نه اینکه فقط مس سرچشمه رفسنجان را تیغ بزنند و در استان توزیع کنند.

حجت الاسلام حسین جلالی با اشاره به حضور در جلسه شورای معادن و طرح انتظارات شهرستان از حقوق معادن اظهار کرد: طبق قانون، استاندار مجاز است ۲۰ درصد از معافیت های مالیاتی را به معادن ببخشد مشروط بر اینکه نیمی از این سهم ۲۰ درصد را برای توسعه استان به کار گیرد. نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر این اساس، سهم معدن مس در این خصوص ۱۷۰ میلیارد تومان شده که ۵۰ درصد این رقم ۸۵ میلیارد تومان است که وارد کرمان شده است توضیح داد: اعتراض ما این بود آیا معافیت مالیاتی ۲۰ درصد به همه معادن تعلق می گیرد یا فقط به برخی معادن؛ دوم اینکه آیا به هرمعدنی که تعلق گرفت باید در شهر خودش یا در استان خرج شود که استاندار معتقد است این سهم در اختیار استاندار است و باید در کل استان خرج شود.

جلالی تصریح کرد: پیشنهاد ما این است که همه ۵۰۰ معدن استان اعم از دولتی، خصوصی و خصولتی باید مشمول ۲۰ درصد معافیت قرار بگیرند و همه بودجه ها از این ۲۰ درصد معافیت، ۵۰ درصد که به خودشان می بخشند و مابقی را وارد استان می کنند، این معافیت باید شامل همه ۵۰۰ معدن شود و این پول به طور کامل در یکجا متمرکز شود که در این صورت بنا به گفته معاون عمرانی استاندار۴۰۰ میلیارد تومان می شود.

وی با بیان اینکه ما هم که حدود ۹ درصد جمعیت استان را داریم اگر ۸ درصد از ۴۰۰ میلیارد تومان تعلق بگیرد ۵۰ میلیارد تومان به رفسنجان و انار اختصاص پیدا می کند، افزود: بنابرین باید سهم رفسنجان و انار را به صورت عادلانه پرداخت کنند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سال ۹۸ فقط معافیت به مس سرچشمه خورده و امسال هم معافیت را فقط به مس سرچشمه زدند که ۱۰۰ میلیارد تومان می شود در صورتی که معادن بزرگی همچون گل گهر، مس باهنر، زغالسنگ، فولاد، کرومیت و ...در استان داریم که همه را باید مشمول این معافیت کرده و سپس در استان تقسیم کنند نه اینکه مس رفسنجان را تیغ بزنند و در کرمان توزیع کنند که ناعادلانه است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی