روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

فرماندار رفسنجان گفت: در هفته دولت ۱۳۰ پروژه در شهرستان رفسنجان با اعتبار ۱۷۸ میلیارد تومان افتتاح، کلنگ‌زنی و به بهره‌برداری می رسد.

دکتر مجید فصیحی‌هرندی در نشست خبری به ‌مناسبت هفته دولت با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، خدمت به مردم و محرومان را از ویژگی هایی بارز این دو شهید بزرگوار به عنوان الگوی تمام نمای خدمت به محرومان دانست و خاطر نشان ساخت: مردم استحقاق هر گونه خدمت را دارند، اگر بخواهیم موفق باشیم باید شهید رجایی را الگو خود قرار دهیم چرا که ایشان خدمت به محرومان را سرلوحه کار خود قرار داده و ارزش خدمت به مردم را به خوبی درک می کرد.

فرماندار رفسنجان در ادامه، با بیان این که در بحث اقتصاد مقاومتی ۳۸۷ طرح با اعتبار ۱۸ میلیارد و ۸۵۹ میلیون تومان به بانک رسالت معرفی شده اند، خاطرنشان کرد: ۶۸ طرح در حوزه صنعت با اعتبار ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، ۷۱ طرح در حوزه میراث فرهنگی با اعتبار ۲ میلیاردو ۷۹۰ میلیون تومان و طرح‌ هایی در حوزه کشاورزی و… در مجموع ۵۲۶ طرح با اعتبار ۲۷ میلیارد و ۴۹ میلیون تومان به بانک معرفی شده اند.

وی ادامه داد: ۱۴۵ طرح اقتصاد مقاومتی به مبلغ ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کردند.

دکتر فصیحی هرندیفصیحی هرندی از افزایش مصرف ۲۰ تا ۲۵ درصدی آب در تابستان خبر داد و گفت: مخزن ۱۵ هزار متر مکعبی شهر رفسنجان که قرار بود شهریورماه امسال بهره‌برداری شود، به‌دلیل شرایط اقتصادی راه‌اندازی نمی‌شود و به تابستان سال آینده موکول شد.

مقام عالی دولت در شهرستان رفسنجان همچنین بیانداشت: در هفته دولت ۱۳۰پروژه در شهرستان رفسنجان با اعتبار ۱۷۸ میلیارد تومان افتتاح، کلنگ‌زنی و بهره‌برداری می‌شود که ۴۱ پروژه روستایی‌ با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و ۸۹ پروژه با اعتبار ۱۶۲ میلیارد تومان مربوط به سایر دستگاه‌هاست.

فرماندار رفسنجان عنوان کرد: ضرورت احداث کمربندی شرقی شهر در راستای کاهش بار ترافیک و عدم تردد تانکرهای سوخت، در دستور کار قرار گرفتن خط ریل قطار احمدآباد به باغین، راه اندازی پروازهای فرودگاه رفسنجان، دنبال کردن پروژه جاده نوق در آینده ای نزدیک از جمله موضوعاتی است که پیگیر آن هستیم.

20200310081206177.jpgفصیحی هرندی بر ضرورت ساماندهی کارگران فصلی تاکید کرد و گفت: روزانه ۲۰ هزار نفر کارگر در مجموع یک میلیون نفر روز کارگر در فصل برداشت پسته به شهرستان آمده و کار پسته چینی را انجام می دهند که برای اسکان موقت آنها برنامه ریزی هایی صورت می گیرد.

علی آرمان معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری رفسنجان هم در این جلسه گفت: در دو سال گذشته ۱۶ میلیارد تومان در بحث آب و احداث و ساماندهی جاده نوق از محل منابع معادن استان به رفسنجان اختصاص داده شده است.

وی افزود: این مبلغ از سرجمع حقوق دولتی و عوارض ناشی از تولیدات معادن استان است که این اعتبارات را توانستند به استان برگردانند یعنی قریب ۴۰ تا ۵۰ درصد اعتبارات در سطح استان به شهرستان رفسنجان داده شده است.

آرمان بیان کرد: در سه سال گذشته قریب به ۳۵ میلیارد تومان از این منابع به پروژه های سطح شهرستان اختصاص پیدا کرده که اجرای احداث باند دوم جاده داوران ، زرند، شاهزاده عباس از این منابع به زودی آغاز می شود و با پیگیریهای مسئولین این پروژه ها به زودی به مرحله اجرا می رسند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی