روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

جزئیات جدید از طرح برق رایگانمعاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق شمال استان کرمان گفت: پیش‌بینی می‌شود، یک میلیون نفر در استان کرمان جزو مشترکان کم‌مصرف برق در طرح امید برق قرار گیرند که برق آنها رایگان می‌شود و باید مصرف کمتر از 100 کیلووات در ماه‌های گرم سال داشته باشند.

محسن نوروززاده در جمع خبرنگاران به تشریح طرح امید برق پرداخت و اظهار کرد: همیشه در ایام تابستان با کاهش تولید نسبت به مصرف مواجه هستیم و در سال‌های گذشته مجبور به خاموشی بودیم و با مدیریت مصرف در چند سال‌های اخیر خاموشی‌ها به حداقل رسیده است.

نوروززاده ابراز کرد: 23 روز در سال مصرف بسیار بالا می‌رود و اگر بخواهیم برای این 23 روز نیروگاه بزنیم هزینه بسیاری دارد که مقرون به صرفه نیست برای همین سعی می‌شود پیک را کنترل کنند.

وی اضافه کرد: 10 درصد از انرژی کشور قابل ذخیره شدن و رفتن به سوی صنعت و بخش مولد است که بر ارزش افزوده تولیدات کشور موثر است از همین رو به دنبال پیاده‌سازی طرح امید برق در کشور هستیم.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق شمال استان کرمان عنوان کرد: سه دسته مصرف‌کننده کم‌مصرف، خوش‌مصرف و پرمصرف داریم که 30 درصد مشترکان کم‌مصرف هستند که حدود 30 میلیون جمعیت را در بر دارد.

نوروززاده بیان داشت: بیشتر مردم جزو مصرف‌کنندگان خوش مصرف هستند و 15 درصد خارج از الگوی مصرف قرار می‌گیرند که به‌نوعی به کشور صدمه وارد می‌کنند.

وی تصریح کرد: در استان کرمان یک میلیون اشتراک برق داریم که 273 هزار مشترک کم مصرف، 516 هزار مشترک خوش‌مصرف و 234 هزار مشترک پرمصرف هستند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی