روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

واکسن آنفلوآنزا ۴۰ هزار تومان است یا ۴۰۰ هزار تومان؟ - همشهری آنلاینکارشناس ستاد مقابله با کرونای استان کرمان گفت: تورم در خصوص واکسن آنفلوآنزا اعمال نشده و واکسن بر اساس ارز دولتی با قیمتی حدود ۴۰ هزار تومان عرضه خواهد شد.

به گزارش مهر، سعید صحبتی در جمع خبرنگاران در خصوص نزدیک شدن به فصل سرما و شیوع بیماری آنفلوآنزا یادآور شد: یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های بحث سلامت و جامعه این است که با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما افزایش بروز بیماری‌های تنفسی که از قبل هم وجود دارد مخصوصاً آنفلوآنزا همزمانی این دو بیماری با هم شاید اتفاق خوبی نباشد خوشبختانه از گذشته برای آنفولانزا واکسن وجود داشته اما امسال تمهیدات خوبی از سوی وزارت بهداشت و درمان در نظر گرفته شده و تدارکات تهیه واکسن انجام شده است.

وی یادآور شد: با توصیه‌های انجام شده مثل استفاده از ماسک، شستشوی مرتب دست‌ها از ابتلاء افراد به بیماری کرونا و آنفلوآنزا جلوگیری خواهد شد و احتمال گسترش بیماری کاهش می‌یابد.

صحبتی بیان کرد: زمان دقیق توزیع واکسن آنفولانزا از طرف وزارت بهداشت و درمان هنوز اعلام نشده اما بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوآنزا شهریور ماه و نهایتاً تا آبان‌ماه است ضمن اینکه ما در هر زمانی می‌توانیم از واکسن و اثرات آن استفاده کنیم اما به دلیل اینکه زمان شیوع آنفولانزا در فصل سرما است بهترین زمان تزریق هم همین بازه زمانی است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی