روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: همه پسته کاران فکر سال های آینده هم باشند معلوم نیست در سال های آینده وضعیت پسته چگونه خواهد بود، بنابراین درخواست داریم سرمایه های خود را از منطقه خارج نکنید بیاییم به ازای هر باغی که داریم بخشی را سرمایه گذاری کنیم که اگر سالهای آینده پسته نداشتیم جبران باشد.

حجت الاسلام دکتر جلالی در رابطه با مسئله پسته اظهار داشت: امسال با توجه به اینکه پس از چند سال محصول پسته خوبی در شهرستان داریم، شوراها و دهیاران درخواست دارند مالکان عمده بخشی از محصول خود را در راستای آبادانی شهر و روستا کمک کنند چراکه چندین ماه در روستا اهالی بوی کود و سم و آلایندگی سموم را تحمل می‌کنند همچنین انباشت نخاله‌های پسته و... برای مردم مشکلاتی ایجاد می کند که مردم توقع دارند این پسته منفعتی برای منطقه هم داشته باشد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس ابراز داشت: از لحاظ اخلاقی و عرفی مسئله خوبی است که اگر مالکان عمده به این موضوع توجه کنند پسندیده است، اما ما که نمی توانیم مالکان را ملزم به انجام این کار کنیم اما آنچه مورد تأکید ما است؛ خرده مالکان و مالکان عمده در فروش پسته شتاب نکنند مگر اینکه قیمت خوب باشد.

وی ادامه داد: همه پسته کاران فکر سال های آینده هم باشند معلوم نیست در سال های آینده وضعیت پسته چگونه خواهد بود بنابراین درخواست داریم سرمایه های خود را از منطقه خارج نکنید بیاییم به ازای هر باغی که داریم بخشی را سرمایه گذاری کنیم که اگر سالهای آینده پسته نداشتیم جبران باشد ما هم برای ایجاد و تأسیس کارگاه ها و کارخانه ها و هرگونه کار اقتصادی در هر جا از شهرستان که باشد کمک می کنیم و تسهیلات هم از بانک ها فراهم می کنیم تا با کمک هم در کنار کشاورزی صنعت هم رونق بگیرد و اشتغال ایجاد شود.

حجت الاسلام جلالی تصریح کرد: به جای خروج سرمایه ها از شهر و آبادکردن جاهای دیگر سرمایه ها را در شهر خودمان متمرکز کنیم ادارات هم پای کار باشند تا بتوانیم جلوی خروج سرمایه ها را از شهر بگیریم و با دلگرمی که در سرمایه گذاران ایجاد می کنیم به توسعه و آبادانی شهرستان کمک کنیم.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی