روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

مدیر شیلات استان کرمان گفت: با استفاده از ظرفیت‌های مناسب و حمایت‌های دولت در حال حاضر سالانه سه‌هزار تن انواع آبزیان در این استان پرورش و تولید می‌شود.

سالانه سه هزار تن انواع آبزیان در کرمان تولید می‌شود - ایرنا

رها ابوالقاسمی تصریح کرد: ظرفیت استخرهای ذخیره آب کشاورزی در پرورش آبزیان، توسعه واحدهای تولید و پرورش ماهیان خاویاری و استفاده از آبهای شور و بلامصرف در بخش کشاورزی از جمله مهمترین برنامه های شیلات در استان کرمان برای توسعه این بخش در سالهای گذشته محسوب میشود.

مدیر شیلات استان کرمان تاکید کرد: در حال حاضر تعداد ۱۶ هزار قطعه انواع ماهیان خاویاری در استخرها رها سازی و ۸۵ تن ماهی خاویاری در استان تولید می شود که سه مزرعه دیگر خاویاری در شهرستانهای رفسنجان و ارزوئیه به ظرفیت ۲۲۰ تن در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

وی اظهار داشت: اینک ۳۷۰ واحد پرورش ماهی در استان کرمان فعال است که ۱۵۰ واحد آن به پرورش ماهی قزل‌آلا اختصاص دارد و سالانه حدود هزار و ۵۰۰ تن ماهی قزل‌آلا از این استخرها استحصال می‌شود.

ابوالقاسمی با اشاره به استفاده بهینه و چند منظوره از پتانسیل ها و منابع آبی استان در جهت ایجاد مزارع آبزی پروری افزود: در همین راستا انواع ماهیان خاویاری و ماهیان سردآبی و گرمابی و آرتمیا در حال حاضر در استان پروروش داده می شود.

وی گفت: ایجاد بزرگترین مرکز تولید آرتمیا کشور در رفسنجان و راه اندازی مرکز تکثیر ماهیان سردآبی لاله زار در شهرستان بردسیر به ظرفیت سه میلیون قطعه از جمله مهمترین دستاوردهای شیلات در استان کرمان طی چند سال اخیر بوده است.

مدیر شیلات استان کرمان تاکید کرد: شیوع ویروس کرونا و کاهش مصرف ماهی توسط مردم پرورش دهندگان ماهی در استان را با زیان مواجه ساخته که طرحی برای حمایت از تولیدکنندگان در دست اجرا داریم.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی