روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

جهت دانلود فایل PDF نشریه این هفته بر روی لینک زیر کیک کنید

http://uupload.ir/view/c6tg_1172.pdf/

 

اولین نشست خبری نماینده جدید مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با اصحاب رسانه و مطبوعات، صبح دوشنبه در محل دفتر نماینده برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما در این کنفرانس مطبوعاتی، حجت الاسلام دکتر جلالی مشکل اشتغال و همچنین بحران آب در سه حوزه شرب، و کشاورزی و صنعت، را از جمله چالش های اساسی این شهرستان یاد کرد.

اولویت اول کاری ما اشتغال است

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اشتغال، شاه کلید بسیاری از مسائل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در جامه است گفت: اولویت اول کاری ما اشتغال است و سعی خواهیم کرد تا پایان دوره خدمت، با استفاده از تمامی ظرفیت های شهر، دو هزار شغل ایجاد کنیم تا شاید ضریب 13 درصدی بیکاری این شهرستان تقلیل پیدا کند.

وی تأکید کرد: باید در این رابطه از طرح های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت استفاده کنیم و ناچاریم با ایجاد شغل های ناپایدار و ضربتی بخشی از این معضل را در قالب برنامه کوتاه مدت مرتفع نماییم.

جلالی تصریح کرد: از مجتمع مس سرچشمه خواسته ایم ظرفیت خود را فعال کند که در این راستا با آزمون فعلی 500 نفر به کار گرفته می شوند و در شهریور ماه هم آزمون 300 نفر را برگزار می کند.

وی افزود: پیگیر هستیم کارخانجاتی که در رفسنجان هستند از جمله الماس کویر، برلیان، اروند چرخ، مجتمع صنعتی و... خواستیم ظرفیتشان را به تناسب توانایی که دارند مقداری توسعه دهند و در عوض جهت دریافت تسهیلات از سوی ما معرفی می شوند.

جلالی خاطر نشان کرد: البته در حوزه کشاورزی، باید مراقبت کنیم اشتغال بسیار زیاد ناشی از کشاورزی حفظ شود.

ایده از جوانان، تسهیلات و حمایت از ما

وی با بیان این که بحث اقتصاد مقاومتی بزودی شروع خواهد شد گفت: مهم این است که جوانان ما با تکیه بر توانایی های خود دنبال جایابی و کاریابی نباشند بلکه کار را ایجاد کنند، لذا هر جوانی با ایده و طرح در هر حوزه ای اعم از بسته بندی، لبنیات، پرورش دام و طیور و آبزیان، صنایع دستی و ... ارائه دهد و یا ایده پیشنهادی ما را بپذیرد ما متناسب با طرح و ایده انها و تأیید کارشناسان از سوی ما جهت دریافت تسهیلات معرفی خواهند شد.

گزارش خبرنگار ما حاکی است حجت الاسلام جلالی در ادامه با اشاره به مشکلات حوزه آب در شهرستان رفسنجان گفت: اواخر تیرماه سال جاری تصمیم نهایی برای نصب تصفیه خانه مرکزی آب شرب در شهرستان گرفته می شود و از اوایل مردادماه وارد فاز نصب خواهیم شد که با نصب آن بخشی از مشکلات آب شرب شهر رفع می شود.

وی در خصوص انتقال آب خلیج فارس به رفسنجان گفت: آب خلیج فارس با EC بسیار مطلوب جهت مصارف صنعتی تا دو ماه دیگر به گل گهر می رسد و بعد از آن تا 22 بهمن به سرچشمه می رسد و بعد به طرف چادرملو یزد می رود، این آب سه دلار برای هر مترمکعب آن هزینه شده است.

وی بیان داشت: البته به واسطه ادغام آب شهر و روستایی در روزهای اخیر رفسنجان با کم آبی روبرو شد که در این راستا چهار حلقه چاه وارد مدار می شود تا به صورت اضطراری از این مرحله عبور کنیم.

نماینده مرم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی به بحث بهینه سازی و استفاده صحیح از آب موجود اشاره کرد و گفت: برای حفظ وضعیت موجودآب، باید از آبیاری قطره ای، زیرسطحی و رو سطحی که در این زمینه جهاد کشاورزی طرح های خوبی اجرا کرده است استفاده کنیم و چندین جلسه در خصوص وضعیت آب در تهران برگزار کردیم با مذاکره با کارشناسان و رایزنی با وزیر نیرو هستیم.

خواهان خروج از پیمان ارزی پسته هستیم

حجت الاسلام جلالی به فروش و صادرات پسته اشاره کرد و خاطرنشان کرد: خواهان خروج از پیمان ارزی برای رفع چالش پسته هستیم و تلاش های خوبی در این راستا انجام گرفته، و نمایندگان کرمان و زرند و سیرجان هم کمک کرده اند و به نتایجی هم رسیده ایم و تا سقفی از پیمان ارزی خارج می شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار ادامه داد: قریب به 100 هزار تن پسته در انبارها مانده است، پسته باید حداقل با ارز آزاد صادر شود که هم به دولت کمک شود و هم کالاهای اساسی و دلار وارد می شود، دولت هم نباید نگران خروج ارز باشد و باید همکاری کند.

نماینده مردم رفسنجان و انار با بیان اینکه پسته رفسنجان یک برند است اما به صورت چراغ خاموش در حال خروج از شهر است توضیح داد: 70 درصد پسته اکبری در شهرستان انار تولید می شود.

دکتر جلالی هدف اصلی در خصوص عدم دخالت دیگران در حوزه استخفاظی یکدیگر را رعایت قانون دانست و یادآور شد: در جمع مجمع نمایندگان مجلس در استان کرمان پس از رای گیری، مطلب عدم دخالت در حوزه استحفاظی هر نماینده مطرح شد که مورد پذیرش قرار گرفت این موضوع هیچ منافاتی با تعامل سازمانی و اداری منافاتی ندارد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان ظرفیت های خوبی در حوزه شادابی و نشاط اجتماعی دارد، گفت: استفاده از شوی اسب سواری، ورزش های پروازی و شناسایی و تقویت ورزش های محلی از روستاها به صورت برگزاری جشنواره و رقابت واستفاده از ظرفیت های ورزش های همگانی، بوم گردی و گردشگری و ... برای نشاط اجتماعی استفاده خواهیم کرد.

جلالی ادامه داد: با افتتاح مجموعه آگاه به ورزش و شادابی بانوان هم اهمیت داده می شود دو چرخه سواری بانوان نباید به آسیب های اجتماعی تبدیل شود باید پیست و جایگاه امنی برایشان پیش بینی شود.

1234.jpgنماینده مجلس یازدهم با اشاره به وجود تعداد زیادی موقوفه در رفسنجان گفت: علیرغم این موضوع متأسفانه موقوفات ما سازماندهی نشده است لذا در حال تلاش هستیم که برخی موقوفات از جمله موقوفه کمیته امداد را در خود کمیته تبدیل به یک سرمایه گذاری در راستای توانمند سازی خود اعضاء تحت پوشش کمیته نماییم که این موضوع در دستور کار قرار دارد.

پیگیری ها در حوزه راه و صنعت ریلی

وی در بخش دیگری از این نشست خبری با اشاره به اقدامات و پیگیری های انجام گرفته در حوزه راه و صنعت ریلی گفت: راه اندازی ایستگاه قطار در رفسنجان در برنامه ما قرار دارد. وی با بیان اهمیت ایجاد کمربندی شرقی به عنوان یکی از نیازهای مهم رفسنجان گفت: تردد تانکرهای حامل هزاران لیتر بنزین و مواد اشتعال زا از داخل شهر رفسنجان بسیار خطرناک می باشد. وی خاطر نشان کرد: بعد از کمربندی شرقی، عریض کردن جاده داوران به طول 25 کیلومتر در حال پیگیری است. همچنین دو بانده شدن جاده نوق تا کمال آباد که بودجه آن مصوب شده و مقرر گردیده این کار تا اسفند ماه به انجام برسد.

وی افزود: در زمینه فرودگاه هم ما برنامه هایی داریم ضمن آن که پروازها از هفته قبل شروع شده است و پیگیر هستیم که پروازهای فرودگاه را بیشتر کنیم ضمن آن که برنامه ای هم برای ترابری محصولاتی مثل پسته به مقصد آسیای میانه داریم.

برخی مدیران، نجابت بیش از حد دارند

نماینده مردم رفسنجان و انار در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از نجابت افراطی برخی مدیران شهرستان که آنها را به ورطه انفعال کشانده است گفت: نجابت جای خود دارد و حرکت انقلابی و جهادی و قاطعیت هم جای خود را دارد. وی گفت: مدیریت پشت میز نشستن و منتظر آمدن ارباب رجوع بودن نیست بلکه مدیریت باید فعال و توانمند باشد. این که هر کسی که بخواهد بازنشست شود و اواخر عمر کاری خود را طی می کند به این شهر بفرستند اصلا خوشایند نیست و یک مدیر فعال و پویا همیشه باید پاشنه های کفشش کشیده باشد.

وی با اشاره به اعلام وزیر اقتصاد مبنی بر صدور سه روزه مجوزها گفت: از ادارات مرتبط مثل صنعت و معدن، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست انتظار داریم وفق قانون راه را برای سرمایه گذاران باز کند نه اینکه خدای نکرده سرمایه گذاران را از دست بدهد که در شهرهای دیگر سرمایه گذاری کنند.

حجت الاسلام جلالی با اشاره به مشکلات اتباع خارجی در شهرستان خواستار هویت بخشی این قشر شد و گفت: مهاجرین افغانستانی باید ساماندهی شوند چرا که جمعیت افغانستانی از امکاناتی که به بیش از 350 هزار شهروند رفسنجانی و اناری اختصاص یافته است بدون پرداخت عوارض، مالیات و ... استفاده می کنند.

وی در خصوص کمبود تنوع بهداشت و درمان در شهرستان گفت: برخی شهرها در کشور در یک حوزه تخصصی برند شده اند مثل سیستان بلوچستان که برند چشم پزشکی را گرفته و یا استان فارس که برند کلیه و کبد را دریافت کرده چرا ما نباید در یک حوزه تخصصی درمانی برند شویم.

رئیس اتاق کرمان گفت: بر اساس گزارش های اخیر، تهران بیشترین درآمد خانوار و کرمان کمترین درآمد خانوار را در بین استان های کشور دارا هستند.

سیدمهدی طبیب زاده، در نشست اعضای هیات نمایندگان اتاق کرمان با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به وجود ظرفیت های بسیار و نعمت های خدادادی فراوان در استان، از نمایندگان مجلس درخواست می شود کمک کنند تا توسعه اقتصادی پایدار با تکمیل زیربناها محقق شود. وی ضمن انتقاد از اجرای کمتر از 30 درصد از قانون بهبود محیط کسب و کار بیان کرد: هم اکنون رتبه ایران در محیط کسب و کار دنیا، 127 است و استان کرمان نیز در این زمینه رتبه نامناسب 28 را به خود اختصاص داده که باید برای ارتقا این جایگاه تلاش کرد.

طبیب زاده، به برگزاری چندین نشست با رئیس کل بانک مرکزی و مصوبات این نشست ها اشاره کرد و گفت: تاکنون نتیجه مطلوب فعالان اقتصادی در حوزه ارز حاصل نشده و وقتی دولت با همه امکانات خود نمی ‌تواند ارز حاصل از صادرات نفت، پتروشیمی و سایر فرآورده های نفتی را به کشور برگرداند چگونه انتظار دارد فعال بخش خصوصی بتواند این اقدام را انجام دهد که به همین دلیل فعالان اقتصادی خواستار درک متقابل هستند.

وی اظهار کرد: متاسفانه لیستی 18 هزار نفری از فعالان اقتصادی اعلام کرده‌اند که به دلیل مشکلات در پیمان سپاری ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات کارت بازرگانی آنها باطل می شود که البته اتاق کارتی را باطل نخواهد کرد. رئیس اتاق کرمان در ادامه با تاکید بر اینکه صادرات موتور محرکه توسعه است، بیان کرد: استان در صادرات غیرنفتی (مواد خام و محصولات کشاورزی) رتبه خوبی دارد اما کمتر به صادرات محصولات صنعتی و فناوری های نوین پرداخته شده است.

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در نشست مشترک با تشکل‌های بخش کشاورزی استان کرمان با اعلام آمادگی وزارت جهادکشاورزی برای راه‌اندازی صندوق پسته و خرما در استان کرمان تصریح کرد: شورای راهبردی صادرات در وزارت جهادکشاورزی راه ‌اندازی شده است تا هفته آینده جزییات این شورا را ابلاغ خواهیم کرد.

وی با قول مساعد بابت راه اندازی که ستاد عالی پسته در سطح وزارتخانه در ادامه با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار کرد: با توجه به بررسی های صورت گرفته، به ۵ رسته آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا در بخش کشاورزی تسهیلات لازم اعطاء خواهد شد که به زودی جزییات این تسهیلات ارائه خواهد شد.

وزیر جهادکشاورزی درباره پیشنهاد رییس مجمع نمایندگان استان کرمان پیرامون توجه به بحث انتقال آب از خلیج فارس برای بخش کشاورزی عنوان کرد: آمادگی کامل برای انتقال آب از خلیج فارس برای بخش کشاورزی در استان را داریم که در این راستا باید مذاکرات لازم با مسئولین مربوطه صورت گیرد. وی با اشاره به درخواست رییس مجمع نمایندگان استان در زمینه تفویض اختیارات به استاندار و مدیران استان کرمان بیان کرد: بحث نحوه تفویض اختیار هنوز شفاف نیست لذا استانداران و مدیران استانی باید مشخص کنند در چه مورد تفویض اختیار نیاز دارند تا ما بتوانیم به آنها در این زمینه کمک کنیم.

RDDDنشست مطبوعاتی رئیس دادگستری و دادستان شهرستان رفسنجان به مناسبت هفته قوه قضاییه صبح سه شنبه در محل دادگستری رفسنجان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما حجت الاسلام محمد پورمحمدی در این کنفرانس خبری ضمن تبریک میلاد حضرت معصومه (ع) گفت: حضرت فاطمه معصومه (س) بزرگ بانویی واجب التعظیم است که در جلالت شأن و مقامات معنوی جایگاه بسیار رفیعی دارد.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه و بزرگداشت یاد و خاطر شهید مظلوم بهشتی و یاران باوفایش از آیت الله بهشتی به عنوان فردی بی نظیر و استثنایی و جامع همه ابعاد شخصیتی یاد کرد و گفت: شهید بهشتی معتقد به کار تشکیلاتی بالا و رکن و اساس تدوین قانون اساسی کشور بود.

رئیس دادگستری رفسنجان در ادامه با اشاره به رویکرد تحول گرایانه ریاست قوه قضاییه گفت: در همین راستا، دستورالعمل های زیادی در طی مدتی که آیت الله رئیسی به عنوان رئیس دستگاه قضا مشغول به کار شده اند صادر شده است.

حجت الاسلام پورمحمدی، تولید را از شاخصه های مهم پیشرفت کشور برشمرد و رفع موانع تولید در مواردی که به دستگاه قضا مربوط می شود را از عرصه هایی برشمرد که قوه قضاییه به طور جد در آن ورود کرده است و در این رابطه خاطر نشان کرد: در حالی که 7 درصد کل منابع انرژی دنیا به کشور ما با 36 میلیون جوان بین 15 تا 40 سال تعلق دارد و در زمینه کشاورزی نیز در سطح دنیا برجسته هستیم و از سویی رتبه اول دنیا در زمینه منابع کشف نشده را داریم و همه این موارد می تواند کشور ما را که از لحاظ اقتصادی در کریدور شرق و غرب و شمال به جنوب قرار گرفته به سوی یک کشور تولید کنده پویا سوق دهد اما در عمل این گونه نیست و در حال حاضر 40 درصد کارخانجات ما تعطیل هستند و 60 درصد باقیمانده نیز با 50 درصد ظرفیت خود کار می کنند و این نشان دهنده این است که این ذخایر عظیم و پتانسیل های بالقوه به خوبی مدیریت نشده اند.

وی افزود: رویکرد بسیار جدی قوه قضاییه در چند سال اخیر به خصوص از زمان روی کار آمدن حضرت آیت الله رئیسی ورود به مشکلات این حوزه و رفع موانع تولید، بوده است، به گونه ای که بیش از 500 کارخانه و بنگاه کوچک و بزرگ اقتصادی به کمک قوه قضاییه در قالب تشکیل کمیته های رفع موانع تولید که در همه استان ها و شهرستان ها از جمله شهرستان رفسنجان تشکیل شد از حالت تعطیلی در آمدند که در رفسنجان و بردسیر، مشکل دو کارخانه صنعتی و تولیدی به همین طریق تا حدود زیادی مرتفع گردید.

وی دومین رویکرد دستگاه قضا را مبارزه بی امان، پیوسته و فراگیر با فساد بر شمرد و گفت: این موضوع هم اکنون در دستگاه قضا به ریاست آیت الله رئیسی شتاب زیادی به خود گرفته و هیچ حد و مرزی برای خود نمی شناسد و حتی این کار در داخل خود دستگاه قضایی نیز انجام شده است.

52 هزار و 200 پرونده مختومه در سال 98

رئیس دادگستری رفسنجان در بخش دیگری از این نشست مطبوعاتی در خصوص میزان پرونده های ورودی به حوزه قضایی شهرستان رفسنجان گفت: در سال گذشته ورودی پرونده ها به کل حوزه قضایی اعم از دادگاه، دادسرا و شورای حل اختلاف، 50 هزار پرونده و پرونده های مختومه 52 هزار و 200 فقره بوده است.

وی خاطر نشان کرد: این آمار در سال 97 ، شامل 33 هزار و 540 پرونده ورودی و 33 هزار و 200 پرونده مختومه بوده است.

به گفته رئیس دادگستری رفسنجان این در حالی است که در سال 96 ، 41 هزار و 400 پرونده در محاکم قضایی تشکیل و 40 هزار پرونده نیز مختومه شده است.

حجت الاسلام پورمحمدی دلیل افزایش پرونده ها در سال 98 را به طور عمده مشکلات اقتصادی مردم و مطالبات بانک ها از مردم و یا مطالبات مردم از مردم و همچنین افزایش سرقت ها بویژه سرقت های خرد عنوان کرد و بیان داشت: علیرغم افزایش پرونده ها با تلاش همکاران ما و اتخاذ برخی راهکارها، آمار ورود به زندان ما کاهش داشته است که این کاهش جمعیت کیفری زندان ها نیز از اولویت های دیگر دستگاه قضا می باشد.

وی در این رابطه خبر داد: ما در استان کرمان جزو شهرستان هایی هستیم که اولین رتبه کاهش جمعیت کیفری استان را به خود اختصاص داده ایم.

وی افزود: همچنین در بحث محکومان مالی، پایین ترین تعداد زندانی ناشی از چک، مهریه، نفقه و امثال آن، متعلق به شهرستان رفسنجان است.

او بیان داشت: برای اولین بار در ماههای منتهی به پایان سال 98 ، تعداد تخت های اشغال شده زندان رفسنجان، از میزان ظرفیت آن کمتر بود که این امر نشان از تلاش و زحمات بسیار خوب آقای شهسواری دادستان محترم و همکاران ایشان در دادسرا و اجرای احکام کیفری بوده است جای تقدیر و تشکر دارد.

23 هزار و 100 پرونده مختومه در دادسرا در سال 98

گزارش خبرنگار ما حاکی است در این نشست خبری همچنین دادستان رفسنجان اظهار داشت: در سال 98 ، 22 هزار و 900 پرونده ورودی دادسرای رفسنجان بوده است ضمن آن که 23 هزار و 100 پرونده نیز مختومه شده است.

وی خاطر نشان کرد: تأکید ما این بوده است که پرونده های مسن و مانده ما در اجرای احکام کیفری و در شعب تحقیق که بعضا موجبات نارضایتی مردم را فراهم کرده بود رسیدگی شود از جمله 419 پرونده ی مانده در شعبه دوم بازپرسی که به 60 پرونده کاهش پیدا کرد.

وی افزود: یکی از سیاست های قوه قضاییه برای جلوگیری از فساد و برخی کارچاق کنی ها بحث ابلاغ الکترونیک و رسیدگی الکترونیکی به پرونده ها بود که در مقایسه با شیوه سنتی آن که احتمال برخی تبانی ها و مفاسد بر آن مترتب بود از اهمیت زیادی برخوردار است که هم اکنون ابلاغ الکترونیک در دادسرای رفسنجان به بیش از 90 درصد رسیده است که امیدواریم تا پایان سال با همکاری مردم و کسانی که قصد ورود به دادگاه را دارند حتما نرم افزار سامانه ابلاغ الکترونیک را روی گوشی خود نصب کنند و از خدمات مطلوب این نرم افزار اطلاع حاصل کنند.

پلمپ 88 حلقه چاه غیر مجاز در رفسنجان

دادستان رفسنجان همچنین با اشاره به معضل کم آبی در رفسنجان و لزوم حمایت های قضایی در خصوص جلوگیری از فعالیت چاههای غیر مجاز در رفسنجان گفت: 88 حلقه چاه غیر مجاز در سال 98 تا پایان خرداد ماه سال جاری پلمپ شد و طی این مدت،9 مورد نیز رفع تصرف از بستر رودخانه ها انجام شد.

شهسواری افزود: در سال 98 در بحث اراضی طبیعی، از 3 هکتار از راضی واقع در محدوده منابع طبیعی با تشکیل پرونده و 31 باب کوره و 20 متر مربع اطاقک نگهبانی بدون تشکیل پرونده و با دستور قضایی دادستانی رفع تصرف شده است.

وی خاطر نشان کرد: در ابتدای سال 99 همچنین در محدوده اراضی ملی، 5/5 هکتار در فردوسیه آزادگان رفع تصرف از اراضی ملی رفع تصرف شده است، 2 هزار متر مربع نیز در رودین سرچشمه و 3482 متر مربع در راویز و 993 متر مربع در سرچشمه رفع تصرف شده است.

به گفته دادستان رفسنجان در خود شهر رفسنجان و در محدوده اداره راه و شهرسازی بیش از 125 هزار متر مربع زمین با دستور دادستانی رفع تصرف شده است.

امان شهسواری با اشاره به شیوع بیماری کرونا گفت: از همان روزهای نخست شیوع این بیماری دادستانی همکاری نزدیکی را با فرمانداری داشته است و چندین مورد دستور قضایی و بازدید از بانک ها و نقاط شلوغ صادر شده است.

قانون کاهش مجازات حبس تعزیری تصویب شد

وی در خصوص کاهش جمعیت کیفری زندان رفسنجان گفت: ما تقریبا بیش از 15 درصد جمعیت کیفری زندان رفسنجان را کاهش داده ایم. وی از تصویب قانون کاهش مجازات حبس تعزیری خبر داد و گفت: این قانون از هفته آینده اجرایی می شود و به موجب آن، مجدداً با کاهش جمعیت کیفری در زندان ها از جمله زندان رفسنجان مواجه خواهیم بود.

کشف 29 کیلوگرم هرویین در رفسنجان

وی با اشاره به یکی از مطالبات مردم در خصوص مبارزه با فروشندگان مواد مخدر گفت: 370 خرده فروش مواد مخدر در رفسنجان و توابع در سال گذشته دستگیر شده اند و 520 کیلوگرم انواع مخدر کشف و ضبط شده است.

دادستان رفسنجان گفت: همچنین روز گذشته یک باند توزیع هرویین توسط سربازان گمنام امام زمان در اداره اطلاعات شهرستان رفسنجان با همکاری دادستانی متلاشی و 29 کیلوگرم هرویین از آنان کشف و دو نفر در این رابطه دستگیر شدند.

وی برخورد قاطع با اراذل و اوباش را یکی از اولویت های دادستانی رفسنجان برشمرد و گفت: هم اکنون با دستگیری اکثر اراذل و اوباش سطح یک در رفسنجان، نزاع ها در این شهر به صفر رسیده است.


Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی