روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

3 اردیبهشت سال 1396 شماره 90 هفته نامه رفسنجان در حالی که سه روز به عید سعید غدیر خم باقی مانده بود به چاپ رسیده است. قطعاً تیتر اول این نشریه در آن تاریخ، تیتر چندان خوشایندی نبوده است بویژه برای کشاورزانی که در اواخر فروردین آن سال، شاهد افت محسوس دما و به دنبال آن، سرمازدگی درختان پسته و میوه جات خود بوده اند.
« در اثر سرمازدگی، 70 درصد از محصول پسته رفسنجان از بین رفت»
به گفته آقای مهندس احسانی مدیر وقت جهاد کشاورزی رفسنجان، برودت ناگهانی دما طی روزهای 22 ، 23 و 24 فروردین باعث گردید در منطقه انار 90 درصد، منطقه نوق، 80 درصد، منطقه حومه غربی 50 درصد و مناطق حومه شرقی و کبوتر خان 30درصد از این سرمای زیر صفر آسیب ببینند.
« در اثر سرمازدگی، 23 میلیارد ریال به کشاورزان سیرجان خسارت وارده شده است»
بر پایه این خبر در شهرستان سیرجان نیز هزاران هکتار باغ پسته، گردو، بادام، انگور و ...مجموعاً بیش از 23 میلیارد ریال خسارت دیدند.
و اما سرتیتر اخبار صفحه دوم این نشریه:
«مطبوعات باید همگام با رهبری مسائل انقلاب را پیش ببرند»، « تشکیل اولین مجمع عمومی سهامداران شرکت سرمایه گذاری و توسعه و عمران استان»، «کنگره ملی شیمی و مهندسی ایران در کرمان برگزار می شود»، «بازدید استاندار کرمان از روند اجرای عملیات کمربند شمالی کرمان»، «اولین آزاده شهرستان جیرفت در اثر سکته درگذشت»
همچنین در صفحه سوم چند خبر استانی دیگر به همراه ستون «رفسنجان سلام» به چاپ رسیده ضمن این که چاپ جدول محاسبه نرخ بنزین در این صفحه آن هم به ازای هر لیتر فقط 160 ریال در نوع خود جالب است.
روند چاپ مطالب علمی مربوط به پسته، در آن سلسله شماره های هفته نامه، یک رویه همیشگی بوده و در این شماره نیز مقاله ای تحت عنوان « بنه، یک منبع جدید تولید روغن نباتی» از دکتر افراسیاب دهلوی به چاپ رسیده است.
صفحه 5 هفته نامه نیز حال و هوای ورزشی دارد و در آن، با محمد رضا رحمانیان کاراته کای ملی پوش رفسنجانی مصاحبه شده است. وی در آن زمان دارای کمربند سیاه دان 4 بوده است و 25 بار در مسابقات کشوری و جهانی موفق به کسب مدال شده است.
صفحه 6 نشریه رنگ و بوی ادبی دارد و با توجه به نزدیک شدن به عید سعید غدیر خم به اشعاری در مدح و منقبت حضرت علی(ع) اختصاص یافته است.
اخبار گوناگون با تیترهایی از قبیل « شیاد معروف به دکتر گاورسی دستگیر شد»، « کشتی گیر آمریکایی گوینده تلویزیون کویت را به باد کتک گرفت»،« 3 ساعت اضطراب و دلهره در آسمان تهران» در صفحه 7 چاپ شده است.
و نهایتاً آخرین صفحه هفته نامه شماره 90 رفسنجان به چاپ مطلبی با عنوان « قبور پیامبران الهی در ایران» اختصاص یافته است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی