روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

افزایش سه برابری ایستگاه های آتش نشانی در شهر رفسنجان از جمله اقدامات مهم شهرداری طی یک دهه اخیر بوده است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان گفت: خوشبختانه با درایت و پیگیری های جناب آقای پورمحمدی شهردار محترم توانستیم تعداد ایستگاه های آتش نشانی را به 6 مرکز افزایش دهیم.
وی ضمن قدردانی از توجه شهرداری و شورای اسلامی شهر نسبت به افزایش توان فنی و تجهیزاتی امکانات و احداث 4 ایستگاه آتش نشانی جدید، افزود: این اقدام در راستای تأمین رضایت شهروندان و به منظور پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی انجام شده است.
علی رمضانی نژاد با بیان اینکه شهر رفسنجان تا پیش از سال 86 دارای یک ایستگاه آتشنشانی بود و یک ایستگاه نیز در بلوار هجرت در دست احداث داشت که پاسخگوی نیاز شهر و شهروندان نبود، افزود: لذا تصمیم بر این شد برای جلب رضایت و امنیت خاطر شهروندان تعداد ایستگاه ها افزایش یابد که خوشبختانه توانستیم در این مدت، تعداد ایستگاهها را به 6 ایستگاه افزایش دهیم.
وی ادامه داد: علیرغم وجود مشکلات مالی طی سالهای گذشته اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و موفقیت های ارزشمندی در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رفسنجان حاصل شده است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان گفت: یکی از ایستگاههای احداثی در این مدت، ایستگاه مرکزی آتش نشانی رفسنجان است که در زمینی به مساحت 14 هزار متر مربع و بیش از 600 متر مربع زیربنا احداث گردیده است. وی افزود: این ایستگاه مجهز به باند فرود هلی کوپتر می باشد و همچنین بزرگترین دکل خود ایستا نیز در جهت رفع مشکل ارتباطی بی سیمی در این مرکز نصب گردیده است.
وی متوسط زمان رسیدن نیروهای آتش نشانی به محل حادثه را زیر 5 دقیقه اعلام کرد و افزود: ایستگاه مرکزی واقع در انتهای بلوار مدرس، ایستگاه شماره ۲ واقع در بلوار هجرت، ایستگاه شماره ۳ واقع در خیابان امیرکبیر، ایستگاه شماره ۴ واقع در بلوارخلیج فارس، ایستگاه شماره ۵ واقع در میدان امام حسین(ع) و ایستگاه شماره ۶ واقع در میدان انقلاب طی یک دهه اخیر احداث و راه اندازی شده اند.
علی رمضانی نژاد در ادامه از به کارگیری بیش از ۴۰ نیروی جوان در سازمان خبر داد و تصریح کرد: برای افزایش کارایی و بهره وری سیستم، ضمن تأمین نیروی جوان برای انجام مأموریت های آتش نشانی نسبت به آموزش پیشرفته آن ها و به روزرسانی امکانات و تجهیزات اقدام کردیم.
وی با اشاره به افزایش ماشین آلات و تجهیزات امداد و نجات مناسب در سالهای اخیر افزود: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رفسنجان جهت خدمات رسانی به شهروندان در آمادگی کامل به سر می برد. مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان با اشاره به اینکه سالیانه به طور میانگین 8 مانور توسط این سازمان برگزار می شود، خاطرنشان کرد: طی 10 سال اخیر به طور متوسط هر ساله 6 هزار نفر از شهروندان آموزش های اطفاء حریق را توسط پرسنل مجرب سازمان کسب کرده اند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی