روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان رفسنجان گفت: بعد از 40 سال، مشکل سند اراضی پلاک 2094 رفسنجان در ایام دهه فجر حل می شود.

مهندس علی عباسی پور در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: سند مالکیت پلاک 2094 در سال 53 به نام دولت صادر شد اما نقشه ثبتی نداشت و از همان زمان به مشکل برخورد.

وی افزود: در اين محدوده، در حال حاضر بیش از 3 هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر 15 هزار نفر با مشکلاتی از جمله نداشتن سند برای منازل خود روبرو هستند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر دولت نیز برای تثبت مالکیت و حفاظت از اراضی دولتی و دفاع در پرونده های دادگستری و محاکم قضایی برای این اراضی با مشکل روبرو بوده است و بنابراین هم مردم و هم دولت در 40 سال اخیر از این بابت متضرر شده اند.

رئیس اداره راه و شهرسازی رفسنجان خاطرنشان کرد: با پیگیري نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس و حمايت مسئولين شهرستان خصوصا فرماندار و رئيس دادگستري پس از برگزاری دهها جلسه در این خصوص با وزیر راه و معاونین ایشان، رئیس سازمان ملی زمین و مسکن و اعضای هیئت مدیره این سازمان و حتی کارشناسان آن، روز شنبه هفته جاری رئیس سازمان ملی زمین و مسکن در سفر به رفسنجان قول مساعد رفع مشکلات اراضي اختلافي پلاک 2094 را تا قبل از پایان دهه فجر داد. عباسی پور تصریح کرد: با رفع تداخل پلاک 2094 و اراضي ١٩١٠، ساخت و ساز مردم در اراضی آزاد شده، ميسر و صدور سند مالکیت برای آنها بلامانع خواهد شد.

رئیس اداره راه و شهرسازی رفسنجان به مشکلات اراضی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان پرداخت و گفت: با رايزني نماينده رفسنجان و انار با معاون وزير، زمین مورد ادعای دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در محل احداث سایت دانشگاه به مساحت حدود 360 هکتار تعين تكليف شد. اين زمين که واگذاری قانونی آن به این دانشگاه انجام نشده بود و برای صدور سند با مشکلاتی مواجه بود، در سفر رئیس سازمان ملی زمین و مسکن مقرر شد جهت 100 هکتار از اراضی این دانشگاه كه در آن ساخت و ساز صورت گرفته قرارداد واگذاري صادر و مابقی آن نیز به صورت تضمین در حبس طرحهای توسعه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان باشد.

عباسی پور تأکید کرد: در این سفر در خصوص به نتیجه رسیدن مشکلات زمین های خانواده های شهدا که در جاده رفسنجان به یزد قرار دارند قول مساعد داده شد.

وی بیان داشت: مسکن مهر کشکوئیه نیز که توسط بنیاد مسکن ساخته شده بود به علت قرار گرفتن در مسیر قنات خساراتی به آن وارد شده بود که در سفر معاون وزیر راه مقرر شد زمین جایگزین برای این پروژه در رفسنجان داده شود.

رئیس اداره راه و شهرسازی رفسنجان یادآور شد: در سفر معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین دستور مساعدی برای واگذاری زمین به زوجهای جوان رفسنجانی داده شد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی