روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خاطرنشان کرد: در جامعه شهری رفسنجان دوسوم جمعیت یا افزایش وزن دارند یا چاق هستند که عدد بالایی به شمار می رود، همچنین بیش از ۲۱ درصد جمعیت بالای ۳۵ سال دیابت دارند و یک چهارم این جمعیت مبتلا به پرفشاری خون هستند.

دکتر علی اسماعیلی ندیمی روز دوشنبه در مراسم زنگ سلامت در مدرسه دخترانه محمدحسن گرامی به مناسبت هفته سلامت اظهار کرد: سازمان بهداشت جهانی هر ساله به تناسب مشکلاتی که در همه دنیا وجود دارد یک برنامه را طرح ریزی و در آن راستا اقدام می کند که امسال شعار «مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت» شعار این سازمان است.

وی افزود: بدن انسان در معرض بیماری هایی از جمله دیابت است اگر یک انسان دیابت بگیرد عوارضی در درازمدت خواهد داشت که اگر بتوانیم آموزش بدهیم کمتر دچار این بیماری و عوارض آن می شویم.

وی تأکید کرد: هر چه برای پیشگیری هزینه شود صرفه جویی برای هزینه های درمان است و در مراقبت های بهداشتی هر چه تلاش کنیم اهمیت دارد. اسماعیلی ندیمی با بیان اینکه اغلب جامعه بی تحرک هستند و هیچ فعالیت ورزشی مدونی ندارند، تصریح کرد: این جامعه حتما در دو سه دهه آینده به همه بیماری های قلبی، عروقی، مغزی سرطان ها و ... مبتلا می شوند.

اسماعیلی ندیمی با اشاره به محدودیت های جامعه در زمینه امکانات و فضاهای ورزشی و با تأکید بر اینکه با این حال می توان تحرک داشت، تصریح کرد: مشکل بی تحرکی هم در بین دانش آموزان رایج شده است که استفاده از تلفن همراه یکی از عوامل کم تحرکی بوده و زمینه پوک شدن استخوان ها در آینده است.

وی اضافه کرد: مشکل دیگر دانش آموزان تبلیغات رسانه ها در مورد پکیج های لاغری ست که به همین دلیل لاغری را می پسندند در صورتی که لاغری خوب نیست بلکه وزن متناسب خوب است که با شیوه تغذیه سالم امکانپذیر است و نیز یکی از راههای داشتن بدن سالم این است که استرس های وارده را کاهش دهیم.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی