روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

نتیجه تصویری برای رئیس جمهور در جمع مردم رفسنجانرئیس جمهور در جریان سفر به شهرستان رفسنجان، صبح روز سه شنبه با حضور در فرودگاه این شهر، مورد استقبال استاندار کرمان و امام جمعه رفسنجان قرار گرفت.

دکتر حسن روحانی پس از آن، در استادیوم تختی حضور یافت و در جمع مردم رفسنجان سخنانی بیان نمود.

 رئیس جمهور با اشاره به این که از سال 53 تا پیروزی انقلاب اسلامی سالی یک یا دو بار به رفسنجان برای سخنرانی های متعدد آمده‌ام و جوانان پرشور و مردم عاشق به راه نهضت اسلامی و امام را در این شهرستان مشاهده می‌کردیم گفت: مردم رفسنجان همیشه ،مردمی فعال، پرتلاش، سختکوش، متدین و انقلابی بوده‌اند.

روحانی از هاشمی‌رفسنجانی به عنوان یک چهره سیاسی شناخته شده انقلابی در سراسر جهان و یک روشنفکر دینی یاد کرد و تصریح نمود: روشنفکران عالمانی هستند که پیش‌رو را می‌بینند و فقط زمان حال را نمی‌بینند و فرق عالم روشنفکر و عالم غیرروشنفکر در آینده‌نگری است.

وی اظهار داشت: در جامعه ما افکار و سلیقه‌های مختلف وجود دارد و این‌جور نیست که همه مثل هم بیندیشیم، اینکه چه راهی را باید انتخاب کنیم و کدام راه ما را زودتر به مقصد می‌رساند، همیشه مورد بحث و اختلاف هست.

افتتاح 14 هزار میلیارد تومان پروژه در کرمان

رئیس جمهور از افتتاح 14 هزار میلیارد تومان طرح و پروژه در استان کرمان خبر داد و گفت: طرح‌های بزرگ در جهان‌فولاد، گل‌گهر و مس سرچشمه بهره‌برداری می‌شود و خبر خوش برای مردم رفسنجان این است که کارخانه اسید هم افتتاح می‌شود و آلودگی مس سرچشمه از بین می‌رود.

روحانی با اشاره به اخذ تصمیماتی برای استان کرمان و یزد در حوزه آب خاطرنشان کرد: آب آشامیدنی مردم یزد و کرمان برای 30 سال آینده با تصمیمات اتخاذ شده تامین است و این از برکت تلاش و کوشش از سوی ملت و دولت در کنار هم است.

وی ابراز داشت: مردم استان کرمان باید برای آب آشامیدنی سالم مورد نیاز برای سال‌های آینده تا افق 30 ساله تلاش کنند و ما نیز در جلسه‌ای سهمیه انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان برای کرمان و یزد را مشخص کردیم و با همکاری سرمایه‌گذار و کمک دولت ما شاهد تحول بزرگ در این زمینه هستیم.

روحانی عنوان کرد: سال آینده اولین قسمت از آب خلیج فارس به استان کرمان و استان یزد وارد می‌شود، این آب برای تامین بخش صنعت است و وقتی صنعت ما آب داشته باشد، آبی که تاکنون برای صنعت مصرف می‌شده در اختیار سایر بخش‌ها قرار می‌گیرد.

روحانی با تاکید بر اینکه به اشتغال برای تحصیل‌کردگان دانشگاهی نیاز داریم با اشاره به تحول در استارت‌آپ‌ها و تاثیر فناوری‌های جدید در زندگی مردم عنوان کرد: به پارک علم و فناوری در رفسنجان نیاز داریم و در این سفر تصمیم گرفتیم یک پارک عظیم علم و فناورزی بزرگ به عنوان یک هدیه به مردم رفسنجان در سال آینده آغاز به کار کند.

پیش‌بینی طرح حمایتی برای 18 میلیون خانوار ایرانی

وی ادامه داد: ما می‌دانیم، مردم از نظر زندگی در سال گذشته و امسال در فشار قرار دارند و به افرادی که درآمد ثابت دارند، سخت می‌گذرد بنابراین ما در روزهای آینده طرحی را خواهیم داشت که آن را برای خانواده هایی اعلام می‌کنیم که در فشار اقتصادی هستند.

رئیس جمهور تصریح کرد: 24 میلیون و 600 هزار خانوار در ایران داریم که عده‌ای از آنها وضع زندگی مناسبی است و می توانند روی پای خودشان بایستند و اکثریتی هم هستند که زیر فشار هستند و باید به آنها کمک شود.

روحانی با اشاره به اینکه حدود 7 میلیون خانوار وضع زندگی خوب و یا به نسبت خوبی دارند اما 18 میلیون خانوار نیازمند کمک هستند، عنوان کرد: طرح حمایتی را از ماه آینده ارائه می‌دهیم و امیدوارم بتوانیم به این 18 میلیون خانوار کمک کنیم و این طرح مهم دولت در سال 98 است که در روزها و هفته‌های آینده مشخصات آن برای مردم اعلام می‌شود.

وی از طرح حمایتی به عنوان قدم دولت برای زندگی روزمره مردم نام برد و خاطرنشان کرد: انشاالله به کمک هم بتوانیم از این تحریم‌ها عبور کنیم و راه بزرگان را ادامه دهیم و راه رهبری، شهید بهشتی، شهید باهنر و مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی راه نجات کشور است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی