روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

حجت‌الاسلام و المسلمین رمضانی‌پور، جمعه گذشته، ضمن اقامه آخرین نماز جمعه خود در رفسنجان از مردم و نمازگزاران خداحافظی کرد.

امام جمعه سابق رفسنجان بعد از قریب به ده سال و نیم کار و تلاش و فعالیت در امور تبلیغی، فرهنگی و مذهبی در رفسنجان، شهری که به قول خودش، شهری کاملا سیاسی و با مردمی فرهیخته بود، سکان امامت جمعه رفسنجان را به حجت الاسلام حاج شیخ اصغر عسکری سپرد.

« 10 سال و 5 ماه توفیق خدمت به مردم رفسنجان را داشتم، روزهای اول هم گفتم خیلی قصد ماندن ندارم اما ادامه فعالیت گسترده برای بنده مقدور نیست به همین جهت اواخر آذر سال گذشته به شورای سیاست‌گذاری مراجعه و اعلام کردم که وقت رفتن من است چون از نظر جسمی هم دیگر توان ندارم.»

دلسوزی و مردمداری مخلصانه، حضور بی منت در میان مردم در قالب یادواره های شهدا، مساجد محلات، افتتاحیه واحدهای صنفی و تولیدی صنعتی، خصلت های برجسته ای بود که از ایشان، یک امام جمعه مردمی و قابل اعتماد ساخته بود که جدای از امامت جمعه، به عنوان یکی از جانبازان و رزمندگان عرصه هشت سال دفاع مقدس و برادر دو شهید هر جا مشاهده می کرد حقی از مردم ضایع می شود با جرأت و جسارت آن را از تریبون نماز جمعه و تریبون های دیگر فریاد می زد و نوک پیکان انتقاداتش را متوجه کسانی می کرد که در این زمینه اهمال و بی تدبیری کرده اند.

در پرونده کاری امام جمعه سابق رفسنجان و رئیس شورای فرهنگ عمومی اقدامات در خور توجهی همچون احداث مصلی و حوزه های علمیه سفیران هدایت، امام حسن مجتبی (ع)، ریحانه النبی و ... و احداث زیرساخت های فرهنگی با کمک مردم و خیّرین، مجتمع مس سرچشمه و دیگر ادارات و ارگان ها مشاهده می شود.

همچنین به گفته وی علیرغم این که سال های 98 و 97 بدترین سال های مالی و اقتصادی مردم رفسنجان به شمار می رود اما با همت خیّران و مردم بزرگوار یک میلیارد و 600 میلیون تومان جهت ساخت مصلی جمع آوری شده است و این امید می رود در ادامه، ساخت شبستان اصلی مصلی بالغ بر 18هزار متر مربع با کمک مردم تکمیل شود.

هفته نامه «رفسنجان» ضمن ارج نهادن به یک دهه تلاش و فعالیت خستگی ناپذیر حضرت حجت الاسلام و المسلمین رمضانی پور برای ایشان آرزوی عزت و سربلندی روزافزون می نماید. همچنین ضمن خیر مقدم به حضرت حجت الاسلام و السملمین حاج شیخ اصغر عسکری امام جمعه جدید شهرستان رفسنجان برای ایشان آرزوی توفیق و سربلندی در این سمت خطیر و حساس می نماید.

لازم به ذکر است حجت الاسلام عسکری اصالتاً اهل کشکوئیه رفسنجان است و سابقه امامت جمعه شهرستان های بم، زرند، جیرفت، کوهبنان و نمایندگی ولی فقیه در سپاه تهران بزرگ و استان کرمان را در کارنامه مسئولیتی خود دارد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی