روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت


معاون عمليات امور تغليظ مجتمع مس سرچشمه گفت: با وجود خطر شيوع بيماري كرونا كه حضور حداقلي كاركنان را در پي داشت و با وجود اينكه با كمبود 30درصدي نيروي انساني در امور تغليظ مواجهيم اما با مسئوليت‌پذيري كاركنان سختكوش امور تغليظ مجتمع سرچشمه و کار جهادي، توليد كنسانتره در كارخانه تغليظ مجتمع مس سرچشمه به میزان 6درصد فراتر از برنامه افزايش يافت.

به گزارش روابط‌عمومی مجتمع مس سرچشمه، مهندس «علي‌ قاسم‌پور» افزود: با توجه به نام‌گذاري سال 1399 از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان «جهش توليد»، پرسنل امور تغليظ در جهت تحقق شعار امسال تمام همت خود را برای توليد به‌كار بستند و با مدنظر قرار دادن نقشه راه سال كه در رأس آن كرامت انساني، تفكر و برنامه‌ريزي برای رسیدن به اهداف بود، كار را آغاز کرده و در سايه الطاف الهي و پشتوانه مديريت محترم امور تغليظ، استوارتر از هميشه در مسير رونق صنعت مس گام برداشته‌اند.

معاون عمليات امور تغليظ مجتمع مس سرچشمه تصريح كرد: با همت، تلاش، همدلي و مسئوليت‌پذيري كاركنان سختكوش امور تغليظ مجتمع سرچشمه در دو ماهه اول سال ‌جاري، علاوه بر تحقق برنامه، در توليد كنسانتره حدود 6 درصد فراتر از برنامه پيش‌بيني‌شده توليد داشته‌ایم.

قاسم‌پور ادامه داد: برنامه پيش‌بيني فرآوري سنگ معدن ورودي امور تغليظ تا پايان 22 ارديبهشت‌ماه، 4 ميليون و 504هزار و 108 تن سنگ معدن بوده كه 4 ميليون و 570هزار و 34 تن سنگ معدن مورد فرآوري قرار گرفته و 66000 تن (معادل 2درصد) فراتر از برنامه پيش‌بيني توليد بوده است.

معاون عمليات امور تغليظ مجتمع مس سرچشمه همچنین گفت: برنامه پيش‌بيني توليد كنسانتره امور تغليظ تا پايان 22 ارديبهشت‌ماه، 103هزار و 80 تن كنسانتره بوده كه 109هزار و 201 تن كنسانتره توليد شده و 6120 تن (معادل 6درصد) فراتر از برنامه پيش‌بيني توليد بوده است و 2400 تن كنسانتره (معادل 2.5درصد) نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش توليد داشته‌ایم.

قاسم‌پور با بيان اين‌كه برنامه پيش‌بيني توليد مس محتوي امور تغليظ تا پايان 22 ارديبهشت‌ماه، 24هزار و 223 تن مس محتوي بوده، افزود: تاكنون 24هزار و 708 تن توليد انجام شده كه 484 تن (معادل 2درصد) فراتر از برنامه پيش‌بيني توليد بوده است.

وي با اشاره به این‌که تحقق این توليدات در گرو آماده‌ به‌كار بودن تجهيزات اصلي شامل سنگ‌شكن‌ها، آسياها و تجهيزات آبگيري كنسانتره و باطله است، درخصوص هدف سال 1399 امور تغليظ در زمینه آماده‌به‌كاري تجهيزات گفت: هدف ما در اين رابطه 90درصد آماده‌به‌كاري تجهيزات اصلي است كه از ابتداي سال 99 تا 22 ارديبهشت‌ماه متوسط آماده‌به‌كاري تجهيزات اصلي 96درصد بوده است.

قاسم‌پور تصريح كرد: دست‌يابي به اين مهم در گرو پايش مستمر نيروي انساني و تجهيزات است و همين امر باعث پايداري و جهش توليد امور تغليظ در اين دوماهه بوده است.

وي در پایان گفت: جا دارد از كاركنان تلاشگر امور تغليظ بابت تلاش جهادي و تحقق تولید فراتر از برنامه در دوماهه اول سال 1399 تشكر كنم؛ همچنین از حضور موثر واحدهاي پشتيباني مجتمع در دست‌يابي به جهش توليدات كارخانجات امور تغليظ و نیز از همكاري نزديك امور معدن و امور نظارت بر پيمانكاران در راستای دست‌يابي به توليدات فراتر از برنامه قدرداني می‌كنم.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی