روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

مدیر توزیع برق شهرستان رفسنجان علت آتش سوزی پست زمینی برق در خیابان مدرس و پست برق شهرک جهاد را تحمیل حداکثری بار بر شبکه های توزیع عنوان کرد.

محمد رضا یوسفی گفت: هر ساله از 15 خرداد تا 15 شهریور با مصرف بالای برق مواجه هستیم و هم اکنون در زمان اوج مصرف برق به سر می بریم و بار تحمیل شده بر شبکه های توزیع در حداکثر خودش قرار دارد.

وی در رابطه با حادثه آتش سوزی در پست برق در خیابان مدرس که عصر دوشنبه رخ داد گفت: پست خیابان مدرس، یک پست زمینی است و در جایی واقع شده که به واسطه وجود تعداد بسیار زیاد اماکن تجاری و مسکونی و همچنین مراکز درمانی از جمله کلینیک مدرس و ساختمان پزشکان در روز دوشنبه بار بسیار زیاد و بی سابقه ای را متحمل شد که این امر منجر به ذوب شدن کابل مربوطه و ایجاد اتصال و نهایتاً آتش گرفتن پست شد.

مدیر توزیع برق شهرستان رفسنجان افزود: از همان ابتدای وقوع این سانحه بلافاصله بنده و همکارانم در محل حضور یافتیم و ضمن اعلام به ستاد بحران شرکت در کرمان از آنها تقاضای ارسال لوازم مورد نیاز را کردیم که خوشبختانه این کار بلافاصله انجام و با تلاش بی وقفه همکاران عزیز موفق شدیم تا سلاعت 4 صبح برق را وارد مدار نماییم.

یوسفی افزود: در شهرک جهاد نیز که روز قبل از این، نظیر چنین اتفاقی در آنجا افتاد بار پست بر روی یک سوم فینر مربوطه بالا رفته و باعث جدا شدن نول و تزریق ولتاژ زیادی برق به خانه های ساکنین و متأسفانه سوختن برخی وسایل برقی آنان شد.

وی خاطر نشان کرد: ما خود را ملزم به پاسخگویی به مردم دانسته و چون در مواجهه با حوادث اینچنینی تحت پوشش بیمه هستیم بنابراین در همان موقع با اعزام کارشناس به محل حادثه و بازدید از محل، از افراد متضرر این حادثه خواستیم جهت تکمیل پرونده اقدام کنند تا از طریق بیمه، خسارت آنها پرداخت شود.

وی در پایان گفت: از شهروندان عزیز انتظار می رود هم اکنون که در اوج زمان مصرف قرار داریم، صرفه جویی را در دستور کار خود قرار دهند و استفاده از لوازم برقی به ویژه لوازم پر مصرف را به ساعاتی غیر از زمان پیک بار موکول نمایند.  

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی