روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

rumsacir_dr-esmaeili-nadimi.png نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان به مناسبت روز خبرنگار چهارشنبه گذشته در محل سالن زکریای رفسنجان برگزار شد

در این مراسم دکتر علی اسماعیلی ندیمی با اشاره به این که از ۲۰ مردادماه به ثباتی نسبی در تعداد بستری های کرونا رسیده و روند کاهشی پیدا کرده ایم گفت: اما هنوز آمار مرگ و میرها را داریم چرا که تعدادی از بیماران بدحال وجود دارند که در آی سی یو ها بستری هستند.

وی همچنین گفت: از ابتدای خرداد، تعداد مرگ و میر های ناشی از کرونا از ۱۰ نفر به ۵۸ نفر افزایش یافته است.

دکتر اسماعیلی تعداد مبتلایان از کادر درمان را نیز از ابتدای خرداد بیش از ۱۴۰ نفر برشمرد و گفت: این مسأله ناشی از افزایش بستری ها و گردش ویروس در جامعه بوده است.

به گفته وی پیش بینی خیز بعدی کرونا در پاییز می باشد که در کنار آن دیگر بیماری ها از جمله آنفلوآنزا هم وجود خواهد داشت که این امر ممکن است وضعیت بغرنجی ایجاد کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در ادامه، آغاز مراسم عزاداری محرم و صفر و همچنین حضور کارگران فصلی در رفسنجان را دو مساله اصلی پیش روی شهرستان خواند و از این که ممکن است کارگران چرخش ویروس در شهرستان را گسترده کنند ابراز نگرانی کرد.

این متخصص داخلی و فوق تخصص قلب و عروق بر رعایت پروتکل های بهداشتی تأکید و اظهار داشت: امسال وضعیت استثنایی است و باید حضور در هیئت ها و مراسم عزاداری با مراقبت انجام گیرد.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: اگر هیاتی حتی با رعایت پروتکل های بهداشتی مراسم برگزار می کند، افراد بالای ۶۰ سال، بیماران زمینه ای، قلبی و دیابتی و فشار خون در این مراسم شرکت نکنند و از طریق فضای مجازی از این مراسم معنوی بهره مند شوند.

وی با ابراز تأسف از عدم تعهد و بی مسئولیتی برخی ادارات تصریح کرد: وزارت بهداشت تنها شده و همه انتظار دارند که ما به تنهایی نظارت کنیم، مردم هم بیش از پیش باید ملاحظه پرسنل بهداشت و درمان را نموده و به آنها کمک کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: این غلط است که بگوییم کرونا تمام شده است، کرونا تمام شدنی است اما هنوز واکسن آن کشف نشده است و جمعیت قابل توجهی هنوز به این ویروس مبتلا نشدند.

وی افزود: الویت مجموعه علوم پزشکی سلامت مردم است و بنا به فرمایش رهبر انقلاب باید مطابق دستور العمل های بهداشتی عمل کنیم.

دکتر علی اسماعیلی ندیمی در این نشست خبری همچنین گریزی هم به دوره هفت ساله مدیریت خود در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان زد و اظهار داشت: در این مدت ده مرکز جامع خدمات سلامت، دو پایگاه بهداشت و سه خانه بهداشت احداث شده و ۱۲ پروژه در قالب تفاهم‌نامه اجرایی شده است.

وی افزود: از مهر ماه ۹۲ تا پایان سال ۹۲، دو هزار و ۵۰۰ متر بنا در مجموعه دانشگاه افتتاح شده است و قریب به ۲۱ هزار متر مربع پروژه طی سال ۹۳ تا به امروز انجام شده و در هفته دولت جاری نیز پروژه‌هایی افتتاح می‌شوند.

اسماعیلی خاطر نشان کرد ۴۵ هزار متر مربع پروژه توسط دانشگاه در مدت هفت سال اجرا و بیش از ۴۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی از سال ۹۵ تا کنون خریداری شده است.

وی بیان کرد: مرکز مطالعات کهورت دانشگاه یکی از مراکز بزرگ پژوهشی کشور است که خوشبختانه نتایج آن مورد استناد برای شبکه بهداشت قرار گرفته و در حال فعالیت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خاطر نشان کرد: در طول این سال‌ها شبکه بهداشت و درمان انار متحول شده و بیمارستان ۴۵ تختخوابی این شهرستان فعال و مراکز بهداشتی درمانی انار فعال هستند و همه تخصص‌ها را در شهرستان انار می‌توانیم از نظر نیروی انسانی پوشش دهیم.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی