روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

به گفته استاندار کرمان ارزش پروژه های دولتی قابل افتتاح در هفته دولت امسال نسبت به سال قبل تقریبا سه برابر شده است طوری که در سال ۹۸، تعداد ۴۸۱ پروژه با ۵۰۱ میلیارد تومان به سرانجام رسید و این حجم پروژه امسال به یکهزار و ۵۹۴ میلیارد تومان افزایش یافته است .

به گزارش ایرنا ، محمدجواد فدایی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: طی سال جاری و در هفته دولت ۳۷۷ پروژه توسط دستگاه های دولتی استان با اعتباری بالغ بر یکهزار و ۵۹۴ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید که در شرایط کنونی در نوع خود یک رکورد محسوب می شود .

فدائی ضمن تشریح اقدامات برجسته دولت با مشارکت بخش خصوصی در این استان و عمده طرحهای افتتاحی هفته دولت اظهار داشت : به ارزش ۳۶۹ میلیارد تومان پروژه توسط شرکت برق منطقه ای (خطوط انتقال و پست های توزیع)، ۵۸ پروژه توسط بنیاد مسکن (عمده طرح های هادی روستایی و واحدهای مسکونی)، ۱۴ طرح با اعتبار ۲۳۶ میلیارد تومان توسط شرکت گاز و ۱۴۸ میلیارد تومان پروژه توسط شرکت آب منطقه ای افتتاح خواهد شد که نشان از پای کار بودن دستگاههای اجرایی دارد.

وی به یکی از پروژه ها قابل بهره برداری استان کرمان در هفته دولت اشاره کرد و گفت: یکی از پروژه های بسیار مهمی که در هفته دولت امسال به بهره برداری خواهد رسید وی از پست توزیع۱۳۲/۴۰۰ جیرفت با سرمایه گذاری ۱۷۷ میلیارد تومان اعتبار به عنوان یکی از این پروژه های مهم و تاثیرگذار نام برد و افزود: با راه اندازی این پست، نوسانات برق در جنوب استان کرمان که باعث شکایت و نارضایتی هایی توسط مردم شده بود، رفع خواهد شد و همچنین با افتتاح چند پست دیگر برق در این منطقه در هفته دولت، بحث کمبود برق و افت ولتاژ در جنوب استان برطرف گشته و زمینه ساز توسعه منطقه می شود.

استاندار کرمان از بهره برداری ۶۵۰۰ واحد مسکونی روستایی و شهری با اعتباری بالغ بر ۳۱۸ میلیارد تومان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان دیگر پروزه اثر گذار در هفته دولت امسال نام برد .

استاندار کرمان به یکی از دل نگرانی های مردم استان کرمان در حوزه خطوط ریلی تهران به کرمان اشاره کرد و اظهار داشت : بازسازی و تعویض خطوط راه اهن کرمان در منطقه سیریز در دست انجام است که در این راستا بخشی از این پروژه بین ایستگاه «مورد» و «سیریز» به طول ۲۵ کیلومتر بوده که در هفته دولت هشت کیلومتر بازسازی این خط با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان افتتاح خواهد و مابقی اصلاح این خط نیز تا پایان سال جاری مورد بهره بداری قرار خواهد گرفت.

کلنگ زنی ۹۰پروژه در هفته دولت امسال

استاندار کرمان همچنین به پروژه هایی که در هفته دولت امسال کلنگ زنی و عملیات اجرایی آنها آغازمی شود، اشاره داشت و افزود: در این هفته همزمان با طرحهای افتتاحی تعداد ۹۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹۴۱ میلیارد تومان توسط دستگاه های اجرایی استان عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد که در تقویت زیرساخت های این استان و در راستای شعار سال به رونق و جهش تولید کمک شایانی خواهد کرد.

فدائی نیز به سهم بخش خصوصی در طرحهای قابل افتتاح این هفته اشاره کرد و یاد آور شد : حجم پروژه های قابل افتتاح با سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال جاری ۲۰۲ پروژه با اعتباری حدود هشت هزار میلیارد تومان رسیده است که رقم قابل توجهی است .

استاندار با اشاره به اینکه تا پایان امسال در مجموع به ارزش ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه توسط بخش خصوصی در استان کرمان اجرایی خواهد شد تصریح کرد: از این ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه، چهار هزار میلیارد تومان با حضور رییس جمهوریدر اوایل سالجاری افتتاح شد وهشت هزار میلیارد تومان در هفته دولت به بهره برداری می رسد و مابقی نیز تا پایان امسال به سرانجام خواهد رسید.

فدائی همچنین به ظرفیت بالای بخش گردشگری به عنوان یکی از محورهای توسعه استان یاد کرد و اظهار داشت : در بخش گردشگری استان کرمان ظرفیت ها و پتانسیل های فراوانی وجود دارد ضمن آنکه دولت نیز بسته های حمایتی ویژه ای در این بخش تعریف کرده است .

وی به مشارکت جدی بخش خصوصی در توسعه استان اشاره کرد و گفت : افتتاح کارخانه هماتیت جدید سیرجان، کارخانه مس کاتد ۸۰ هزارتنی کرمان و ۲ کارخانه معدنی در شهرهای شهربابک و رفسنجان نمونه هایی از این پروژه های قابل افتتاح در حوزه صنعت و معدن طی هفته دولت در استان کرمان می باشد که ضمن تقویت اقتصاد منطقه به اشتغالزایی کمک موثری خواهد کرد. استاندار نیز از رویکرد دولت در پرداخت تسهیلات اشتغال در مناطق روستایی اشاره کرد و گفت : هدف از پرداخت تسهیلات این بوده که روستاییان در روستاها برای خود شغل ایجاد کنند و از مهاجرت آنها به شهرها جلوگیری شود که در این راستا طی چهار سری قبلی، ۴۹۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با سود ۶ درصد در استان کرمان پرداختی داشتیم که این تسهیلات برای هشت هزار و ۵۳۴ نفر در روستاها به صورت مستقیم ایجاد اشتغال کرد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی