روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

یکی از برنامه ها در اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، حضور شخصیت ها و مسوولین کشور به همراه برخی مقامات و مسوولین کشورهای خارجی و میهمانانی از خارج از مرزهای جمهوری اسلامی ایران بود.

با یک کلیک زائر مزار شهید حاج قاسم سلیمانی شوید+لینک | خبرگزاری فارس

از جمله کسانی که با حضور در گلزار شهدای شهر کرمان به مقام شامخ سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش ادای احترام کرد وزیر اطلاعات بود.

«سیدمحمود علوی» روز ۱۶ دی ماه در بدو ورود به کرمان با حضور در گلزار شهدای کرمان به مقام شامخ سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ادای احترام و با آرمان های شهدا تجدید بیعت کرد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی نیز از جمله کسانی بود که در نخستین سالگرد شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی با حضور در گلزار شهدای کرمان به مقام شامخ سیدالشهدای جبهه مقاومت و دیگر شهدای آرمیده در این گلزار ادای احترام کرد.

اشک های این همرزم قدیمی حاج قاسم در کنار مرقد دوست و رفیق قدیمی، قابل توجه بود.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ظهر هم روز شنبه در جوار مزار سردار شهید سلیمانی حاضر بود تا در جمع خبرنگاران در خصوص ویژگی‌های سردار سلیمانی از یک نور الهی بگوید که در قلب این شهید بزرگوار تلالو کرده بود، یک ندای ملکوتی که سردار آن را از درون خودش شنیده بود و به دنبال این ندای ملکوتی راه افتاد و بیتابی و لحظه شماری می‌کرد تا به این ندای ملکوتی برسد.

صالح الفیاض رئیس الحشد الشعبی و هادی العامری و ابو فدک نیز از جمله کسانی بودند که بر سر مزار شهید سلیمانی در کرمان حضور یافتند.

همچنین حضور زائرانی از ترکیه در گلزار شهدای کرمان و در جوار مرقد فرمانده جبهه جهانی مقاومت، نشان از علاقه آزادیخواهان جهان به این چهره برجسته مبارزه با داعش و ترور و تکفیر بود.

زائرانی از کشور سوریه نیز که بیش از هر کشور دیگری بازگشت امنیت از دست رفته خود را مدیون رشادت های سردار سلیمانی هستند در اولین سالگرد شهدای سردار دل ها خود را به مرقد وی رسانده و به او ادای احترام و قدرشناسی کردند.

مرقد سردار دل ها در کرمان در روز شنبه، پذیرای میهمانانی از بوسنی و همچنین زائرانی از قاره سیاه نیز بود تا نشان دهد عشق و علاقه به سردار دل ها، فرامرزی است و زمان و مکان و رنگ و نژاد و چهره نمی شناسد.

با وجود همه اینها تنها نکته تأسف بار این ماجرا، وجود محدودیت های ناشی از کرونا بود که به خیل علاقمندان و دوستداران سردار دل ها در اقصی نقاط میهن اسلامی این اجازه را نمی داد تا بر سر مزار وی حاضر شده و عقده یکساله خود را از نبود امیر جبهه های مبارزه با تکفیر، با گلاب اشک بر سر مزار او خالی کنند که اگر این محدودیت ها نبود بی شک، نقطه عطفی دیگر و رخدادی شکوهمند و درخشان همچون زمان تشییع پیکر سردار دل ها رقم می خورد و بر سینه تاریخ ثبت و ضبط می شد.

آیت الله خاتمی:

تشییع باشکوه سردار سلیمانی به دنیا نشان داد انقلاب اسلامی زنده است

عضو مجلس خبرگان رهبری در مراسم گرامیداشت اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و یادواره شهدای رفسنجان اظهار کرد: حدود یکسال که از شهادت سردار سلیمانی می گذرد، مقام معظم رهبری بیش از ۶۰ جمله در رابطه با شهید سردار دلها حاج قاسم فرموده اند که در یک تقسیم بندی مشاهده کردم ۹ توصیف حضرت آقا در رابطه با انقلابی بودن ایشان است. حدود ۱۰ جمله از رهبری در رابطه با اخلاص حاج قاسم و تفسیر اخلاص ایشان است.

آیت الله خاتمی با اشاره به ویژگی های سردار شهید سلیمانی، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب راز محبوبیت حاج قاسم، اخلاص او است، شهید سلیمانی برای خودش کار نمی‌کرد و دنیا در نظرش حقیر و بی ارزش بود، او تربیت‌شده مکتب امام علی (ع) است، آن مقداری که مولا علی (ع) جلوه‌ها، ریاست و مال دنیا را تحقیر کرده هیچکس دیگر نتوانسته این چنین بپردازد.

وی ادامه داد: این مکتب، سلیمانی پرور است، چهل سال لباس رزم پوشید، از مدال‌هایی که بعد از جنگ به فرماندهان دادند مدال ذوالفقار بود و زمانی که به ایشان تبریک گفتم، «گفت اینها دنیاست دعا کنید آن مدال اخروی را بگیرم».

امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: حاج‌قاسم مردمی بود و سرکشی به خانواه شهدا و تکریم بچه‌های شهیدان را همواره در دستور کار داشت و در میدان فرماندهی مصداق اشداء علی‌الکفار و رحماءبینهم بود و نامش لرزه بر اندام دشمن می‌انداخت.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: حاج‌قاسم گریه‌اش برای شهادت تصنعی نبود. او از مکتب علی(ع) که دنبال شهادت بود، درس گرفته بود.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان با بیان اینکه سردار سلیمانی خودنمایی در کارش نبود، تبیین کرد: این خصوصیت ناشی از اخلاص ایشان بود، شهادت نصیب هر کسی نمی شود، آنچه در این یکسال مردم حاج قاسم را شناختند شاید قبل از آن شناخته شده نبود، سردار سلیمانی تمام نقشه‌های آمریکا را در منطقه خنثی می‌کرد اما حرف نمی‌زد.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه جلوه دیگر اخلاص شهید سلیمانی این بود که مراقب حدود شرعی بود. مرز دین برای او بسیار مهم بود، افزود: فرهنگ شهادت فرهنگ زندگی با فهم حلال و حرام است، بعضی در زندگی‌شان بر این نکته دقت ندارند، حلال و حرام در زندگی‌شان با هم است.

وی تصریح کرد: شهید حاج‌قاسم سلیمانی از جلوه‌های اخلاصش این بود که متعبد به دین بود و خطوط قرمز دین را رعایت می‌کرد و ابزار شجاعت و تدبیر را برای خدا خرج می‌کرد، شهید حاج قاسم فقط در عرصه نظامی نبود، در عرصه سیاست و سیاست خارجی هم بسیار مدبرانه عمل می‌کرد و مانند یک دیپلمات ورزیده در صحنه می‌آمد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی