روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی روز پنج شنبه با هیئت همراه به دعوت حجت الاسلام جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار به رفسنجان سفر کرد.

علی نیکزاد و هیئت همراه در این سفر ضمن بازدید از راه های ارتباطی شهرستان، مخزن در دست احداث 15 هزار متر مکعبی آب شرب رفسنجان، ایستگاه راه آهن احمد آباد در جلسه ای با حضور جمعی از مسئولین استان و شهرستان های رفسنجان و انار شرکت نمود و به بررسی مسائل و مشکلات این دو شهرستان پرداخت و تصمیماتی اتخاذ نمودند.

وی در پایان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز تصمیمات خوبی گرفته شد. در بحث وزارت راه و شهرسازی قرار شد ۴ میلیارد تومان بودجه به محور رفسنجان- نوق داده شود و کمربندی شرقی رفسنجان که بسیار مهم است مقرر شد مدیرکل راه و شهرسازی استناد آن را بدهد و وزارت راه و شهرسازی آن را به ردیف بودجه دار تبدیل کند.

وی ادامه داد: سازمان راهداری آسفالت ۱۰ کیلومتر محور رفسنجان- زرند را که بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان بود را پذیرفت و مس سرچشمه به همراه استانداری پذیرفتند زیرسازی مسیر را انجام دهند. اگر آسفالت این مسیر انجام شود ۱۰ کیلومتر دیگر در حوزه استحفاظی شهرستان رفسنجان باقی می ماند.

نیکزاد افزود: راه روستایی به طول ۱۰ کیلومتر از محل تامین قیر قرار شد آسفالت شود، تقاطع غیرهمسطح کشکوئیه نیز تا ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ به اتمام برسد، همچنین گلزار شهدای شریف آباد، حسین آباد و کشکوئیه توسط استانداری و بنیاد شهید انقلاب اسلامی حتما ساماندهی می شود. زیرگذری را نیز رئیس سازمان راهداری قبول کرده به صورت همسطح ساماندهی کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به مصوبات این سفر در خصوص ایستگاه قطار احمدآباد اشاره و عنوان کرد: جاده اختصاصی احمدآباد به طول ۲ کیلومتر قرار شد خط کشی و علائم نصب شود و همچنین منبع آب و چاه آن و روشنایی و نگهبانی آن قرار شد ظرف ۲۰ روز ساماندهی شود، سهمیه شهر رفسنجان از این ایستگاه کم بود که قرار شد دو برابر شود و خواهش می کنم از مردم رفسنجان از این ایستگاه مسافرت داشته باشند تا این سهمیه باطل نشود.

نیکزاد از برقراری پرواز رفسنجان به تهران از ۱۲ بهمن خبر داد و گفت: از ۱۲ بهمن امسال دو پرواز از رفسنجان به تهران انجام می شود، همچنین کسانی که دل به رفسنجان می سوزانند یک پروژه راه آهن ۱۳۵ کیلومتری از ایستگاه احمدآباد باید صورت گیرد که اگر بخش خصوصی ۷۰ درصد هزینه را بدهد ۳۰ درصد مابقی توسط راه آهن تامین اعتبار می شود.

0021.jpgوی در خصوص مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی رفسنجان گفت: منبع آبی با خط انتقال ساخته می شود که آب رفسنجان تامین شود، در این خصوص ۲۵ میلیارد تومان برای تکمیل آن نیاز است که مقرر شد ۱۰ میلیارد تومان را شرکت آب و فاضلاب کشور و ۵ میلیارد تومان دیگر آن را استانداری بدهد و شرکت آب و فاضلاب پذیرفت که این پروژه را در اردیبهشت ۱۴۰۰ به بهره برداری برساند.

به گفته وی مقرر شد در همه شهرداری های زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت ۲۵۰ میلیون تومان جهت هزینه جاری کمک شود، همچنین به سازمان دهیاری ها ۲۰۰ تن قیر رایگان داده شود.

نیکزاد ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سهمیه قیر در شهرستان های رفسنجان و انار را دو برابر می کند، همچنین سه روستای مستعد گردشگری رفسنجان از منابع بنیاد مسکن تجهیز شوند.

نایب رئیس مجلس افزود: ۹ واحد در مسکن مهر رفسنجان بدلیل نشست چاه موجب خسارت به مردم شده که مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن مقرر شد ظرف یک ماه به این ۹ واحد یا زمین معوض دهد یا بخرد یا مقاوم سازی کند.

معاون عمرانی استاندار اعلام کرد

برای اجرای زیرگذر کشکوئیه به 50 میلیارد تومان نیاز است

معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: مکاتبه برای تامین قیر آسفالت شهرها انجام شده و در اولین ابلاغ قیر در اختیار شهرداری های زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت قرار داده می شود که شامل شهر کشکوئیه نیز می شود.

"مصطفی آیت اللهی موسوی" ظهر امروز دوم بهمن ماه در حاشیه بازدید نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و هیات همراه از راه آهن احمد آباد دئفه بخش کشکوئیه رفسنجان، اظهار کرد: قیر رایگان با همکاری راهداری و راه و شهرسازی داده می شود که پروژه زیرگذر کشکوئیه نیز جزو این طرح هاست تا سهمیه قیر را دریافت کنند و بخشی از روکشی آسفالت روستاها را انجام دهند.

وی ادامه داد: مکاتبه برای تامین قیر آسفالت شهرها نیز انجام شده و در اولین ابلاغ قیر در اختیار شهرداری های زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت قرار داده می شود که شامل شهر کشکوئیه نیز می شود.

معاون عمرانی استاندار کرمان به اجرای پروژه زیرگذر کشکوئیه اشاره و بیان کرد: اگر بخواهیم اصل طرح تهیه و اجرا شود برآورد هزینه آن حدود ۵۰ میلیارد تومان است.

آیت اللهی موسوی اظهار کرد: در سفر استاندار این پروژه بررسی و راهداری موظف شد تا طرح همسطح سازی و ایمن سازی را تهیه و با کمترین هزینه اصلاح شود که این طرح در دست تهیه است و در صورت اجرا هزینه بالای برآورد شده را نخواهد داشت.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی