روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

وزیر خارجه اسبق آمریکا در مصاحبه با پی بی اس: من فکرمی‌کنم که دولت ترامپ به طور اساسی به استراتژی تغییر نظام ایران دست یافته‌اند اما در عین حال فکر می‌کنم که آنها به تصمیم خطرناکی رسیده‌اند که برای منافع ملی ما فوق‌العاده خطرناک است.

من از شما می‌پرسم، چه کشورهایی الان با ما هستند(در ارتباط با برجام)؟ چند تا کشور در خاورمیانه که از ایران متنفر هستند و تمرکزشان روی ایران است، همین.

اما کشورهایی که در مذاکرات بودند؛ چین، فرانسه، انگلیس، روسیه و آلمان همه‌شان از توافق هسته‌ای حمایت می‌کنند، و تلاش می‌کنند توافق را حفظ کنند. ترامپ با خروج از توافق متحدان ما را رها کرد، در واقع آنها را خشمگین کرد.

ترامپ کاری کرد که نشستن مقام‌های ایرانی پشت میز مذاکره با آمریکا بسیار بسیار سخت شود زیرا مخالفان مذاکره با آمریکا اکنون دست برتر را در اوضاع سیاسی ایران در اختیار دارند.

در سیزدهمین جشنواره تعاونی های برتر درکرمان از 15 شرکت تعاونی برتر استان تجلیل شدند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: هزار تعاونی برای این رقابت اعلام آمادگی کردند که از این بین 15 تعاونی برتر شناخته شدند.

در استان کرمان در مجموع 5 هزار تعاونی در حوزه های صنعت کشاورزی خدمات و گردشگری فعالیت دارند.

رئیس دادگستری شهرستان رفسنجان گفت: با تلاش مضاعف و همدلی همه مسئولین که در این خصوص مرتبط بودند مشکلات پلاک 2094 رفسنجان به سرانجام رسید. به گزارش خبرنگار ما، حجت الاسلام مهدی پورمحمدی روزشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان با حضور معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: در بحث تثبیت املاک یکی از عوامل موفقیت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور این است که رئیس این سازمان یک قاضی است که سابقه طولانی در دستگاه قضا داشته است و همین موضوع در استان کرمان نیز وجود دارد. وی با بیان اینکه در بحث تثبیت املاک و مالکیت اشخاص به صورت رسمی، تلاش بسیار گسترده ای در استان صورت گرفت، خاطرنشان کرد: در بحث پلاک 2094 رفسنجان شاهد این موضوع هستیم که شورای حفظ حقوق بیت المال استان و شهرستان، اداره کل راه و شهرسازی استان و رفسنجان، اداره کل ثبت اسناد استان و رفسنجان تلاش وافری داشتند. رئیس دادگستری رفسنجان ابراز داشت: مشکلات پلاک 2094 رفسنجان از سال 53 وجود داشته است و مشکلات پلاک 2094 در رفسنجان 3400 قطعه زمین که مشکلات فراوانی برای مردم ایجاد کرده بود و هم اینکه می توانست در دستگاه قضا منجر به تشکیل پرونده های متعدد شود، با تلاشی که صورت گرفت حل شد.

تشکیل 6000 پرونده دعاوی بین دولت و مردم در استان کرمان

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه حمایت از سرمایه گذاری برای پیشرفت استان امری ضروری بوده و باید احیاء و بازسازی واحدهای تولیدی را در اسرع وقت دنبال کنیم افزود: سال گذشته ۶ هزار پرونده دعاوی دولت علیه مردم و مردم علیه دولت در استان کرمان داشتیم که یک آسیب جدی بوده و باید محل تنش بین مردم و دولت را کاهش داده و کنترل کنیم

یداله موحد در شورای مشترک قضایی و اداری استان کرمان به مناسبت هفته قوه قضاییه با تاکید بر اینکه قصد ما تقابل با دستگاه های اجرایی نیست و اصل بر تعامل و حرکت در مسیر حل مشکلات عمومی است بیان کرد: باید در ادارات روزنه های فسادانگیز را شناسایی و برنامه ریزی و برای حل آن کار کنیم تا سلامت نظام اداری را بالا ببریم.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه حمایت از سرمایه گذاری برای پیشرفت استان امری ضروری بوده و باید احیاء و بازسازی واحدهای تولیدی را در اسرع وقت دنبال کنیم افزود: سال گذشته ۶ هزار پرونده دعاوی دولت علیه مردم و مردم علیه دولت در استان کرمان داشتیم که یک آسیب جدی بوده و باید محل تنش بین مردم و دولت را کاهش داده و کنترل کنیم.

موحد با اشاره به ثبت ۱۷۱ هزار مورد شکایت مردم در دیوان عدالت اداری اظهار کرد: این موضوع بسیار نگران کننده است و باید تلاش کنیم این مسائل کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه طرح دعوی بین دستگاه های دولتی موضوعیت ندارد و باید در ساز و کار قانونی که توسط استاندار تصمیم گیری می شود، رفع شود تصریح کرد: ایجاد ساختارهای موازی، موجب نگرانی است و باید امکانات تجمیع و با هم افزایی و همکاری کارها را اثربخش تر دنبال کنیم.

سرپرست استانداری کرمان:

برخی مدیران بانکی و دولتی می خواهند مشکلات

در کشور باقی بماند

سرپرست استانداری کرمان گفت: بانکهای کرمان تسهیلات مورد نیاز برخی از واحدهای تولیدی موفق برای اشتغالزایی را پرداخت نمی کنند در حالی که این تسهیلات توسط دولت مصوب شده است.

محمدجواد فدایی روز یکشنبه در همایش روز صنعت و معدن و تجلیل از مدیران برتر این حوزه در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان افزود: نبود متقاضی، نداشتن شرایط لازم برای دریافت تسهیلات و دریافت وثیقه توسط بانک ها دلیل پرداخت نشدن تسهیلات به واحدهای تولیدی عنوان شده است.

وی اظهار داشت: دولت برای اشتغال فراگیر استان کرمان 618 میلیارد تومان تسهیلات بانکی مصوب کرده و برای اشتغال روستایی، عشایری 400 میلیارد تومان تسهیلات تخصیص یافته که از این میزان در پنج ماه گذشته توسط بانک ها تنها 10 درصد پرداخت شده است.

وی گفت: برخی از مدیران دولتی و بانک ها می خواهند مشکلات در کشور باقی بماند زیرا مسیر توسعه روشن و راه حل آن موجود است اما برخی در راستای این مسیر حرکت نمی کنند.

سرپرست استانداری کرمان افزود: باید برای افزایش تولید و اشتغالزایی منابع مالی مورد نیاز را از بانک ها به سوی دیگری سوق دهیم و از نقدینگی موجود در کشور استفاده ببریم.

وی گفت: مدیران برتر و کارآفرینان از تسهیلات مورد نیاز استفاده و واحدهای تولیدی خود را توسعه دهند و موجب رونق تولید و حل مشکل اشتغال شوند.

فدایی با بیان اینکه اولویت ها و مشکلات کشور روشن است افزود: در راس این مشکلات اشتغال و پس از آن محرومیت زدایی، تنظیم بازار و افزایش تولید جزو اولویت های چهارگانه دولت است.

وی عنوان کرد: اشتغال؛ اولویت دولت در استان کرمان است و بخش عمده از مراجعات به استانداری مشکل بیکاری بوده که نگران کننده است.

وی گفت: ایجاد فضای اشتغال پیچیدگی ندارد لذا بخش خصوصی باید واحدهای تولیدی و خدماتی را راه اندازی کند تا افراد بیکار، مشغول بکار شوند.

سرپرست استانداری کرمان افزود: بی تعهدی و جدی نگرفتن فعالیت ها توسط برخی از مدیران موجب ایجاد نشدن فضای اشتغال و راه اندازی نشدن واحدهای تولیدی شده است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی