روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

رییس پلیس راهور ناجا گفت: دردناکترین تصادف در نوروز امسال بین یک دستگاه اتوبوس «مان» و مینی بوس «فورد» رخ داد که در این حادثه متاسفانه 6 تن کشته و 7 تن مجروح شدند که علت آن خستگی و خواب آلودگی راننده اتوبوس بوده است.
سردار تقی مهری با اشاره به اینکه رعایت قوانین و مقررات رانندگی در نوروز امسال نسبت به سال گذشته توسط رانندگان افزایش داشته است، گفت: در کنار این امر نقش خانواده‌ها در داخل خودروها و نظارت بر عملکرد راننده در کنار اطلاع رسانی و فرهنگسازی از طریق رسانه ملی سایت‌ها و خبرگزاری‌ها و سایر رسانه‌ها در این امر موثر بوده که جا دارد از همگی برای این امر تشکر کنیم و امیدوارم این روند در طول سال نیز استمرار یابد.
• اولین تصادف سال 96
وی به اولین تصادف بعد از سال نو اشاره کرد و گفت: این تصادف در نخستین روز سال نو حوالی ساعت 17 در کیلومتر 103 محور یزد - کرمان بر اثر واژگونی یک دستگاه تیبا رخ داد که در این حادثه یک تن کشته و 2 تن مجروح شدند و ناتوانی راننده در کنترل وسایل نقلیه علت حادثه بوده است.
• بدترین روز تصادفات نوروزی
وی بدترین روز به لحاظ کشته های تصادفات در طرح نوروز 96 را 26 اسفند ماه 95 عنوان کرد و گفت: متاسفانه در این روز 29 تن از هموطنان در تصادفات رانندگی جان باختند در عین حال 13 فروردین بهترین روز به لحاظ تصادفات نوروزی بود که تنها 7 تن در تصادفات کشته شدند.
• استان‌های دارای بیشترین تلفات
وی به استان‌های دارای بیشترین تصادفات فوتی در نوروز امسال اشاره کرد و گفت: استان فارس با 33 کشته، کرمان 31، سیستان و بلوچستان و آذربایجان شرقی هر کدام 30 و اصفهان 27 کشته بیشترین تلفات تصادفات نوروزی را به خود اختصاص دادند.
• عدم توجه به جلو و خستگی مهمترین علل تصادفات
وی با اشاره به اینکه 72 درصد تصادفات نوروزی متعلق به خودروهای سواری 12 درصد وانت بار 8 درصد موتورسیکلت 6 درصد کامیون و 1.7 درصد مسافربرهای عمومی بوده‌اند گفت: 41 درصد علل تصادفات در نوروز امسال عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی،‌ 23 درصد سرعت غیر مجاز و 21 درصد سبقت غیر مجاز و انحراف به چپ بوده است.
• 39 درصد تصادفات واژگونی
وی با اشاره به اینکه 39 درصد تصادفات در نوروز از شکل واژگونی بوده است افزود: بیشترین علل این تصادفات لغزندگی معابر، خستگی و خواب آلودگی رانندگان یا سرعت غیر مجاز بوده است.
• ام. و رکورددار سرعت در نوروز
وی به بالاترین سرعت ثبت شده در نوروز امسال اشاره کرد و گفت: بیشترین سرعت ثبت شده متعلق به سواری بی ام وی با 197 کیلومتر بر ساعت در اتوبان تهران قم حوالی ساعت 23:30 بوده است.
• جوان ترین راننده مقصر 19 ساله و مسن ترین 79 ساله
وی در خصوص کمترین و بیشترین سن رانندگان مقصر در حوادث رانندگی نوروز گفت: جوان ترین راننده مقصر فردی 19 ساله دارای خودرو وانت پیکان در فومنات گیلان بوده و مسن ترین آنها نیز فردی 79 ساله دارنده خودرو پیکان در محور اندیمشک - خرم آباد استان خوزستان بوده است.
• دردناک ترین تصادف نوروز
وی به دردناکترین تصادف نوروز 96 اشاره کرد و افزود: این تصادف در کیلومتر 40 محور مرند تبریز حوالی ساعت 6:30 بین یک دستگاه اتوبوس «مان» و مینی بوس «فورد» رخ داد که در این حادثه متاسفانه 6 تن کشته و7 تن مجروح شدند که علت آن خستگی و خواب آلودگی راننده اتوبوس بوده است.
• پراید و پژو دارای بیشترین تصادفات
وی در خصوص بیشترین خودروهای تصادف کرده در نوروز امسال گفت: برابر آمارها بیشترین تصادفات ثبت شده در نوروز متعلق به خودروهای پراید و پژو بوده که یکی از علل اصلی آن فراوانی این 2 خودرو نسبت به سایر خودروها بوده است.
وی در خصوص مهمترین برنامه‌های پلیس راهور در سال جدید گفت: بهره‌گیری بیش از پیش از فناوری‌های نوین مانند تقویت سامانه سپهتن و افزایش دوربین‌های کنترل تخلفات در کنار افزایش آموزش‌های همگانی در راستای ارتقای فرهنگ ترافیک بین کاربران ترافیکی با کمک تمام رسانه‌ها و آموزش کاربران وسایل نقلیه عمومی دانش آموزان فرهنگ یاران و ... مهمترین برنامه‌های پلیس راهور در سال 96 خواهد بود.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی