روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: وقتی به معیشت مردم نگاه می‌کنیم غصه‌دار می‌شویم، ما معتقد به سرمایه‌گذاری در کشور هستیم اما محرومان نیز باید به حق خود برسند.


به گزارش فارس ، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در جمع مردم همدان با بیان اینکه در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی سه سال با بسیاری از شهدایی که در این شهر هستند همکاری داشتم، گفت: عزت و اقتدار این کشور مرهون رشادت و دلاورمردانه بسیجیان بوده است و اگر کسی امروز نمی تواند چپ به کشور ما نگاه کند به دلیل حضور دلاورانه مردم است.
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه با وجود همه تلاش‌ها وقتی به معیشت مردم نگاه می کنیم غصه دار می شویم، تصریح کرد: آیا این وضعیت در شان مردم ماست؟ در حالی که ثروت های عظیمی در کشور داریم و ذخایر بسیاری در ایران وجود دارد.
وی با طرح این سوال که چرا جوان ما بعد از تحصیلات، کار نداشته باشد، گفت: فرزندی خودش بیکار است و شاهد بیکاری پدر نیز هست؛ فقر مطلق برای برخی وجود دارد و عده ای فقط با یارانه زندگی می کنند؛ آیا کشور پول و منابع ندارد؟
رئیسی افزود:11 میلیون جوان آماده ازدواج داریم و آنها نیازمند شغل با کرامت هستند و محل زندگی می‌خواهند. کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه چند نفر قانون را دور میزنند و میلیاردها تومان وام میگیرند، تصریح کرد: مساله کشور مساله ضعف مدیریت است نه کمبود منابع؛ در این چهار سال 700 هزار میلیارد تومان خلق پول کردند؛ پس پول هست ولی معلوم نیست چطور خرج شده است و اگر نصف این پول را برای اشتغال و تولید بگذاریم حتما مشکل بیکاری کشور حل خواهد شد.
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه نگاهی وجود دارد که می‌گوید به افراد دارای مکنت وام بدهند و محرومین هم در کنار ان به نوایی برسند، خاطرنشان کرد: اما نگاه دیگری هست که نگاه آن عدالت اجتماعی است که بر اساس آن باید برای همه فرصت مناسب ایجاد کرد. وی افزود: ما معتقد به سرمایه‌گذاری در کشور هستیم اما محرومین نیز باید به حق خود برسند؛ سه برابر شدن یارانه دهک ‌های پایین قطعا با همین بودجه امکان پذیر است.
رئیسی با تاکید بر اینکه کسانی که درآمد میلیاردی دارند باید مالیات بدهند و رقم فرار مالیاتی در کشور بسیار بالاست، گفت:راهکار اخذ مالیات از درامدهای میلیاردی این است که سامانه جامع اطلاعات باید ایجاد شود که یک سر آن در بانک، گمرکات و سازمان های نظارتی است؛ با این کار شفافیت ایجاد می شود و این اقدام حتما قابل انجام است.
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه فساد در کشور ما فراجناحی شده و مردم دیگر ظرفیت شنیدن اخبار فساد را ندارند تاکید کرد: هیچ فسادی در نظامی که این همه شهید داده پذیرفته نیست و ما در برخورد با فساد هیچ خط قرمزی نخواهیم داشت.
رئیسی با بیان اینکه تحریم‌ها می‌تواند به یک فرصت برای کشور تبدیل شود، گفت: چرا چهار سال کشور را معطل بگذاریم که فلان هیات خارجی مشکل کشور را حل کند.
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه حق شهروندی این است که یک جوان با بیکاری مواجه نشود و یک نفر برای انتقاد از عملکرد ها با مشکل مواجه نشود، ادامه داد: حقوق شهروندی با یک برگه نوشته محقق نمی‌شود و باید عمل کرد.
رئیسی با بیان اینکه مشکل کشور ما برنامه نویسی و انجام اقدام های نمایشی نیست، گفت: باید دوره حرف درمانی در کشور تمام شود.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی