روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

فرمانده انتظامی شهرستان انار از توقیف دو تانکر سوخت حامل 60 هزار لیتر گازوئیل قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ رضا خلیلی در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران پلیس آگاهی شهرستان حین کنترل خودروهای عبوری در یکی از محورهای شهرستان به دو دستگاه کشنده تانکر سوخت مشکوک شدند و آنها را متوقف کردند.

وی با بیان اینکه پس از توقف و بازرسی از خودروها 60 هزار لیتر گازوئیل فاقد مجوز گمرکی و با مدارک جعلی کشف شد، عنوان کرد: در این رابطه دو نفر دستگیر و برابر اظهار متهمان سوخت‌ها از اصفهان به مقصد سیستان و بلوچستان بارگیری شده بود.

فرمانده انتظامی شهرستان انار خاطرنشان کرد: در ماه جاری تا امروز بیش از 120 هزار لیتر گازوئیل قاچاق در شهرستان انار کشف شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان گفت:١٦ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در رفسنجان کشف شد.

سرهنگ نصرا... عباسی گفت: در راستای مبارزه با قاچاق سوخت و جلوگیری از هدر رفتن سرمایه‌های ملی با کار اطلاعاتی کاراگاهان دایره مبارزه با کالای قاچاق محل دپوی سوخت قاچاق در حاشیه شهر رفسنجان را شناسایی شد

وی افزود: ماموران با هماهنگی قضایی در بازرسی از این محل بیش از ١٦ هزار لیتر سوخت را از یکدستگاه خودروی سواری و دو دستگاه خودروی وانت و منبع محل دپو کشف کردند.

این مقام انتظامی افزود: در این رابطه ٣ نفر متهم که قصد انتقال این مواد سوخت را داشتند دستگیر و به مراجع قانونی معرفی شدند.

 

سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: مسمومیت با گاز منوکسیدکربن جان ۳۸۸ نفر را طی ۹ ماه گرفت که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶.۳ درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس، سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد:در 9 ماهه امسال 388 نفر بر اثر گازگرفتگی جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، 6.3 درصد کاهش را نشان می دهد که در 9 ماهه سال گذشته 414 نفر به علت گاز CO جان باختند.

از کل 388 فوتی ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن، 302 نفر مرد و 86 نفر زن بوده اند.

در بین استان های کشور، به ترتیب استان تهران با 85، خراسان رضوی با 39 و البرز با 28 فوتی، بیشترین میزان مرگ های ناشی از مسمومیت با گاز CO را به خود اختصاص داده اند.

بر اساس آخرین آمار سازمان پزشکی قانونی، آذرماه با 90 فوتی، پر تلفات ترین ماه از نظر مرگ های ناشی از مسمومیت با گاز منوکسید کربن بوده است.

قطار مسافربری تهران به زاهدان بر اثر طوفان شن در محدوده شهرستان فهرج از خط خارج شد.

حادثه صبح روز جمعه در منطقه شورگز فهرج که یکی از کانون های حرکت شنهای روان است اتفاق افتاد.

به گفته مسئولان راهداری فهرج قطار ۳۵۰ مسافر داشت و این حادثه خسارت جانی نداشت.

با تلاش مامورین راه آهن و باز نمودن خط ریل بعلت طوفان شن قطار مسافربری تهران به زاهدان پس از 4 ساعت معطلی دوباره حرکت به مقصد خود را آغاز کرد.

شرکت راه آهن اعلام کرد: صبح روز یکشنبه تعدادی واگن باری در بلاک اضطراری بیاض در محور سیرجان از خط خارج شد.

به گزارش شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، ساعت ۷:۴۵ صبح روز یکشنبه تعدادی از واگن های قطار باری در بلاک اضطراری- بیاض محور سیرجان از خط خارج شد.

بر اساس این گزارش این قطار با ۴۳ واگن ازخواف خراسان به بندرعباس با محموله سنگ آهن در حال حرکت بود‌ و در حال حاضر این خط ریلی تا زمان بازگشت واگن‌ها به خط مسدود است.

فیروز کوهی مدیرکل راه آهن استان کرمان در این رابطه گفت: این قطار از نظر جغرافیایی در محدوده استان کرمان است اما از نظر ریلی مربوط به استان هرمز گان است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی