روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

دادستان عمومی و انقلاب رفسنجان از بازداشت ناپدری کودک خردسال رفسنجانی که اقدام به آزار و اذیت این کودک کرده بود خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت موضوع پرونده به صورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی خواهد شد.

حسین رئیسی‌نژاد در تشریح جزئیات انتشار کلیپی در فضای مجازی مبنی بر یک فقره کودک‌آزاری در رفسنجان اظهار داشت: در پی شکایت پدر طفل 6 ساله مبنی بر اینکه توسط ناپدریش مورد ضرب و جرح قرار گرفته بلافاصله دستورات قضایی لازم به مامورین پلیس جهت بررسی موضوع صادر شد.

دادستان عمومی و انقلاب رفسنجان بیان کرد: پس از مشاهده آثار جراحت بر روی بدن طفل، بازپرس پرونده بلافاصله نسبت به جلب متهمان، مادر و ناپدری این کودک اقدام کرد.

وی افزود: پس از معرفی متهمان در دادسرا مادر طفل نظر به دفاعیات ایشان فعلا آزاد است، لکن ناپدری با توجه به وارد کردن ضرب و جرح و کندن موهای سر طفل تا انجام تحقیقات کامل بازداشت است.

دادستان رفسنجان با بیان اینکه دستگاه قضائی با قاطعیت و به صورت ویژه به این پرونده رسیدگی خواهد کرد، خاطرنشان کرد: تحقیقات تکمیلی در این رابطه در شعبه سوم بازپرسی دادسرای شهرستان رفسنجان ادامه دارد.

رئیس مرکز مدیریت سوانح و فوریتهای پزشکی رفسنجان گفت: بامداد پنج شنبه دو خودرو پژو ابتدای کبوترخان رفسنجان با هم برخورد کردند که ۱۷ مصدوم و یک کشته بر جای گذاشت.

سید محسن مرتضوی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ساعت یک و ۴۶ دقیقه بامداد پنجشنبه دو خودرو پژو ابتدای کبوترخان با هم برخورد کردند که ۱۷ مصدوم و یک کشته بر جای گذاشت.

وی افزود: خودروها یکی حامل اتباع افغانستانی بود و دیگری حامل چهار سرنشین ایرانی که پژو حامل اتباع افغانستانی ۱۳ مصدوم و یک کشته داشت و سرنشینان خودرو دیگر هر چهار نفر مصدوم شدند.

بر اثر نزاعی خونبار که عصر دیروز در شهرک یادگار امام رفسنجان رخ داد یک فرد ایرانی به قتل رسید. بنا به گزارش رسیده مأمورین پلیس بلافاصله پس از این ماجرا وارد عمل شده و قاتل را که یک جوان 22 ساله افغان بود دستگیر کردند. تحقیقات در این زمینه از سوی پلیس در دست انجام است.

فرماندار رفسنجان تأكيد كرد: باند حرفه اي تكدي گري در رفسنجان نداريم و تاكنون گزارشی در اين خصوص نداشته ايم با اينحال اگر شهروندان در اين رابطه موردي را سراغ داشتند اطلاع دهند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان، مجيد فصيحي هرندي در خصوص جمع آوري متكديان در شهرستان رفسنجان اظهار داشت: برخورد با اين پديده زشت در رفسنجان در دوره هاي گذشته انجام گرفته و نتايجي هم دربرداشته و در دوره جديد هم سعي كرده ايم كه با همكاري همه مردم و دستگاهها به نحو شايسته به سمت حذف اين پديده از شهر رفسنجان حرکت کنیم.

فرماندار رفسنجان با اشاره به آغاز طرح جمع آوري متكديان از 15 تير ماه سال جاري، ادامه داد: در این طرح شهرداري، بهزيستي، كميته امداد، نيروي انتظامي، اداره كار رفاه و امور اجتماعی، معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکی، موسسات خيريه، متخصصین و فعالان اجتماعی در بحث ساماندهي و مشاوره به ما كمك مي كنند.

فصیحی هرندی ادامه داد: اكثرافراد متكدي بي نياز هستند و نمونه هايي را داريم كه حتي داراي منزل و خودرو مي باشند. فرماندار رفسنجان تأكيد كرد: از شهروندان تقاضا دارم اگر مي خواهند به افراد نیازمند كمك كنند، كمك خود را از طريق نهاد های حمایتی يا موسسات خيريه به دست آنها برسانند و اگر نيازمندي را مي شناسند به دستگاههاي مربوطه معرفي كنند. هر چند اكثرافراد متكدي نيازمند واقعي نيستند.

وي همچنين از ساماندهي زباله گردان توسط انجمن حمايت از زندانيان و شهرداري رفسنجان خبرداد و افزود: ساماندهي اين افراد از برخي معضلات اجتماعي جلوگيري و به نفع خود اين افراد است كه در اين طرح شركت كنند.

جانشین فرمانده انتظامی شهربابک گفت: حادثه خروج از جاده یک دستگاه اتوبوس در محور انار به شهربابک 23 نفر مصدوم داشت که به صورت سرپائی مداوا و از بیمارستان ترخیص شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس حسن عبدلی اظهار داشت: حوالی ساعت 6 و 25 دقیقه صبح دیروز، واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور انار- شهربابک به مرکز فوریت‌های پلیسی اعلام و با حضور ماموران کلانتری در 20 کیلومتری این محور مشخص شد یک دستگاه اتوبوس که از سمت شهر انار به شهربابک در حرکت بوده پس از برخورد با پل کنار جاده از محور خارج شده است. جانشین فرمانده انتظامی شهربابک تصریح کرد: هر23 سرنشین این اتوبوس به بیمارستان ولیعصر منتقل شدند که سه نفر از آنها به سبب مصدومیت بیشتر، بستری شده و بقیه پس از مداوای جزئی مرخص شدند.

وی عنوان کرد: علت اصلی این حادثه از سوی کارشناسان پلیس راه در دست بررسی است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی