روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

مسئول روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: بی احتیاط موجب سقوط فردی 35 ساله از کوه های باداموئیه (واقع در دهستان اختیار آباد کرمان) و فوت این فرد شد.

هادی سلطانی افزود: این شخص روز چهارشنبه گذشته برای چیدن قارچ وحشی به کوه های باداموئیه کرمان رفته بود که متاسفانه دچار حادثه شد و به علت خونریزی زیاد جان خود را از دست داد. وی اظهار داشت: پس از اعلام این حادثه به سامانه 112 جمعیت هلال احمر، یک تیم واکنش سریع چهار نفره به محل حادثه اعزام و فرد فوت شده را پس از چند ساعت (به علت صعب العبوری مسیر) به پایین کوه انتقال دادند.

مسئول روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان از مردم خواست هنگام کوهنوردی جوانب احتیاط را رعایت کنند و با آگاهی و ایمنی کامل برای کوهنوردی اقدام کنند.

یک دستگاه وانت پیکان ظهر روز دوشنبه هفته جاری در مسیر جاده روستای بادامستان شهربابک نرسیده به این روستا از راه منحرف شده و به آبگیر سد سقوط کرد که سه نفر را به کام مرگ کشید. ایمان شهسواری دادستان شهربابک گفت: در گزارش اولیه مردم محلی اطلاع دادند که جسد یک زن روی آب دیده شده و هیچ اطلاعی از وجود خودرو در آب نبود که بعد از بررسی انجام شده و با مشاهده لباس یک بچه روی آب مشخص کرد احتمال وجود یک ماشین در آب است و بعد از تجهیز و استقرار تیم غواصی مشخص شد یک وانت پیکان در آب است که احتمال آن می‌رفت سرنشینان این ماشین مسافر شهرستان و از اهالی رفسنجان باشند. وی با بیان اینکه هنوز دلیل اصلی سقوط ماشین به پایین دره و آبگیر سد مشخص نیست، عنوان کرد: جان‌باختگان از یک خانواده چهار نفره بوده‌اند که یک کودک خردسال و زن و شوهر در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند‌. دادستان شهربابک افزود: بلافاصله بعد از اطلاع  وقوع حادثه چند اکیپ امدادی از ماموران هلال احمر، اورژانس، آتش‌نشانی و پلیس به محل اعزام شدند که بعد از بیرون آوردن جسد یک زن از آب و تجهیز و استقرار  اکیپ غواصی هلال احمر شهرستان  این اکیپ تا ساعت هشت شب به دنبال اجساد جان‌باختگان بوده‌اند. شهسواری بیان داشت: بعد از استقرار اکیپ غواصی هلال احمر شهرستان شب گذشته با نیروی دریایی ارتش برای فرستادن اکیپ مجهز غواصی مکاتبه و هماهنگی‌های لازم صورت گرفت که از بندرعباس تیم غواصی نیروی دریایی ارتش به شهرستان فرستاده شود و یک دستگاه بیل مکانیکی و یک دستگاه لودر هماهنگ شده که در صورت پیدا نشدن اجساد جان‌باختگان برای تخلیه آب سد خاکبرداری از حاشیه سد انجام شود و همچنین سه دستگاه جرثقیل برای بیرون آوردن ماشین در محل حاضر شد. دادستان شهربابک خاطرنشان کرد: در نهایت  بعد از ساعت‌ها تلاش تیم غواصی هلال احمر شهرستان صبح سه شنبه ساعت 10 و 30 دقیقه اجساد دو تن دیگر از جان‌باختگان نیز از آب بیرون آورده و برای اقدامات لازم به پزشکی قانونی شهرستان منتقل شدند.  وی ضمن اشاره به ایمن نبودن جاده‌های روستایی شهرستان گفت: این جاده روستایی با عرض کم فاقد گاردریل و شانه خاکی مناسب است که می‌تواند موجب بروز چنین حوادثی شود.

در شادي ها فرزندان دلبندمان را همراهي کنيم تا هميشه نظاره گر گل خنده هايشان باشيم. فرزندان تان را در تهيه وسايل آتش بازي بي خطر و مفرح همراهي کنيد.

عصر چهارشنبه گذشته دو جوان ۱۶ و ۱۷ ساله شهربابکی در جاده استبرق در یک ساختمان، در حال ساخت نارنجک دست‌ساز دچار حادثه شدند.

محمد خواجه‌ندیک مسئول فوریت‌های پزشکی شهربابک در این زمینه به خبرنگار فارس گفت: شدت انفجار باعث شکسته شدن شیشه‌های ساختمان و سوختگی شدید سر، صورت، دست‌ها و پاهای هر دو جوان شده که پس از انجام اقدامات اولیه توسط مامورین اورژانس در محل، دو جوان به بیمارستان ولیعصر(عج) شهربابک منتقل شدند

وی افزود: سوختگی ناشی از انفجار در هر دو جوان بالای ۴۰ درصد بوده که یکی از مصدومین به علت اصابت ترکش‌های ناشی از ماده منفجره دچار پارگی در ناحیه شکم شده است.

مدیرکل راهداری استان کرمان با بیان اینکه واژگونی علت ۵۶ درصد تصادفات استان کرمان است گفت: ۴.۵ میلیون مسافر از ابتدای سال جاری تاکنون در محورهای استان تردد داشتند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی