روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

مرگ راکب موتور سیکلت در حادثه برخورد با کامیون

به گزارش روابط عمومی مرکز فوریت های پزشکی رفسنجان، در اولین حادثه ظهر روز چهارشنبه 6 آذر در اثر برخورد یک دستگاه کامیون بنز و موتور سیکلت در خیابان بعثت ساحلی راکب موتور سیکلت جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، در این حادثه آمبولانس پایگاه اول شهری اورژانس رفسنجان به این ماموریت اعزام گردید.

برخورد سواری پراید با تریلر در جاده سرچشمه

گزارش روابط عمومی مرکز فوریت های پزشکی رفسنجان همچنین می افزاید: در حادثه برخورد سواری پراید با تریلر در عصر روز چهارشنبه 6 آذر در جاده سرچشمه تنها مصدوم آن راننده پراید بوده که به علت شدت جراحات در صحنه حادثه جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، دو آمبولانس از پایگاه سوم شهری و گود احمر اورژانس رفسنجان به محل حادثه اعزام گردید.

برخورد کامیون با بیل مکانیکی یک کشته برجای گذاشت

همچنین در حادثه دیگری که روز پنجشنبه در کیلومتر 5 جاده رفسنجان – انار رخ داد برخورد کامیون با بیل مکانیکی منجر به کشته شدن راننده کامیون گردید.

سخنگوی قوه قضائیه: پرونده اعضای یک باند پولشویی در گلستان در مرحله بازپرسی است و ۹ نفر در بازداشت هستند.

۳۰۰ نفر اعضای این باند هستند و مبلغ پولشویی بیش از ۵ هزار میلیارد تومان است و با تدبیر انجام شده سعی کردیم اموال متعلق به متهمان را توقیف کنیم.

در مجموعه تا امروز ۷۸ نفر را ممنوع المعامله و ۱۵۳ نفر از متهمان را ممنوع الخروج کرده‌ایم.

البته ۱۸۰ حساب بانکی توقیف شده و از متهمان تا این لحظه ۳۰ کیلو شمش طلا، ۴ خودرو به ارزش ۵۰۰ میلیارد به دست آمده و ۱۰ ملک در گرگان توقیف شده است.

یک قطعه زمین ۲۰۰ هکتاری و املاکی در قبرس و افغانستان و ۱۰۰ دستگاه خودروی سنگین و ۳۰۰ سند رسمی ملکی نیز از متهمان کشف شده است.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمان گفت: خانواده نیکوکار اولیای دم در جنوب استان کرمان با اعلام رضایت خود، به فردی که ۲۴ سال قبل مرتکب قتل شده بود حیاتی دوباره بخشیدند.

مهدی تقی زاده در تشریح جزییات این خبر با بیان اینکه این اتفاق خیرخواهانه و اعلام گذشت از قصاص نفس، هنگام اجرای حکم محکوم علیه در زندان کهنوج صورت پذیرفت افزود: باید از اقدام خداپسندانه این خانواده نیکوکار تشکر کرد و امیدواریم فرهنگ گذشت و ایثار در جامعه ترویج یابد.

وی با اشاره به اینکه متهم در سال ۱۳۷۴بر اثر عدم کنترل خشم و با وارد کردن ضربه چاقو منجر به قتل شده بود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از اجرای حکم اعدام محیط‌بان کرمانی خبر داد و گفت: محیط‌بان مذکور، خارج از شیفت و محدوده محیط بانی و مقابل منزل یک شکارچی او را به قتل رسانده بود.

به گزارش ایسنا، سرهنگ جمشید محبت خانی گفت: با اینکه محیط‌بان خارج از ساعت شیفت و محدوده محیط‌بانی اقدام به قتل یک شکارچی کرده بود اما در ده سال گذشته تمام تلاش کارکنان و مدیران سازمان حفاظت محیط زیست این بود که از خانواده مقتول رضایت بگیرند اما امکان این کار میسر نشد.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان محیط زیست، وی گفت: قاضی پرونده پس از چند جلسه دادگاه و رسیدگی به پرونده، رای به عمدی بودن قتل داد. هرچند که تا شب قبل از اجرای حکم مدیر کل استان و دیگر محیط بانان از خانواده مقتول طلب عفو کردند اما تلاش آنان نتیجه ای نداشت و صبح پنج شنبه 7 آذر حکم اعدام اجرا شد.

با جان باختن یکنفر دیگر بر اثر گاز گرفتگی در کرمان، شمار قربانیان امسال قاتل خاموش در استان به چهار نفر رسید.

رییس اورژانس کرمان گفت: از ابتدای فصل سرمای امسال تاکنون ، ۴ نفر بر اثراستنشاق گاز مونوکسید کربن جان باخته و ۶۹ نفر دچار مسمومیت شده اند.

دکتر محمد صابری گفت: قربانی چهارم گاز گرفتگی در کرمان، نگهبان یک ساختمان بود که به‌علت استفاده از ذغال برای گرم کردن چادر مسافرتی خود، جان باخت.

رییس اورژانس کرمان یاد آور شد:بیشترین موارد مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن به‌ علت استفاده از ذغال در محیط‌های بسته برای گرم کردن محیط، استفاده از وسایل گرمایشی بدون مسیر خروج گاز(مانند پیک نیک، چراغ والور و ...) و نقص در لوله مسیر خروج گاز بوده است.

با توجه به برودت هوا، مردم باید در استفاده از وسایل گاز سوز، اصول ایمنی را رعایت کنند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی