روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

فرمانده انتظامی استان کرمان از كشف يک تن و 281 کیلوگرم ترياک درعمليات ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار رضا بنی‌اسدی‌فر اظهار داشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمان در ایست و بازرسی سه‌راهی راین حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده که از زاهدان عازم استان‌های مرکزی بود مشکوک شدند.

فرمانده انتظامی استان کرمان افزود: ماموران خودرو را به پارکینگ انتقال داده و طی بازرسی تخصصی به عمل آمده یک تن و 281 کیلو و 500 گرم تریاک که به طرز بسیار ماهرانه‌ای داخل خودرو جاسازی شده بود را کشف کردند.

بنی‌اسدی‌فر افزود: در این رابطه، یک قاچاقچی دستگیر و به همراه خودرو توقیفی و مواد مخدر کشف شده تحویل مراجع قضائی شدند.

دادستان عمومی و انقلاب جیرفت از دستگیری و بازداشت چهار نفر از سرکرده‌های باندهای بین‌المللی قاچاق مواد مخدر در این شهرستان خبر داد.

حسین سلامی در حاشیه مراسم تشییع پیکر شهید مدافع امنیت «بهزادپور» در خصوص آخرین وضعیت پرونده عاملان شهادت دو تن از مأموران نیروی انتظامی اظهار داشت: در این رابطه سه قاچاقچی دستگیر و همچنین سه متهم دیگر تحت تعقیب قضائی قرار گرفته‌اند و پرونده در شعبه دو بازپرسی با قید فوریت در حال رسیدگی است.

دادستان عمومی و انقلاب جیرفت با بیان اینکه از ابتدای سال جاری بالغ بر 4 تن و 700 کیلوگرم از انواع مواد مخدر در این شهرستان کشف و ضبط شده است، عنوان داشت: با تلاش شبانه‌روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان و ماموران خدوم ناجا طی این مدت پنج باند بزرگ مواد مخدر که سه باند آنها به صورت بین‌المللی اقدام به قاچاق مواد مخدر می‌کردند، متلاشی شده است.

وی تصریح کرد: در مجموع طی عملیات‌های انجام شده مقادیر زیادی سلاح و مهمات از جمله 126 قبضه سلاح جنگی و شکاری غیر مجاز و همچنین مقادیر زیادی لوازم و تجهیزات لجستیکی شامل 150 دستگاه خودرو از قاچاقچیان مواد مخدر کشف و توقیف شده است.

رئیس شورای تامین شهرستان رودبار جنوب گفت: قاتل شهید خاوش فرمانده پاسگاه نهضت آباد رودبار جنوب توسط سپاه پاسداران در کوه های نمداد این شهرستان به هلاکت رسید.

ابوذر عطاپور در گفتگو با ایرنا افزود: نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یک عملیات مسلحانه موفق شدند ارسلان فرامرزی شرور مسلح این منطقه را به هلاکت برسانند.

وی تصریح کرد: این شرور مسلح سال گذشته پس از به شهادت رساندن شهید خاوش متواری شده بود که با یک سری فعالیت های اطلاعاتی در کوه های نمداد رودبار جنوب به هلاکت رسید.

وی اظهار داشت: در این عملیات یک نفر از نیروهای سپاه نیز به شهادت رسید.

سروان 'محمدرضا خاوش زاده' فرمانده پاسگاه نهضت آباد رودبار جنوب، یکشنبه 20 آذرماه سال گذشته در درگیری با اشرار مسلح به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

فرمانده پاسگاه نهصت آباد رودبار جنوب حین گشت زنی در محدوده استحفاظی خود با 2 دستگاه موتورسیکلت مسلح برخورد کرده و راکبان موتورسیکلت به سمت خودروی نیروی انتظامی شلیک می کنند که منجر به زخمی شدن فرمانده پاسگاه نهضت آباد رودبار جنوب می شود.

سروان محمدرضا خاوش زاده ‌فرمانده پاسگاه نهضت آباد در مسیر انتقال به بیمارستان به دلیل جراحات وارد شده به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

دادستان بم از انهدام یکی از باندهای قاچاق مسلحانه محموله های کلان مواد مخدر مرفین در شرق استان کرمان خبر داد و گفت: ضربه به باندهای کلان مواد مخدر با قوت در دستور کار قرار دارد.

محمد ضیاالدینی گفت: شامگاه دوشنبه طی دو عملیات صورت گرفته توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره اطلاعات شهرستان بم، در مجموع ۶۱۲ کیلو و ۸۰۰ گرم مرفین، ۲۱۲ کیلوگرم تریاک کشف و ضبط شده است.

وی ارزش ریالی مواد مخدر کشف شده را بالغ بر ۱۹ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: پس از انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی، مشخص شد اعضای باند قاچاق بین المللی مواد مخدر قصد انتقال یک محموله سنگین مواد مخدر را از پهنای جغرافیایی استان کرمان را دارند.

ضیاالدینی افزود: بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار دادستانی و ماموران اداره اطلاعات شرق استان کرمان قرار گرفت و دستورات قضائی لازم برای شناسایی و انهدام باند مذکور صادر شد.

دادستان بم گفت: سرانجام شامگاه گذشته افسران اطلاعاتی موفق شدند در دو نقطه مختلف باند مذکور را مورد ضربه قرار دهند و در این عملیات علاوه بر کشف مواد فوق، مقادیر لوازم و تجهیزات لجستیکی توقیف شده است.

وی عنوان کرد: در بخشی از این عملیات، سوداگران مرگ سعی داشتند در پوشش تاکسی و از مسیرهای اصلی و فرعی محموله مواد مخدر را به سایر نقاط کشور منتقل کنند که طی یک تعقیب و گریز مسلحانه و با هوشیاری ماموران امنیتی موفق به اجرای نقشه شوم خود نشدند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بم عنوان کرد: در بازرسی از دستگاه کامیونت سایپا دیزل نیز مقدار ۶۱۲ کیلو و ۸۰۰گرم مرفین که به طرز ماهرانه ای توسط اعضای باند در سقف کانتین خودرو جاسازی شده بود کشف و ضبط شد

رئیس حوزه قضائی شهرستان فاریاب از دستگیری و بازداشت ۲۴ قاچاقچی و خرده فروش طی شش ماه گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: دراین رابطه بیش از یک و نیم تن از انواع موادمخدر کشف و ضبط شده است. علیرضا سالاری گفت: طی یک سال گذشته بالغ بر ۷۰ قبضه سلاح جنگی و شکاری غیرمجاز کشف و ضبط شده است.

وی با اشاره به اینکه عزم دستگاه قضائی برخورد با مخلان نظم و آسایش عمومی و سودا گران مرگ جدی است، افزود:جمع آوری سلاح‌های غیر مجاز در جنوب استان کرمان ضرورت دارد و در این راستا تلاش‌های زیادی صورت پذیرفته است.

این مقام قضایی با اقدامات انجام شده در رابطه با برخورد با خرده فروشان مواد مخدر در این شهرستان اشاره کرد و گفت: دو واحد تجاری که در این شهرستان در زمینه فروش مواد مخدر فعال بودند با دستور قضائی پلمب متهمان روانه زندان شده اند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی