روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

شمار قربانیان ویروس کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان به 50 نفر رسیده است.

این در حالی است که تنها فقط 10 نفر از این افراد طی یک هفته گذشته در مقابله با این ویروس مهلک و مرگبار، جان خود را از دست داده اند.

آخرین قربانیان کرونا ویروس در رفسنجان طی ظهر روز دوشنبه تا سه شنبه هفته جاری، دو مرد 83 و 85 ساله بودند که تلاش کادر درمانی بیمارستان علی ابن ابی طالب(ع) برای نجات و رهایی آنان از چنگال این ویروس قاتل، مفید واقع نشد و متأسفانه این دو نفر جان خود را از دست دادند.

بنا به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان: تلاش کادر خستگی ناپذیر درمانی بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع)، هم اکنون بر روی معالجه 19 فرد بستری در این بیمارستان معطوف می باشد.

به گفته دکتر جمالی زاده از ابتدای اپیدمی کرونا تاکنون، 1336 نفر به عنوان موارد قطعی مبتلا به کووید 19 در رفسنجان شناسایی شده اند که کار 343 نفر آنها به بستری در بیمارستان کشیده است و متأسفانه 50 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

موارد جدید بستری طی ظهر روز دوشنبه تا ظهر روز سه شنبه هم 5 نفر می باشد.

اما آن چه که همچنان از سوی مسوولان بهداشت و درمان توصیه می شود استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شستشوی مرتب دستها به مدت ۲۰ ثانیه و مراقبت از خود و اطرافیان به ویژه سالمندان،زنان باردار و افراد دارای بیماری زمینه ای و پرهیز از حضور در تجمعات، مکانهای پر ازدحام و شلوغ می باشد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی