روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

تنها در شش ماه نخست سال گذشته 9 هزار و 300 نفر بر اثر تصادفات جاده ای در کشور جان خود را از دست دادند. به عبارتی دیگر، اگر ظرفیت هر هواپیما را ۲۵۰ نفر در نظر بگیریم، طبق عدد ۹ هزار و۳۰۰ کشته یعنی هر ماه، شش هواپیما سقوط کرده است و تمام سرنشینان آن جان باخته اند !

اما به واقع اگر این تعداد هواپیما سقوط می کرد و این همه تلفات به جا می گذاشت، شاید نظرها را به خود جلب می کرد. اما حالا این گونه نیست و این عدد 9هزار و300 نفر ظاهراً کسی را چندان اذیت نمی کند.کارشناسان امر همیشه نسبت به آمار بالای کشته شدگان و مجروحین ناشی از حوادث رانندگی که نه یکبار بلکه بتدریج اتفاق می افتد و به همین خاطر هم شاید حساسیت چندانی ایجاد نمی کند هشدار داده اند. جاده های خطر ساز و البته رانندگان بعضاً بی مبالات در کنار برخی خودروهای بی کیفیت وطنی، سه گانه شوم این تراژدی مرگبار را تشکیل می دهند. برای تأیید این مدعا کافی است نگاهی به برخی اخبار حوادث ترافیکی زیر بیندازید تا دریابید تنها در استان کرمان طی یک هفته گذشته بیش از 14 نفر به کام مرگ رفته اند و خانواده هایی را داغدار کرده اند و حدود همین تعداد نیز مجروج بر روی دست نظام سلامت و سیستم بهداشت و درمان مانده است.


برخورد خونین پراید و پژو در جاده ماهان 7 قربانی گرفت

برخورد یک دستگاه پراید 131 با پژو 405 که آتش‌سوزی پژو 405 را در پی داشت در کیلومتر 10 محور کرمان به ماهان، 7 کشته و 4 مصدوم بر جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری فارس بر اثر برخورد یک دستگاه پراید 131 با دستگاه پژو 405 که روز یکشنبه در محور کرمان به ماهان رخ داد 11 تن از سرنشینان دو خودرو کشته و زخمی شدند.

صابری رئیس اورژانس کرمان در این زمینه اظهار کرد: به علت برخورد پژو ۴۰۵ و پراید در کیلومتر ۱۷ محور قدیم کرمان به ماهان ۷ نفر به علت شدت جراحات وارد شده در دم جان باخته و ۴ نفر مصدوم شدند.صابری گفت: 6 نفر از جان باختگان رده سنی حدوداً ۶ ماهه تا ۶۰ سال و ۳ نفر از مصدومان این حادثه تبعه افغانستان هستند، همچنین یک نفر از افراد جان باخته کودک حدودا ۱۱ ساله و یک نفر از مصدومان تبعه ایران است. رئیس اورژانس کرمان خاطرنشان کرد: مصدومان شامل یک مرد تبعه ایران، یک زن و ۲ کودک تبعه افغانستان هستند که در رده سنی ۷ تا ۵۰ سال قرار دارند.

تصادف دو خودرو سواری در محور بم سه کشته برجا گذاشت

فرمانده انتظامی شهرستان بم از تصادف در کیلومتر ۱۵ محور فرعی بم - دولت آباد خبر داد و گفت: در این حادثه سه نفر جان باختند و یک نفر نیز مجروح شده است.

سرهنگ اکبر نجفی در تشریح این خبر به رسانه ها افزود: این حادثه ساعت ۱۴ و ۴۵ دقیقه روز شنبه در اثر برخورد یک دستگاه خودرو ام وی ام با پراید در کیلومتر ۱۵ محور فرعی بم - دولت آباد رخ داده است. وی خاطرنشان کرد: راننده و سرنشین خودرو ام وی ام خواهران ۲۲ و ۲۸ ساله بودند که در دم کشته شدند و راننده پراید نیز مردی ۳۳ ساله بوده که جزء کشته شدگان این حادثه اسف بار است و سرنشین پراید نیز به شدت مجروح و به مرکز درمانی منتقل شده است.

واژگونی پژو در محور رفسنجان ۲ کشته بر جا نهاد

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: شامگاه پنج شنبه بر اثر واژگونی پژو ۴۰۵ در حوالی روستای کوثر ریز رفسنجان ۲ سرنشین این خودرو جان خود را از دست دادند. سید محسن مرتضوی افزود: این حادثه ساعت ۲۰ و ۲۵ دقیقه در محور فرعی روبروی روستای کوثرریز رفسنجان اتفاق افتاد و ۲ نفر آقای ۵۲ و ۳۸ ساله بر اثر شدت جراحات وارده جان باختند. وی افزود: با اعلام گزارش مردمی ۲ دستگاه آمبولانس از پایگاه های احمدآباد و هرمزآباد به همراه عوامل آتش نشانی، هلال احمر و نیروی انتظامی در محل حاضر شدند که متأسفانه عوامل اورژانس نتوانستد برای ۲ مصدوم حادثه دیده کاری انجام دهند و جان آن ها را نجات دهند؛ مصدوم سوم هم با آمبولانس به بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان اعزام شد.

خودروهای حامل اتباع غیر مجاز حادثه ساز شد

رییس اورژانس بم گفت: بر اثر واژگونی خودرو پژو ۴۰۵ حامل اتباع غیر مجاز خارجی در جاده نرماشیر - بم ۲ نفر جان خود را از دست دادند و ۱۰ نفر دیگر مصدوم شدند.

این حادثه در دوراهی سید آباد رخ داد و مصدومان حادثه با ۴ آمبولانس به بیمارستان پاستور بم منتقل شدند. همه مسافران این خودرو از اتباع غیر مجاز افغانستان بودند.

یک کشته در کرمان؛ آتش سوزی تانکر حامل سوخت

واژگونی وآتش سوزی تانکر حامل سوخت گازوییل در محور جوپار - کرمان یک کشته برجا گذاشت.

ریزش تونل در معدن منوجان یک نفر را به کام مرگ کشاند

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت جنوب کرمان از فوت یک نفر بر اثر ریزش معدن در شهرستان منوجان خبر داد.

مسلم مروجی اظهار داشت: متاسفانه عصرشنبه در اثر ریزش تونل در معدن فرکروم منوجان یک کارگر جان خود را از دست داد.

وی با بیان اینکه کارگر فوت شده اهل رودان است، از تشکیل تیم فنی برای بررسی حادثه خبر داد.

مروجی با بیان اینکه تحقیقات توسط تیم تخصصی ادامه دارد، اظهار داشت: اطلاعات بعدی متعاقبا اعلام می شود.

عملیات نجات کوهنورد رفسنجانی در ارتفاعات آبشار گلما

با تلاش امدادگران، کوهنورد مصدوم رفسنجانی از ارتفاعات آبشار گلمای دلفارد نجات یافت.

پس از بروز حادثه و سقوط کوهنورد رفسنجانی در آبشار گلمای دلفارد و مجروحیت این کوهنورد، گروه امدادی هیئت کوهنوردی جیرفت فرد مصدوم را به پایین ارتفاعات منتقل کردند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی