روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

 

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: بسیاری از خانواده‌ها در مضیقه اقتصادی هستند و برخی هم ککشان نمی‌گزد و توجه ندارند که جامعه الان نیازمند مقداری ایثار و فدارکاری است و باید به این خانواده‌ها کمک کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمد محمدی‌گلپایگانی در آیین پاسداشت نیم قرن خدمات آیت‌الله سیدیحیی جعفری امام جمعه و نماینده سابق ولی‌فقیه در استان کرمان که با حضور سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در محل مصلای امام علی (ع) کرمان برگزار شد، اظهار داشت: آیت‌الله جعفری دوران طولانی در مسؤولیت خطیر امامت جمعه خدمت کردند و رفتار و منش ایشان در برخورد با همه مجامع مختلف را شاهد بودیم و هرگز چیزی غیر از این را ندیدیم.

محمدی‌گلپایگانی به ساده‌زیستی و زندگی معمولی آیت‌الله جعفری اشاره داشت و افزود: کمتر افرادی هستند که در این موقعیت‌ها تغییراتی در زندگیشان ایجاد نشود.

وی در ادامه با بیان اینکه کشور در شرایط خاص قرار دارد، ابراز داشت: بسیاری از خانواده‌ها در مضیقه اقتصادی هستند و برخی هم ککشان نمی‌گزد و توجه ندارند که جامعه الان نیازمند مقداری ایثار و فداکاری است و باید به این خانواده‌ها کمک کرد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: افرادی هم هستند که دلسوز هستند و مقام معظم رهبری شب و روزی نیست به فکر این اقشار نباشند و بیشترین امکاناتی که در اختیارشان هست در اقصی نقاط کشور خرج این موارد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سیاست رهبری بر توجه به جوانان و سپردن کار به دست آنان است و عدالت و پیشرفت مرهون فکر و ذهن جوانان است، البته باید از تجربه پیشکسوتان هم استفاده کرد.

محمدی‌گلپایگانی ابراز داشت: از خدمات بزرگ این نظام مقدس جمهوری اسلامی، احیای ارزش‌های فراموش شده است، زمانی از نماز جمعه در این کشور خبری نبود و امروز 900 امام جمعه در جای جای کشور نماز جمعه را برپا و مردم را به دیانت دعوت می‌کنند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: ارزش‌های فراموش شده‌ای که خاندان کثیف پهلوی کمر به شکستن آن بسته بودند، در نظام اسلامی احیا شد و امام خمینی (ره) هویت فراموش شده را به ما برگرداند.

محمدی‌گلپایگانی به اهمیت نماز جمعه پرداخت و با بیان اینکه انقلاب اسلامی رویش دارد، بیان داشت: ریزش‌های انقلاب در مقایسه با آنچه به انقلاب پیوستند و رویش های انقلاب محسوب می شود قابل مقایسه نیست.

به مناسبت 18 دی ماه سالروز پایین کشیده شدن مجسمه شاه معدوم در رفسنجان موسوم به «روز رفسنجان» مراسم گرامیداشتی با حضور مسئولین در دبستان حکمت برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام حسینی رئیس اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب در رفسنجان گفت: علت نامگذاری این روز به نام روز رفسنجان،، پایین کشیدن مجسمه شاه در روز هجدهم دی ماه سال 57 هفت بود. گفتنی است در این مراسم آقای آذین نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی نیز خاطراتی را ایراد کرد.

حسین آذین گفت در چنین روزی مردم بت شاه را شکستند و آن را به زیر کشیدند و یک کامیونی که متعلق به ابوی من بود توسط برادرم به میدان ابراهیم آورده شد و طنابی به مجسمه بسته شد و مردم این مجسمه که نماد استبداد، دیکتاتوری، ظلم و ستم بود را کشیدند و به زمین انداختند.

نمایندگان مجلس از پاسخ‌های رئیس‌جمهور درباره «بیکاری»، «ارز»، «رکود» و «قاچاق» قانع نشدند و بدین ترتیب این سوالات برای بررسی به قوه قضاییه ارسال می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی دیروز (سه‌شنبه) پارلمان طرح سوال از رئیس‌جمهور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

 

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پس از پایان توضیحات طراحان سوال از رئیس‌جمهور و همچنین پاسخ‌های حسن روحانی، از طراحان سوال پرسید که آیا از پاسخ‌های رئیس‌جمهور قانع شدند یا نه که طراحان اعلام کردند قانع نشدند و خواستار رأی‌گیری از صحن علنی مجلس شدند.

نماینده رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز سه شنبه، دوم مردادماه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، بر لزوم توجه به تامین معیشت و مسائل کارگران، کارمندان، معلمان، کشاورزان، اصناف و بازاریان، بازنشستگان و بانوان تاکید کرد.

احمد انارکی محمدی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و اوضاع سیاسی منطقه و جهان، باید از گروه‌بندی‌ها و جناح‌بندی‌ها گذشت و باید در مقابل فساد، رانت و سوداگری بی‌ملاحظه بود. فقط باید ملاحظه مردم را کرد و بس.

وی افزود: باید کارشناسی‌تر و جهادی‌تر عمل کرد؛ باید پاسخگو بود و جسور. با تصمیمات یک شبه نمی‌توان مشکلات چند ساله را مدیریت کرد. دیگر نه فرصت آزمایش و خطا داریم و نه تاب و تحملش را.  کشوری که وضعیت تحریم را تجربه کرده است مدبرانه‌تر از این باید مدیریت شود. تک نرخی شدن ارز و استفاده هزاران شرکت از ارز دولتی و فروش کالاها به نرخ بازار آزاد، اتفاقی بود حیرت انگیز، که باید دقیقاً بررسی شود. به قول رئیس جمهور محترم باید از مشاوران و کارشناسان جدید استفاده شود. باید تیم اقتصادی دولت را ترمیم کرد.

لزوم انقلاب در نظام بانکی

عضو بهارستان خاطر نشان کرد: ما که در مجلس درگیریم و فقط دنبال نوشتن قانونیم بیش از 10 هزار قانون در طول سالیان گذشته تدوین شده است‌، آیا کافی نیست؟جالب اینکه باز یا خلاء قانونی داریم، یا تعدد قانون یا تناقض قوانین با هم اما از اجرای مناسب خبری نیست. وظیفه نطارتی کم‌رنگ‌تر شده است.

ابر چالش نظام بانکی، انقلاب در نظام بانکی را لازم دارد. موضوع آب برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت می‌خواهد. مسئولان بدانند مشکل کم آبی در کشور جدی است، باید برای تأمین آب مورد نیاز فکری کرد. حفظ و مدیریت منابع آب موجود، تأمین آب از دریا و ورود آب مجازی به کشور و تقویت کشت‌های جایگزین راه‌هایی است که باید با جدیت دنبال نمود. صندوق‌های بازنشستگی نیاز به نگاه جدید و مدیریت مناسب دارند. معضل بیکاری، تولید داخل را فریاد می‌زند.

تکمیل و بهره برداری هرچه سریع‌تر از سامانه جامع تجارت ضرورت دارد

انارکی محمدی افزود: بخش اعظم مشکلات ارزی و اقتصادی به عدم حمایت از تولید کالای ایرانی است واحدهای تولیدی به قدری ضعیف و نحیف گشته‌اند که نای نفس کشیدن ندارند چه برسد به فریاد. یک واحد تولیدی بیش از 20 درصد، سود تسهیلات می‌دهد 5 تا 10 درصد پول به دلالان می‌پردازد و بسیاری از پرداخت‌های دیگر را انجام می‌دهد و در نهایت در بازار ارز با قاچاق رسمی و غیر رسمی و رقبای خارجی سینه به سینه می‌شود.

مگر می‌شود با این همه تنگنا و هزینه تولید کرد؟ مگر می‌شود شاهد این همه بی‌عدالتی به واحدهای تولیدی بود و سکوت کرد.تکمیل و بهره برداری هرچه سریع‌تر از سامانه جامع تجارت، مجوزات، حمل و نقل گمرک و سایر سامانه‌ها به همراه نظارت کامل و مستمر می‌تواند بخشی از مشکلات را مرتفع سازد.

باید همگان بابت تصمیمات و اقدامات خود حتی پس از سال‌ها پاسخ‌گو باشند. تعارف را باید کنار گذاشت مدیران نالایق باید جای خود را به مدیرانی خلاق و با انگیزه بدهند جز این خیانت به کشور است.

قوه قضائیه بی تردید و جدی‌تر از گذشته باید با فساد، سوداگری و قاچاق برخورد کرده و نقش خود را ایفا نماید البته هر مشکلی با فشار اقتصادی ابتدا باید با تدابیر اقتصادی مدیریت شود تا از ایجاد فضای رانت و سوء استفاده جلوگیری شود

وی افزود: نیاز است به معیشت و دغدغه‌های کارگران، کارمندان، معلمان، کشاورزان، اصناف و بازاریان، بازنشستگان و بانوان توجه ویژه‌ای شود، تا امید دوباره به جامعه بازگردد.

امهال وام‌ها از تیرماه به پایان اسفند تغییر کند

نماینده رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی یادآور شد با عنایت به تک محصولی بودن اقتصاد منطقه و خسارت ۹۰ درصد به محصولات امسال و پیگیری‌های انجام شده جهت پرداخت خسارت و امهال وام‌ها به مدت دوسال ضمن تشکر از هیأت محترم وزیران و جناب دکتر نوبخت تقاضا دارد تاریخ امهال وام‌ها از تیرماه ۹۷ به پایان اسفند ۹۷ اصلاح گردد تا کشاورزان عزیز بتوانند از این بحران عبور نمایند و همچنین بیمه پایه کشاورزی هرچه سریع‌تر پرداخت گردد.

امیدوارم در نیمه دوم سال 97 کارخانه اسید مس سرچشمه رفسنجان راه‌اندازی شود، تا مردم کمی از آلایندگی‌های کارخانجات مس آسایش یابند.اگر از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خود منطقه استفاده شود، بسیاری از سرمایه‌های مادی و فکری ایرانیان مقیم خارج از کشور می‌توانند در چنین شرایطی به کمک همشهریان خود بشتابند و ضمن استفاده از ظرفیت‌ها و تخصص‌های خود در زادگاهشان منشاء ترقی و پیشرفت شوند.

ما مردمی نجیب و همراه داریم. ایرانی‌ها یکی از مهربان‌ترین و بزرگوارترین و همدل‌ترین مردمان دنیا هستند و باید از چنین ظرفیتی برای ایرانی سربلند استفاده کرد.

دین اسلام به دو مذهب بزرگ شیعه و سنی تقسیم شده است. اهل سنت بر این اعتقاد هستند که پیامبر اسلام(ص) برای خود جانشینی تعیین نکرده‌ است. البته با این وجود آن‌ها واقعه «غدیرخم»، «حدیث منزلت» و «حدیث ثقلین» را به صورت کامل رد نمی‌کنند، اما اینکه آنها به مناسبت جانشینی امام علی(ع) باشند را تائید نمی‌کنند. اهل سنت معتقدند جانشین بعدی پیامبر(ص) باید با تشکیل شورا انتخاب و فردی به عنوان خلیفه برگزیده می شد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی