روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

دین اسلام به دو مذهب بزرگ شیعه و سنی تقسیم شده است. اهل سنت بر این اعتقاد هستند که پیامبر اسلام(ص) برای خود جانشینی تعیین نکرده‌ است. البته با این وجود آن‌ها واقعه «غدیرخم»، «حدیث منزلت» و «حدیث ثقلین» را به صورت کامل رد نمی‌کنند، اما اینکه آنها به مناسبت جانشینی امام علی(ع) باشند را تائید نمی‌کنند. اهل سنت معتقدند جانشین بعدی پیامبر(ص) باید با تشکیل شورا انتخاب و فردی به عنوان خلیفه برگزیده می شد.

بی ‏بصیرتی یعنی اینکه نتوانی خط دشمن را بشناسی و جبهه را گم کنی؛ به جای اینکه با دشمن بجنگی، همراه او شوی و به واسطه‏ حسادت یا هر چیز دیگر نفهمی جایگاه ولایت کجاست. آیت‏ الله شریعتمداری مشکلش این بود که خود را هم‏سطح و چه بسا برتر از امام می‏ دید.

با پایان یافتن مهلت یک هفته ای ثبت نام کاندیداهای دهمین دوره انتخایات مجلس شورای اسلامی، اسامی نامزدهای حوزه انتخابیه شهرستان رفسنجان و انار در 38 نفر نهایی و بسته شد.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان از نام نویسی 64 نفر تا ساعت 14 روز سه شنبه اول دی ماه برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از استان کرمان خبر داد و گفت: نام نویسی در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با وزارت کشور تا پایان روز جمعه 4 دی ماه ادامه خواهد داشت.

دولت یازدهم به ریاست دکتر روحانی در حالی کار خود را در تیرماه 1392 آغاز کرد که نقطه ثقل سیاست های خود را در وزارت امور خارجه قرار داده بود. روحانی آب خوردن مردم را هم به رفع تحریم ها منوط کرد و معتقد بود تنها با تعامل سازنده با تمامی طرف های موجود در عرصه بین الملل، امکان پیشرفت کشور فراهم خواهد شد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی