روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

مدیر حج و زیارت استان کرمان با تاکید برآنکه فقط یک پرواز کرمان به نجف برقرار بوده و به نقاط دیگر کشور عراق پروازی نداریم، ادامه داد: در دو هفته اربعین حسینی بلیط پرواز به نجف اشرف انفرادی فروخته می‌شود و زائرانی که قصد دارند در روز اربعین حسینی در کربلای معلی باشند می توانند از پرواز جمعه 19 مهرماه برای حضور در کربلا در این روز استفاده کنند.

"محمود عرب‌نژاد" در گفت‌و‌گو با ایسنا، درباره پرواز کرمان به نجف اشرف گفت: پرواز کرمان به نجف اشرف از یکسال قبل در کرمان راه‌اندازی شده است و هر هفته بامداد جمعه با چهار کاروان از کرمان به مقصد نجف اشرف پرواز داریم شایان ذکر است که سال گذشته چند ماهی به صورت موقت این پرواز تعطیل شد که مجددا این پرواز راه‌اندازی شده است.

وی با بیان این مطلب که در ایام اربعین اعزام به‌ صورت کاروانی به کربلای معلی نخواهیم داشت، عنوان کرد: سفر به کربلای معلی در ایام اربعین حسینی از طریق حمل و نقل هوایی برای شرکت در مراسم اربعین امام حسین(ع) به‌صورت انفرادی خواهد بود و افراد باید به شرکت مرکزی ما واقع در خیابان جهاد کوچه شماره 20 مراجعه کنند که هم‌اکنون نیز این نام‌نویسی در حال انجام است و چون این پروازها در این ایام به صورت چارتر بوده، باید ظرفیت آن تکمیل شود در غیراین‌صورت شرکت باید خسارت پرداخت کند.

نتیجه تصویری برای تسهیلات نظام وظیفه برای مشمولان زائر اربعینتسهیلات نظام وظیفه برای مشمولان زائر اربعین

خروج از کشور بدون سپردن وثیقه

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: تمامی دانشجویان،‌ دانش‌آموزان و طلاب مشمول غیرغایب که قصد سفر به عتبات عالیات و شرکت در اربعین سال ۹۸ را دارند می‌توانند بدون سپردن وثیقه از کشور خارج شوند.

سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: کلیه دانشجویان، ‌دانش‌آموزان و طلاب مشمول غیرغایب که قصد سفر به عتبات عالیات و شرکت در اربعین سال ۹۸ را دارند می‌توانند بدون سپردن وثیقه از کشور خارج شوند.

وی گفت: حتی کسانی که برگ اعزام به خدمت دریافت کرده‌اند از تاریخ ۷ مهر تا ۱۰ آبان سال جاری می‌توانند در سامانه پلیس ثبت‌نام کرده و مجوز خروج از کشور را اخذ کنند.

استاندار کرمان با بیان این مطلب که انجمن خیرین آموزش یار و مدرسه‌ساز تشکیل شود، تصریح کرد: همه مراکز آموزش پیش‌دبستانی باید دارای مجوز از آموزش و پرورش باشند و مراکزی که مجوزات لازم را کسب نکرده‌اند، توسط مراجع قانونی تعطیل شوند.

به گزارش ایسنا محمدجواد فدایی ظهر روز هفتم شهریورماه در جلسه مشترک شورای آموزش و پرورش، مجمع نمایندگان استان و روسای آموزش و پرورش استان کرمان با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: مجمع خیرین توسعه آموزش و پروش استان تشکیل شود و خیرین به سمت خیرین آموزشی سوق یابند.

وی با بیان این مطلب که انجمن خیرین آموزش یار و مدرسه‌ساز تشکیل شود، تصریح کرد: همه مراکز آموزش پیش‌دبستانی باید دارای مجوز از آموزش و پرورش باشند و مراکزی که مجوزات لازم را کسب نکرده‌اند، توسط مراجع قانونی تعطیل شوند. استاندار کرمان واگذاری زمین به مدارس غیردولتی را منوط به بررسی قانون کرد و ادامه داد: مدیران مدارس و آموزش و پرورش کسری معلم را رفع کنند تا اول مهر هیچ کلاس بدون معلم نداشته باشیم.

وی با اشاره به صحبت‌های سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: هیچ نیرویی(معلم) حق رفتن به کلاس درس را ندارد مگر از مسیر دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی و این 12 هزار نیرویی که به ما تحمیل شده اند نیز اعلام کرده‌ایم که تا یک سال در دانشگاه فرهنگیان دوره نبینند، اجازه حضور در کلاس‌های درس را ندارند. فدایی با اشاره به سهم20 درصدی مدارس غیردولتی در استان کرمان در خصوص مدارس غیر دولتی تصریح کرد: باید هدایت، حمایت، کفایت و نظارت بر مدارس غیر دولتی مورد توجه قرار گیرد.

نتیجه تصویری برای برگزاری یازدهمین شب شعر محرم (سوگ خورشید) در رفسنجانبرگزاری یازدهمین شب شعر محرم (سوگ خورشید) در رفسنجان

یازدهمین شب شعر محرم با عنوان «سوگ خورشید» به همت موسسه فرهنگی هنری ترنم و با همکاری هیأت شهدای رفسنجان، یکشنبه شب هفته جاری در محل حسینیه شهدای رفسنجان برگزار شد.

این مراسم که در نوع خود، به عنوان برنامه ای ویژه و منحصر به فرد در شهرستان و حتی استان محسوب می شود همچون سال های گذشته با حضور شاعران برجسته استان و شهرستان برگزار گردید و البته یک میهمان ویژه نیز داشت و آن، شاعر آئینی کشور، احمد بابایی بود که بنا به دعوت موسسه ترنم در جلسه حضور پیدا کرده بود تا شب شعری با عطر و بوی محرم برای یازدهمین بار متوالی، توجه مخاطبین پرشور و علاقمند حاضر در مراسم را به سوی خود جلب کند.

فرماندار رفسنجان گفت: با اجرای طرح جمع‌آوری متکدیان و کودکان کار شاهد کاهش چشمگیر کودکان کار در سطح شهر هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، مجید فصیحی‌هرندی در جمع خبرنگاران با اشاره به تداوم طرح جمع‌آوری متکدیان در این شهرستان اظهار داشت: این طرح هر هفته اجرا می‌شود اما مشکلاتی در بحث نگهداری متکدیان بزرگسال ایرانی داریم.

وی بیان داشت: هر متکدی که در سطح شهر رؤیت شود توسط شهرداری جمع‌آوری می شود و در راستای اجرای طرح با دو گروه مواجه‌ایم یک گروه کودکان کار که همه افغانستانی هستند و گروه دوم متکدیانی که ایرانی هستند، اکثرا غیر بومی‌اند ضمن اینکه متکدی افغانستانی نداریم.

فرماندار رفسنجان در خصوص کودکان کار گفت: کودکان پس از انتقال به محل نگهداری، با خانواده شان تماس گرفته و خانواده‌ها متعهد می‌شوند که دیگر فرزندانشان در خیابان به عنوان کودک کار فعالیتی نداشته باشد و در غیر اینصورت برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

فصیحی‌هرندی ادامه داد: متکدیان غیربومی به شهرهایشان منتقل و بومی‌هایی که شرایط کمیته امداد یا بهزیستی را داشته باشند زیر پوشش این نهادها قرار می‌گیرند.

وی تأکید کرد: تا زمانی که مردم به متکدیان کمک کنند طرح ما عقیم می‌ماند بنابراین می‌طلبد کمک‌های خود را به خیریه‌ها و نهادهای حمایتی تحویل دهند تا به نیازمند واقعی برسد‌.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی