روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

سرپرست اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت از فراهم شدن ظرفیت فوق‌العاده عتبات نوروزی برای متقاضیانی که در پیش ثبت‌نام عتبات نوروزی شرکت نکرده بودند خبرداد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: طرح بسیج نوروزی و تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و مانور خودرو های نظارتی در سطح شهر رفسنجان آغاز شد.

دکتر احمد جمالی زاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح تشدید و نظارت بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی از روز دوشنبه ۲۰ اسفند ماه با انجام‌ مانوری در سطح شهر شروع شد و تا ۲۰ فروردین ماه ۹۸ ادامه دارد.

وی بیان کرد: این طرح با همکاری دامپزشکی، نیرو انتظامی، صنعت، معدن و تجارت و نیز و محیط زیست انجام می شود و بازرسین به تعداد ۳۵ نفر در اکیپ های دونفری اماکن و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن و اقامتگاه های تفریحی را مورد بازرسی قرار می دهند.

وی با اشاره به اینکه این بازرسین در سه شیفت صبح، عصر و شب و از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب حضور دایمی دارند افزود: همچنین از ۸ شب هم تا ۸ صبح جوابگوی شکایات مردمی در این ایام هستیم و چنانچه مسافران و شهروندان در مورد بهداشت اماکن و یا مواد غذایی و مراکز تهیه و توزیع داشته باشند می توانند با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند تا در اولین فرصت رسیدگی شود.

وی شماره تلفن ۰۳۴۳۴۲۵۳۰۲۵ را در مورد پاسخگوی به شکایت مردمی عنوان کرد و افزود: مآموران بهداشت در طول ساعات شبانه روز پاسخگوی شکایات مردمی هستند یا می توانند با مراجعه به معاونت بهداشتی از محل مورد نظر خود در صورت بروز تخلف شکایت کنند.

دکتر جمالی زاده تصریح کرد: بازرسی از این اماکن جزو وظایف ما است اما این یک ماه نظارت ها تشدید می شود تا مسافران داخلی و خارجی بدون دغدغه و با خشنودی به محل زندگی خود بازگردند.

رییس اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه کرمان با اشاره به برگزاری چهل ودومین دوره مسابقات قرآن کریم گفت: ثبت نام مرحله شهرستانی این مسابقات از ۲۰ اسفند شروع و تا ۲۰ فروردین ماه ادامه دارد.

حجت الاسلام مختار یعقوبی با اشاره به آغاز رقابت‌های چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: مسابقات سراسری سازمان اوقاف هر ساله با آغاز رقابت‌های شهرستانی شروع می‌شود ودر ادامه با برگزاری این رقابت‌ها تا سطح استان و کشوری تا مرحله بین المللی ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه برگزاری مرحله شهرستانی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم در فروردین ماه و اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌باشد، افزود: این مسابقات ویژه رده سنی بزرگسال در رشته‌های حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۵ جزء، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان، تواشیح و دعاخوانی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: ثبت نام برای حضور در این مسابقات از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی www.quraniran.ir اعلام شده و برای آن دسته از متقاضیانی که برای ثبت نام اینترنتی محدودیت دارند، امکان مراجعه حضوری به ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان‌ها و ثبت نام از این طریق فراهم شده است.

مراسم تودیع و معارفه رئیس آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان با حضور معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما، معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان در این مراسم گفت: مدیران کارآمد، اثربخش و جسور و شجاع یکی از الزامات و ساز و کارهاست تا با داشتن توانایی های آنها تحولاتی ایجاد شود و کسانی را برای همسو بودن با اهداف متعالی پرورش دهند. حمیدرضا دعاگویی‌ با بیان اینکه ۱۵۷ شهید دانش آموز در استان کرمان وجود دارد، یادآور شد: شهدا جان‌ خود را در طبق اخلاص گذاشتند و رفتند تا ما امروز در امنیت کامل زندگی کنیم لذا مدیرانی که انتخاب می شوند باید در راستای اهداف شهدا، اهداف نظام و آرمانهای انقلاب گام بردارند.

دعاگویی بیان کرد: تمام هم و غم ما این بود که با وجود ۵۷ هزار دانش آموز در مدارس رفسنجان که ۲۰ هزار از این تعداد در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند ، مدیریت بومی انتخاب شود.

وی تصریح کرد: در دوره ای قرار داریم که یک دانش آموز در معرض محیط پر از اطلاعات قرار دارد و مدیر یک دستگاه بایستی متناسب با تغییرات همکاران خود را توانمند سازد تا تربیت و پرورش دانش آموزان در مسیر صحیح قرار گیرد.

دعاگویی افزود: تکلیفی جز اجرای سند تحول بنیادین نداریم و جامعه ای که این سند باید در آن اجرا شود جامعه دیروز نیست ضمن اینکه مباحث گذشته را برای دانش آموزان بیان کنند و تحقق این هدف بسیار بزرگ با برنامه های دیروز امکان پذیر نیست.

وی خاطرنشان کرد: ‌توقع این است که مدیر منصوب با فهم بسیار خوب از سند مسیر خود را در اجرای این سند تنظیم کند و روحیه فردی یعنی افزایش مطالبات و توقعات کارکنان و دانش آموزان را تقویت نماید و این وظیفه بسیار سنگین است و همه توانمندیها برای رسیدن به هدف بر دوش آموزش و پرورش است.

رییس جدید آموزش و پرورش رفسنجان نیز در این مراسم گفت: اگر بخواهیم نتیجه ای بگیریم همه باید کمک کنند، این پست ها ماندنی نیست و در مقابل خدا و وجدان خود و مردم باید پاسخگو باشیم.

حسین تقوی افزود: باید آینده این کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی را که برای به دست آوردنش خون زیادی ریخته شده با تربیت دانش آموزانی که در آینده فعال و متخصص تربیت شوند تضمین شود.

تقوی عنوان کرد: خروجی این تعامل و همفکری باید ارتقاء سطح آموزشی و پرورشی دانش آموزان باشد، نقاط ضعف و کمبودها و نیز نقاط قوت آموزش و پرورش شناسایی خواهیم کرد و برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای نیل به اهداف متعالی آموزش و پرورش را د دستور کار قرار می دهیم لذا دست به دست هم دهیم تا یک گام به جلو برداریم.

در این مراسم همچنین، از زحمات مهدی ابوطالبی سرپرست آموزش و پرورش رفسنجان قدردانی شد.

مراسم یادواره شهدای روحانی شهرستان رفسنجان دوشنبه شب با حضور خانواده های معظم شهدا، مسئولین و اقشار مختلف مردم در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.

امام جمعه رفسنجان در این مراسم اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با گرامیداشت نام و یاد شهدا راه پرفروغ آنها را در جامعه فرهنگ‌سازی کنیم.

حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور افزود: در سطح وسیعی از کشور یادواره شهدا برگزار می‌شود که موجب حفظ نظام و انقلاب شده و برای ادامه راه شهدا باید محافل آنها را پاس بداریم که این معرفت هم وجود دارد.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به بحث شهید و شهادت و اینکه طلبه رسالت بزرگی بر عهده دارد، افزود: روحانیت آگاه و در صحنه و انقلابی رسالت خود را به خوبی انجام دادند روحانیان و حوزه‌های انقلابی دین را حفظ کردند طلبه و روحانی کارش را برای خدا انجام می‌دهد.

رمضانی‌پور ادامه داد: امروز ارزش‌ها باید حفظ شود تا انقلاب صادر شود و به راه خود ادامه دهد هر جا ارزشی زیر سؤال می‌رود باید اقدام کرد و در حفظ آن کوشید آن چه انقلاب را از بین می‌برد رنگ‌باختن ارزش‌هاست.

امام جمعه رفسنجان همچنین با اشاره به یک بعد از بیانیه گام دوم انقلاب خاطرنشان کرد: ما روحانیان باید معنویت و اخلاق را در خود نهادینه کنیم و در راستای خودسازی سنگ تمام بگذاریم تا بتوانیم دیگران را بسازیم.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی