روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

فاطمه زرین‌آمیزی سخنگوی سازمان سنجش گفت: ثبت‌نام‌ و شركت‌ در آزمون‌ سراسری سال ۱۴۰۰ از ۱۲ بهمن ماه ۹۹ آغاز می‌شود.

ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ | ثبت نام کنکور سراسری 1400 - زمان

این مهلت روز شنبه ۱۸ بهمن ماه ۹۹ به پایان می‌رسد.

آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ در تاريخ‌های دهم تیرماه ۱۴۰۰ و یازدهم تیرماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

سوالات آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ و بعد از آن برای تمامی متقاضیان اعم از نظام قدیم و نظام جدید، صرفا بر مبنای دروس نظام آموزشی جدید ۶_۳_۳ طراحی و برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت : به همت انجمن مفاخر فرهنگی از سال ۹۷ تاکنون، تعداد ۴۹ عنوان کتاب، در رابطه با مفاخر این استان به چاپ رسیده است.

مدیرکل ارشاد: ۴۹ عنوان کتاب مفاخر کرمان به چاپ رسید - ایرنا

محمدرضا علیزاده روز چهارشنبه در همایش مجازی بزرگداشت ناظم الاطباء کرمانی افزود : انجمن آثار مفاخر فرهنگی استان کرمان از سال ۱۳۷۰ با برگزاری کنگره بین المللی خواجوی کرمانی شروع به کار کرده است که نقش مهمی در معرفی مفاخر کرمانی دارد.

وی تصریح کرد: این انجمن علاوه بر برگزاری همایش ها حدود ۴۹ عنوان کتاب به چاپ رسانده و امروزاز پنج عنوان کتاب مربوط به ناظم الاطباء کرمانی در این همایش رونمایی خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اظهار داشت: برگزاری این همایش برای دی ماه سال ۹۸ برنامه ریزی شده بود که به دلیل شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به تعویق افتاد. وی افزود: از سال ۹۵ با همکاری کمیته علمی انجمن مفاخر ۳۶ نفر ازمفاخر استان را شناسایی کردیم که ۲۴ نفر از این بزرگان آثارشان به چاپ رسیده است.

عملیات باز زنده سازی مدرسه تاریخی فتح آباد رفسنجان آغاز شد.

احیای مدرسه اوحدی با قدمتی بیش از 70 سال در رفسنجان | خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار مهر، فرماندار رفسنجان دوشنبه شب در مراسم آغاز احیای مدرسه تاریخی فتح آباد رفسنجان اظهار داشت: رفسنجان از پتانسیل گردشگری بسیار مناسبی برخوردار است و آثار تاریخی رفسنجان موهبت طبیعی و خدادادی است که به سادگی به دست نمی‌آید و برخی به تنهایی می‌تواند برای درآمدزایی شهرستان کافی باشد.

برگزیدگان مسابقه بزرگ کشوری حفظ قرآن کریم سوره‌های مبارکه «صف» و «جمعه» معرفی شدند.

برگزاری مسابقه کشوری حفظ قرآن با محوریت سوره‌های صف و جمعه

مراسم اختتامیه و قرعه کشی مسابقه بزرگ کشوری حفظ قرآن کریم سوره‌های مبارکه صف و جمعه به همت روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و هیأت کربلا در تالار خیام دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان برگزار شد.

مدیر روابط‌عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در این مراسم اظهار کرد: اولین دوره مسابقه با ۳ هزار و ۱۰۰ نفر شرکت‌کننده در خصوص حفظ سوره یاسین برگزار شد که در شهرستان‌های رفسنجان، انار، سرچشمه و پاریز بود و یک دوره هم مخصوص دانش‌آموزان شهرستان رفسنجان برگزار شد.

روح الله ابوالهادی ادامه داد: دوره دوم با سوره‌های حشر و حجرات در سال ۹۷ برگزار شد و هر فصل یک بار این مسابقات برگزار می‌شد، سوره‌های واقعه و مزمل موضوع دوره سوم بود و دوره بعدی حفظ نهج البلاغه بود که با ۸ هزار و۲۰۰ شرکت‌کننده برگزار شد.

وی از برگزاری پنجمین دوره این مسابقات با حضور شرکت‌کنندگان بالای ۵۰۰ نفر، برگزاری ششمین دوره با ۶۷۱ شرکت‌کننده و هفتمین دوره در خصوص حفظ سوره مبارکه نور با حضور ۶۲۴ شرکت‌کننده خبر داد و گفت: هشتمین دوره این مسابقات در زمینه حفظ سوره احزاب بود و آخرین دوره هم به صورت مجازی به حفظ سوره «صف و جمعه» اختصاص داشت.

مدیر روابط‌عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان تصریح کرد: بعد از برگزاری مسابقه هشتم، هیأت کربلا رفسنجان پیشنهادی دادند که این مسابقه را با توجه به اینکه مجازی برگزار می‌شود، با همکاری هیأت کربلا به‌صورت کشوری برگزار شود و ما استقبال کردیم.

وی عنوان کرد: در این دوره از ۳۱ استان کشور شرکت‌کننده داشتیم که استان‌های کرمان، اصفهان، تهران، فارس، خراسان رضوی، قم به ترتیب بیشترین شرکت‌کنندگان را داشتند. بیشترین شرکت‌کنندگان استان کرمان نیز شهرستان‌های رفسنجان، کرمان سیرجان، بافت، زرند، شهربابک، بم بودند. به گفته وی تعداد ثبت‌نام کننده دوره نهم ۹ هزار و ۴۹۶ نفر بود که ۸ هزار و ۲۴۵ نفر شرکت کردند.

ابوالهادی با اشاره به اینکه ۵ هزار و ۶۴۲ نفر بالای ۷۰ درصد پاسخ صحیح دادند، عنوان کرد: ۳۲۱ نفر ۱۰۰ درصد پاسخ صحیح داد و تعداد ۶۶۹ نفر دارای یک اشتباه و ۷۴۶ نفر دو اشتباه داشتند که به قید قرعه هدایایی به این افراد تقدیم می‌شود.

در این مراسم با انجام قرعه کشی، ساجده اسدی از مشهد مقدس برنده جایزه ده میلیون تومانی، زهره نوری دهنوی از اصفهان برنده جایزه شش میلیون تومانی و زهرا رضوی شریف آبادی از رفسنجان برنده جایزه چهار میلیون تومانی سه برنده خوش شانس اول تا سوم شدند.

همچنین به امین نایبی ۷ ساله از بیرجند برنده حافظ چهارساله به عنوان جوان‌ترین شرکت کننده و علی صابری مقدم ۸۳ ساله از شهر رفسنجان به عنوان مسن‌ترین شرکت کننده هدیه ۵۰۰ هزار تومانی اهدا شد. ضمن اینکه اسامی ۸۰ جایزه ۵ میلیون ریالی نیز با قرعه کشی مشخص شد.

نماینده مردم رفسنجان و انار گفت: گروه‌های جهادی می‌توانند در طرح درختکاری شهید سلیمانی مشارکت داشته باشند.

۳۵۰ هکتار تاغ زار در رفسنجان ایجاد شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان |  Mehr News Agency

حجت الاسلام حسین جلالی در جلسه هماهنگی روز درختکاری اظهار داشت: درخت و طبیعت موجب شادابی، سرزندگی و آرامش در زندگی می‌شود و در روایات و دستورات دینی هم به درختکاری سفارش زیادی شده است و نگاه به امر درختکاری در آموزه‌های دینی ما معنوی است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی افزود: درست است در منطقه کویری زندگی می‌کنیم امّا طبیعت خشک را خودمان درست کردیم زیرا سال‌های قبل در رفسنجان قنات‌های پر آب و سفره‌های آب زیرزمینی زیادی داشتیم‌؛ همچنین درخت‌هایی داشتیم که در روستاها و حتی شهرها سر به فلک کشیده بودند متأسفانه اکنون اکثر قنات‌ها کم آب و خشک شدند و درخت‌ها هم نابود شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رفسنجان نیز در این جلسه گفت: امسال ۳۵۰ هکتار تاغ زار در مسیر رودخانه سفید در حال ایجاد است که این طرح تا ۲۰ روز دیگر به اتمام می‌رسد.

جلال حسن شاهی افزود: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان ۱۲۰ هکتار درختکاری دیگر هم امسال برای شهرستان رفسنجان تعریف کرده است.

حسن شاهی اظهار کرد: امسال یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه کردیم تا توانستیم نهال‌های تاغ با ارتفاع ۷۰ سانتی متر را رشد بدهیم و ۹ دوره آبیاری شده‌اند. تأمین آب در این کمبود منابع واقعاً مشکل است لذا تأمین آب و مشارکت مردم جزو مقوله‌های اصلی قضیه باشد تا فضای سبزی که ایجاد می‌شود بتواند پایدار بماند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی