روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

دومین یادواره شهدای روحانی شهرستان‌های رفسنجان و انار در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد. حجت الاسلام غلامرضایی عضو هیئت امنای برگزاری این یادواره گفت: در زمانی که تنها صد طلبه از شهرستان‌های رفسنجان و انار در حوزه علمیه تحصیل می‌کردند، ۲۴ نفر از این افراد در دوران دفاع مقدس به فیض شهادت نائل آمدند.

وی گفت: هم اکنون بیش از ۵۰۰ طلبه این شهرستان در قم تحصیل می‌کند.

آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور هم در پیامی به این همایش با تجلیل از ۵ هزار شهید روحانی در دفاع مقدس، یاد و خاطره ۲۴ شهید روحانی شهرستان‌های رفسنجان و انار را گرامی داشت و تاکید کرد: شهدای سرافراز روحانی دو فضیلت علم الهی و جهاد مقدس را به هم آمیختند و با دو بال قدسی به بلندای مقام شهادت دست یافته‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین آقاتهرانی نیز در این همایش در سخنانی شهادت را مقامی والا دانست که دست یافتن به آن بسیار سخت است و دل بستن به دنیا اجازه دسترسی به آن را نمی‌دهد.

وی ولایتمداری در بزنگاه های حساس را مورد توجه قرار داد و گفت شهدای ما این گونه بودند و در زمانی که کسی نبود برای حفظ ولایت به میدان آمدند.

امیر پذیرفته کارگردان فیلم مستند "دل اندروا" موفق به کسب دیپلم افتخار و تندیس طلایی سومین جشنواره ملی فانوس شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رفسنجان مستند"دل اندروا" که پیش از این به اسم "مادری" شناخته می شد اولین فیلم کوتاه امیر پذیرفته در مقام کارگردان است. مستند "دل اندروا" یا"مادری" روایتی از مادر شهید"علی هدایتی" از شهدای غدیر است که حاضر به قبول شهادت فرزند خود نشده و هیچکدام از اطرافیان هم جرأت گفتن این حادثه به او را ندارند. مادر شهید هدایتی بعد از 15 سال هر چند روزی یکبار به سپاه رفسنجان مراجعه و سراغ پسرش را می گیرد. آئین اختتامیه سومین جشنواره ملی فانوس هفته گذشته، در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با معرفی برگزیدگان و قرائت پیام رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان با اشاره به اپیدمی آنفلوانزا در کشور، از راه‌اندازی بخش قرنطینه آنفلوآنزا در بیمارستان علی‌بن ابیطالب رفسنجان خبر داد.

علی اسماعیلی‌ندیمی در جلسه کمیته سلامت و امنیت غذایی شهرستان رفسنجان با موضوع آنفلوانزا اظهار داشت: آنفلوانزا ویروس وحشی و خطرناکی است که انتظار اینکه موارد مرگ و میر ناشی از آن در کشور بیشتر شود، وجود دارد.

وی بیان کرد: از نظر وضعیت بستری در بیمارستان علی‌بن ابیطالب (ع) مشکلی نداریم و برای بیماران بستری مشکل دارویی هم نداریم.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد موارد آنفلوآنزا راحت درمان می‌شود و مشکلی ندارند، تصریح کرد: به خانم‌های باردار بیشتر رسیدگی می‌شود چون خطر مرگ و میر بالاست و بیماران مزمن ریوی هم باید پیشگیری کنند چون با عفونت ساده ممکن است از دست بروند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان با بیان اینکه در بیمارستان علی‌بن ابیطالب(ع) رفسنجان وضعیت حاد نیست و بخش‌ قرنطینه در خصوص آنفلوانزا راه اندازی شده است، اظهار کرد: ۶۰ مورد در این بیمارستان بستری هستند و تعدادی در آی سی یو هستند و سه مورد نیز در آی سی یو اطفال بستری هستند. ضمن اینکه پیک درگیری آنفلوآنزا اطفال را پشت سر گذاشتیم و در حال حاضر ۱۷ کودک بستری هستند.

وی با بیان اینکه چهار مورد فوتی ناشی از آنفلوآنزا در رفسنجان داشتیم، ابراز داشت: فوت شدگان یک زن باردار 18 ساله تبعه افغانستان و سه خانم ۷۰، ۶۰ و ۵۰ ساله بودند که سابقه بیماری مزمن قلبی ریوی و دیابت داشتند.

مرگ ۴ بیمار مبتلا به آنفلوآنزای نوع A در رفسنجان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: متاسفانه طی دو ماه گذشته ۲۱۰ مورد بستری مشکوک به آنفلوآنزا داشته ایم که تعدادی فوت کرده اند که از این تعداد ۴ مورد مرگ ثابت شده آنفلوآنزا که نوع آن آنفلوآنزای نوع A بوده است.

دکتر احمد جمالی زاده در نشست خبری اظهار کرد: هر ساله با شروع فصل سرد سال با شیوع آنفلوآنزا در کشور مواجه هستیم این ویروس هر یک تا ۴ سال تغییرات جزیی در خود ایجاد می کند که می تواند باعث اپیدمی(همه گیری) شود.

وی افزود: در سال جاری نیز به نظر می آید شاهد اپیدمی و بروز همه گیری بیشتری نسبت به سالیان گذشته باشیم ضمن اینکه بیماران نیازمند به بستری و مرگ و میر نیز رو به افزایش هستند.

محمد علی دهقان سرپرست معاون اقتصادی استانداری کرمان در جلسه کارگروه هفته پژوهش و فناوری استان کرمان با اشاره به انتخاب فناور برتر استان به مناسبت هفته پژوهش، گفت: برای شفافیت در امر انتخاب فناوران برتر استان کرمان باید فعالیت و دلیل برتر شدن فناوران مشخص شود. به گزارش ایسنا، هر ساله در هفته پژوهش، پژوهشگران برتر استان انتخاب و معرفی می‌شوند لذا امسال پژوهشگران برتر استان در گروه های هفتگانه در حوزه‌های پژوهشگر برتر با رویکرد مهارتی و پژوهشگر برتر در مقطع دکترا، دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد، پژوهشگر برتر دستگاه‌های اجرایی، معلمین پژوهشگر برتر، دانش آموزان پژوهشگر برتر، شرکت‌های فناور برتر، فناوران برتر و پژوهشگر برتر هیات علمی دانشگاه‌ها، در این جلسه انتخاب و در روز پژوهش از آنها تقدیر به عمل می‌آید.

برپایه این گزارش مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر استان دوشنبه هفته آینده (۱۸ آذرماه) در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شود.

برای دانلود فایل PDF نشریه بر روی لینک زیر کلیک کنید

http://uupload.ir/view/s7pg_1145.pdf/

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی