روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

دومین سالگرد ارتحال حجت‌الاسلام شیخ‌عباس پورمحمدی یار دیرین امام (ره) و رهبری در مسجد امام خمینی(ره) برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدباقر فرزانه در این مراسم با گرامیداشت سالگرد ارتحال این عالم مجاهد علم، قدرت و عدالت را سه نکته مهم مکتب تشیع برشمرد و اضافه کرد: شاخصه اسلام علوی و عاشورایی این است که حد مومن بودن استکبارستیزی است اسلام و تشیع با استکبار ناسازگار است و نمی‌تواند در برابر او بی‌تفاوت باشد و نمی‌تواند مذاکره کند و نمی‌تواند در کنار او باشد .

فرزانه با بیان اینکه استکبارستیزی در اسلام ناب یک باید است، تشریح کرد: شاخصه دیگر اسلام علوی اسلامی است که می‌گوید در همه تلاش‌های مادی و حیاتی انسان باید معنویت حاکم باشد اخلاق اسلامی و یاد خدا باید در تمام فعالیت‌های ما باید حاکم باشد در نظام جمهوری کار سیاسی بدون اخلاق نمی‌توان انجام داد همچنین کار اقتصادی و..بدون اخلاق نمی‌توان انجام داد. آن فرد سیاسی که به قدرت رسیده و همه تلاشش این است که قدرت را حفظ کند اخلاق در او نیست. مدیر حوزه‌های علمیه مشهد مقدس خاطرنشان کرد: کسی که به قدرت رسید باید در گسترش معروف و ریشه‌کن کردن منکر و اخلاق و معنویت تلاش کند.

فرزانه در ادامه با برشمردن ویژگی های حجت الاسلام پورمحمدی، افزود: در چندین سالی که با مرحوم پورمحمدی ارتباط داشتم تلاش وی را برای حکومت اسلامی می دیدم شبانه روزی بود، ارتباط و صمیمیت او با مردم را می دیدم بهت زده می شدم.

وی بیان کرد: بیش از آنچه در صحبت به شما عرض کنم خودم از این مرد زاهد مجاهد استفاده می کردم، مرحوم پورمحمدی در زمان ریاست جمهوری مقام معظم رهبری گفته بودند رهبری به جایی خواهد رسید که قابل تصور نیست لذا درک مرحوم پورمحمدی خیلی بالا بود.

نتیجه تصویری برای شب شعرجلسه مشترک رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی ازمعاونت های فرهنگی دانشگاه های رفسنجان در محل مجتمع افصح هجری برگزارگردید.

معاونت های فرهنگی دانشگاه های حضرت ولی عصر(عج)، دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه فنی و حرفه ای مهمان این جلسه مشترک بودند.

برگزاری شب شعر مشترک دانشگاهی و انجمن های ادبی شهرستان برای 13 آذر ماه مصوبه این جلسه بود.

رئیس اداره مدارس غیردولتی، توسعه مشارکتهای مردمی آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: بیش از ۷۵ هزار دانش آموز در بیش از ۲۵۰ مدرسه هیئت امنایی و وابسته استان کرمان در سال تحصیلی جاری در حال تحصیل هستند. فریبا اسکندری زاده در جمع مدیران مدارس هیئت امنایی و وابسته استان کرمان گفت: باید با برنامه‌های اساسی و اصولی و فرهنگ سازی آسیب‌های اجتماعی در جامعه را کاهش دهیم و در این راه معلم به عنوان تاثیرگذارترین و مهمترین رکن این آموزش و فرهنگ سازی می تواند نقش آفرینی کند. رئیس اداره مدارس غیر دولتی، توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان کرمان، تصریح کرد: آموزش های کیفی و عمقی در مدارس با نظارت و مشارکت اولیا از سرمایه های مهم مدارس مشارکتی و هیئت امنایی است و در این راه اعتماد مردم نیز مهمترین سرمایه است که مشارکت را محقق ساخته است.

نتیجه تصویری برای کلاس درس

وی به راه اندازی سامانه مدارس هیئت امنایی استان کرمان با حضور مدیرکل شوراهای وزارت آموزش و پرورش کشور خبر داد و افزود: این سامانه برای اولین بار ویژگی مدارس هیئت امنایی به عنوان پایلوت در استان کرمان بارگذاری شده است و به زودی با راه‌اندازی کامل این سامانه در استان شاهد پویایی و به روز بودن تمامی فعالیت‌ها در حوزه مدارس هیئت امنایی و شوراها خواهیم بود.

پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در رفسنجان در مسیر پل ماهونک به سمت امامزاده سید غریب برگزار شد. به همت هیات فاطمیون رفسنجان و به رسم اربعین هرسال، پیاده روی اربعین حسینی در رفسنجان از ساعت 7 صبح روز سه شنبه 8 آبان ماه از محل پل ماهونک حسینیه اباعبدالله به سمت امامزاده سید غریب ( مسیر جاده لاهیجان) برگزار گردید.

 

مراسم تکریم و تودیع مدیر آموزش و پرورش رفسنجان روز سه شنبه با حضور معاون مدیر کل اموزش و پرورش استان، امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولین و فرهنگیان برگزار شد.

امام جمعه رفسنجان در این مراسم از توانمندی و خدمت خالصانه حسینی‌پور یاد و تصریح کرد: کمبود معلم یکی از دغدغه‌های شهرستان‌های شمالی استان به ویژه رفسنجان است گاهی پیش آمده که تا 400 معلم هم کمبود داشتیم.

وی ادامه داد: از اول انقلاب تا کنون اکثر مدیران آموزش و پرورش رفسنجان از قشر فرهیخته شهرستان انتخاب شدند و کارهای بزرگی هم انجام دادند امروز هم باید برنامه‌ریزی شود تا از سرمایه‌های عظیمی که در آموزش و پرورش داریم و تجارب ارزنده‌ای دارند، استفاده شود.

رمضانی‌پور تأکید کرد: قطعا و باید مدیر آموزش و پرورش رفسنجان بومی باشد اگر غیر از این عمل شود توهین است.

وی با اشاره به اینکه معاون پرورشی آموزش و پرورش اختیارات خوبی داشت و مربیان پرورشی میدان کارهای بزرگ پرورشی برای دانش‌آموزان داشتند، افزود: این میدان باید ادامه داشته باشد.

وی عنوان کرد: بیش از 6 هزار دانش‌آموز اتباع افغانستانی در این شهرستان درس می‌خوانند که مدیریت کردن آن‌ها سخت است اما معلمان قبول کردند تا در این مدارس تدریس کنند.

دعاگویی معاون مدیرکل آموزش و پرورش کرمان هم در این مراسم اظهار کرد: حسینی‌پور در دورانی که سخت‌ترین دوره آموزش و پرورش بود مدیریت کرد سند تنظیم شده برنامه درسی ملی که همپای آن قرار است تغییرات در محتوا و ساختار آموزش و پرورش رخ دهد ابلاغ شده اما زیرساخت‌ها فراهم نیست.

وی بیان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی بخشنامه را فقط به آموزش و پرورش ابلاغ می‌کند نقش دستگاه‌های دیگر مشخص نیست و سند به آن‌ها ابلاغ نمی‌شود انگار سند درون‌سازمانی است.

دعاگویی تصریح کرد: با توجه به عدم زیرساخت‌ها آموزش پرورش با حجمی از مطالبات مواجه می‌شود تغییر کتاب‌های درسی و...همزمان تحول همچنین معلمان باید ساماندهی شوند کمبود نیروی معلم که رفسنجان از دیرباز با آن مواجه بوده خروج همزمان نیروها از جمله مشکلات آموزش و پرورش است.

وی در ادامه گفت: با توجه به خواسته مسؤولان رفسنجان قطعا مدیریت این شهرستان به شخص غیربومی سپرده نخواهد شد و در شورای معاونان بررسی می‌شود تا اصلح‌ترین مدیر انتخاب شود.

علیار اسکندری‌نسب فرماندار رفسنجان نیز در این مراسم خواستار انتخاب مدیری از فرزندان همین شهرستان شد.

در این مراسم از خدمات سید کاظم حسینی پور رئیس اداره آموزش و پرورش رفسنجان که پس از 35 سال خدمت خالصانه و صادقانه در این مسئولیت به مقام بازنشستگی نائل آمده است تقدیر و مهدی ابوطالبی معاون پشتیبانی اداره آموزش و پرورش رفسنجان به عنوان سرپرست این اداره معرفی گردید.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی