روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از آغاز پیش ثبت‌نام سفرهای نوروزی به عتبات از شنبه ۶ بهمن‌ ماه جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، در سال‌های اخیر بسیاری از ایرانیان ایام نوروز را در عتبات مقدسه عراق سپری می‌کنند و تعطیلات خود را ترجیح می‌دهند که در این اماکن مقدس بگذرانند.

بر همین اساس در سال‌های اخیر سفر به عتبات در ایام‌ نوروز با استقبال زیادی مواجه شده است.

سازمان حج و زیارت نیز به منظور برنامه‌ریزی بهتر زائران پیش ثبت‌نام از متقاضیان سفر به عتبات در ایام نوروز را دو ماه قبل آغاز می‌کند به طوری که ثبت‌نام از علاقه‌مندان به این سفر نورانی در ایام نوروز از اوایل بهمن ماه آغاز می‌شود.

مرتضی آقایی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به زمان آغاز پیش‌ ثبت‌نام از متقاضیان سفر به عتبات در ایام نوروز اظهار داشت: پیش ثبت‌نام سفر نوروزی به عتبات از شنبه ۶ بهمن‌ ماه جاری آغاز می‌شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به دفاتر مجاز حج و زیارت اقدام به نام‌نویسی در این سفر معنوی کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی سفرهای نوروزی عتبات از ۲۳ اسفندماه آغاز می‌شود، افزود: این سفرها از ۲۳ اسفند آغاز و تا ۸ فروردین ماه ادامه دارد. مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: پس از اتمام پیش ثبت‌نام متقاضیان این سفر معنوی، به قیدقرعه در ایام نوروز به عتبات مشرف می‌شوند که زمان قرعه‌کشی نیز اعلام خواهد شد.

دکتر دهقان به سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان منصوب شد

طی حکمی از سوی استاندار کرمان دکتر «محمدعلی دهقان» رییس دانشگاه ولی عصر رفسنجان به عنوان سرپرست معاونت اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان منصوب شد.

همچنین طی حکمی مهندس "محسن جلال پور" به عنوان مشاور استاندار کرمان در امور سرمایه گذاری و توسعه منصوب شد.

دکتر «محمدعلی دهقان» دارای دکترای رشته ریاضی محض گرایش آنالیز و استاد تمام دانشکده ریاضی و کامپیوتر دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان است.

شایان ذکر است که «محسن جلال پور» دارای مدرک کارشناسی ارشد ام‌بی‌ای، فعال اقتصادی و نایب رئیس دوره هفتم و رئیس سابق دوره هشتم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران است، وی رئیس اتاق کرمان و ریاست انجمن پسته را نیز در کارنامه خود دارد.

هفته نامه «رفسنجان» این انتصاب درخور و شایسته را به جناب آقای دکتر دهقان که از چهره های برجسته علمی و مفاخر شهر و کشورمان محسوب می شوند تبریک می گوید.

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان گفت: از محل کمک‌های مردمی تاکنون ۱۳ میلیارد تومان به ستاد دیه استان کمک شده است.

سیدحجت‌ا... موسوی‌قوام شنبه شب در جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان رفسنجان در تالار عقیق با بیان اینکه بعد از ۱۷ سال که از تشکیل ستاد دیه استان می‌گذرد شاهد اتفاقات خوبی در استان هستیم، افزود: دنبال کردن بحث نیازمندی اهم کار ما است یعنی شخص هیچگونه اموال و دارایی برای پرداخت بدهی نداشته باشد و آبرومند باشد بدین معنا که هیچ سابقه کیفری نداشته باشد. مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان به عملکرد ستاد دیه استان اشاره و بیان کرد: از سال ۸۰ تاکنون سه هزار و ۱۸۴ نفر زندانی جرائم غیرعمد در سطح استان با هزینه ۵۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان آزاد شده اند.

موسوی قوام ادامه داد: از محل کمک‌های مردمی تاکنون ۱۳ میلیارد تومان به ستاد دیه کمک شده است و از تعداد ۳ هزار و ۱۸۴ نفر، یک‌هزار و ۱۳۷ نفر از محل کمک‌های مردمی آزاد شدند. موسوی‌قوام افزود: ۲۷۸ زندانی جرائم غیرعمد واجد شرایط ستاد دیه در استان کرمان داریم که ۲۷ نفر از آنها از رفسنجان هستند که برای آزادی این ۲۷ نفر حدود ۸۰۰ میلیون تومان نیاز است.

وی عنوان کرد: ۱۲۹ جشن گلریزان در چندسال اخیر در سطح استان برگزار شده و در دورترین نقطه استان شاهد این جشن هستیم و حدود دو جشن گلریزان طی دو ماه آینده نیز برگزار می شود که امیدواریم تا پایان سال، ۹۲ زندانی جرائم غیرعمد آزاد شوند.

محمد حیدری، جانباز هندی‌تبار مقیم رفسنجان که سال 65 در جبهه یک پای خود را از دست داده بود عصر جمعه به همرزمان شهیدش پیوست.

نام هندی او «امریک سنچ» بود، او سالها پیش در حالی که در هند دانشجوی فنی بود با دوستانش تصمیم می گیرند سفری تفریحی به لبنان، آلمان و هلند داشته باشند در این سفر با تمام شدن پول هایشان هر کدام به طرفی می روند، «امریک» به ترکیه می رود و از آنجا به ایران می آید تا از دوست هندی اش که در ایران تجارت می کرد مقداری پول قرض بگیرد و به کشورش بازگردد. دوستش او را به یک تراشکار معتبر در رفسنجان معرفی می کند تا «امریک» با کار در کارگاه او دستمزد گرفته و به کشورش بازگردد.

در رفسنجان به خاطر غربت و بلد نبودن زبان فارسی، به مطالعه روی می آورد تا تنهایی خود را جبران کند، در این مطالعات با خواندن کتاب هایی از زندگی پیامبر اسلام(ص) و امام حسین(ع) که به زبان انگلیسی ترجمه شده، مسلمان شده و با انتخاب مذهب شیعه، نام «محمد حیدری» را برای خود بر می گزیند.

با پذیرش تابعیت ایرانی پس از مدتی با دختر یکی از آشنایان صاحبکار خود ازدواج می کند، با شروع جنگ تحمیلی با داشتن دو فرزند در لبیک به ندای امام برای حضور جوانان در جبهه، در خود احساس وظیفه می کند که راهی جبهه و جنگ شود.

به علت نداشتن شناسنامه ایرانی از پذیرش او جلوگیری می کنند، ولی با وساطت آشنایان موفق به اعزام می شود.

محمد حیدری سال 65 در جبهه یک پای خود را از دست می دهد و با چندین ترکش که با خود به یادگار آورده به خانه باز می گردد و بعدها بر اثر جراحاتی که به او وارد شده بود، یک کلیه اش را از دست می دهد و به خاطر دیابت، پزشکان مجبور می شوند پای دیگرش را هم قطع کنند.

محمد با اینکه تابعیت ایرانی گرفته و در این کشور جانباز شده بود هیچگاه به دنبال درصد جانبازی و مزایای آن نبود. او تا مدت ها حتی کارت ملی هم نداشت و به سختی توانست برای هویت ایرانی خود کارت ملی بگیرد.

اما او هویت اصلی اش را از اسلام و انقلاب گرفته بود و ایران وطنش شده بود تا آنجا که جانش را در راه دین و این وطن داد و با یاران آسمانی اش همراه و هم پرواز گشت. یادش گرامی و راهش پررهرو.

این جانباز سرافراز روز جمعه گذشته بر اثر ایست قلبی به شهدا پیوست. از وی پنج فرزند به یادگار مانده است.

 روحش شاد.

 

پیکر مطهر جانباز ۵۰ درصد محمد حیدری هندی روز شنبه در کرمان غریبانه دفن شد.

یک مرکز تخصصی ماساژ روز پنج شنبه در رفسنجان افتتاح شد.

در مراسم افتتاح این مرکز، تنی چند از اعضاء شورای شهر به همراه برخی مسوولین حضور داشتند.

محمد رضا بلوچ، مدیر مرکز تخصصی ماساژ رفسنجان در این رابطه به خبرنگار ما گفت: ماساژ، زیرمجموعه ای از ورزش آمادگی جسمانی محسوب می شود که در زندگی های پرتنش امروزی، نقش به سزایی در رفع استرس، بی خوابی و تنش های عضلانی، همچنین رفع فشارهای ناشی از کار، اسپاسم عضلانی بویژه در ورزشکاران و کند کردن روند پیشرفت بیماری ام اس دارد.

لازم به ذکر است مرکز تخصصی ماساژ رفسنجان در بلوار طالقانی، خیابان فرشته، جنب خانه زبان واقع شده و در دو سانس بانوان از ساعت 8 صبح الی 13 عصر و سانس آقایان از ساعت 16 عصر تا 21 شب پذیرای مراجعه کنندگان خواهد بود.

شماره تلفن 34282633 نیز پاسخگوی شهروندان محترم خواهد بود.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی