روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

با حکم فرمانده ناجا، سرتیپ عبدالرضا ناظری به سمت فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد.

وی که پیش از این فرمانده انتظامی شرق تهران بود، سابقه فرماندهی انتظامی شهرستان رفسنجان را در کارنامه خود دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: ارکستر ملی در کرمان توسط انجمن موسیقی استان با هماهنگی بنیاد فرهنگی هنری رودکی در 6 و 7 اردیبهست ماه جاری ساعت 21 با خوانندگی «سالار عقیلی» برگزار خواهد شد.

محمدرضا علیزاده در نشست خبری با بیان اینکه در فروردین ماه سال جدید فعالیت های فرهنگی استانی آغاز و به مناسبت های مختلف برگزار شده است افزود: در اردیبهشت ماه جاری نیز متناسب با فضا و ایام ماه شعبان دو برنامه ملی برپایی نمایشگاه آثار گونتر اوکر تحت عنوان «کُرنش به حافظ» و برگزاری ارکستر ملی ایران در کرمان را خواهیم داشت.

علیزاده تصریح کرد: در راستای تعامل بین موزه هنرهای معاصر کرمان و کشور و معرفی هرچه بیشتر آثار موزه کرمان و معرفی استان از طریق ظرفیت های هنری این خطه، طی سه سال گذشته برنامه های بسیار خوبی در حوزه هنرهای تجسمی در موزه معاصر کرمان برگزار شده است. وی بیان کرد: در سال 96 بیست و چهارمین جشنواره ملی جوانان هنرهای تجسمی کشور را در کرمان برگزار کردیم و با توجه به پتانسیل استان در این حوزه قرار شد برای تعاملات هنری موزه کرمان در سطح ملی و بین المللی، نمایشگاه آثار هنرمندان بین المللی برپا شود و در این راستا شاهد برگزاری نمایشگاه آثار تونی کرگ بودیم و همچنین قرار شد خانه های تاریخی تبدیل به خانه ها موزه های رشته های هنری بشوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در ادامه این رویدادها، پنجم اردیبهشت جاری شاهد برپایی نمایشگاه آثار گونتر اوکر هنرمند معاصر آلمانی تحت عنوان «کُرنش به حافظ» خواهیم بود. وی افزود: اوکر یکی از مریدان حافظ است و به علت ارادتی که به این شاعر ایرانی داشته، آثار وی به نوعی برگرفته از اشعار حافظ است.

علیزاده در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: در راستای استفاده از ظرفیت ها و معرفی کرمان، برای نخستین بار ارکستر ملی ایران در کرمان برگزار می شود و رویداد بزرگی است.

وی بیان کرد: ارکستر ملی ایران توسط فرهاد فخر الدینی در سال 77 راه اندازی شده و رهبری ارکستر را وی و فریدون شهبازیان به عهده داشته اند و بنیاد رودکی حمایت این ارکستر را به عهده دارد و کنسرت هایی در برخی استان ها و به طور خاص در تهران اجرا شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: ارکستر، موسیقی فاخر کشور است که ترانه های حماسی ملی را ارائه می کند و برگزاری ارکستر ملی در کرمان توسط انجمن موسیقی استان با هماهنگی بنیاد فرهنگی هنری رودکی در 6 و 7 اردیبهست ماه جاری ساعت 21 در کرمان خواهد بود.

وی افزود: همه اعضای کنسرت در کرمان حضور خواهند داشت و حدود 60 نفر نوازنده و رهبر ارکستر حضور دارند و خواننده سالار عقیلی است.

علیزاده با اشاره به اینکه قرار است کنسرت در میدان گنجعلیخان برگزار شود که به احتمال زیاد این مکان تغییر می کند، گفت: از عنایت ویژه استاندار به فعالیت های هنری و فرهنگی و حمایت در برگزاری ارکستر ملی تشکر می کنیم.

مراسم تشییع و ترحیم سردار حاج حسن کبیریان رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان رفسنجان با شکوه خاصی در رفسنجان برگزار شد.

جمع کثیری از اقشار مختلف مردم رفسنجان و مسوولین ادارات، ارگان ها و سازمان ها روز شنبه 24 فروردین با شرکت در مراسم تشییع پیکر این جانباز سرافراز دوران مقدس که از محل مسجد سیدالشهدا تا گلزار شهدای عباس آباد برگزار شد شرکت کردند.

لازم به ذکر است سردار حاج قاسم سلیمانی با ارسال پیامی عروج این جانباز سرافراز دفاع مقدس را به خانواده محترم ایشان تسلیت گفت. گفتنی است مراسم هفتمین روز درگذشت حاج حسن کبیریان ، برادر شهید بزرگوار حسین کبیریان فردا پنج شنبه از ساعت 16 الی 30/17 در مسجد و مجموعه فرهنگی سیدالشهدا(ع) رفسنجان برگزار می گردد.

هفته نامه « رفسنجان» عروج این جانباز عزیز و بزرگوار را به خانواده محترم و همرزمان ایشان تسلیت می گوید.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رفسنجان گفت: امسال بیش از 2 هزار نفر مرد و زن مومن و متدین در مساجد این شهرستان به امر معنوی اعتکاف پرداختند.

حجت الاسلام مهدی حسنی کبوترخانی، در جمع خبرنگاران افزود: امسال علیرغم تعطیلات و مراسم عید باستانی نوروز، مردم جهت بهره مندی از این آیین معنوی، مساجد را از این برنامه پر فیض خالی نگذاشتند.

وی بیان کرد: از این تعداد یکهزار و 400 نفر زن و 700 نفر مرد در این مراسم شرکت کردند.

مدیر‌کل تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه مراسم معنوی اعتکاف در ۲۳۷ مسجد در سراسر استان کرمان برگزار شد گفت: بر اساس آمار اولیه حدود ۲۰ هزار نفر از مردم استان کرمان در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کردند. حجت‌الاسلام علی جلالی اظهار داشت: مراسم معنوی اعتکاف در 237 مسجد در سراسر استان کرمان برگزار شد و با توجه به ایام عید نوروز و لحظه سال تحویل استقبال خوبی از این مراسم شده است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آمار اعلام شده حدود 20 هزار نفر از مردم استان کرمان در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کردند گفت: 70 درصد از مجموع شرکت کنندگان در مراسم اعتکاف امسال جوانان و نوجوانان هستند که بسیار ارزشمند است.

 

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی