روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

رییس ستاد بزرگداشت حماسه ۹ دی در کرمان با اشاره به برنامه های گرامیداشت ۹ دی گفت: برنامه های بصیرت افزایی و روشن گری در دو بخش آیینی و مراسم برگزار می شود که مراسم محوری ۹ دی ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح در محل میدان شورای کرمان و با سخنرانی سردار "علی فدوی" جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواهد بود.

"حسین انجم‌شعاع" روز سه شنبه در نشست خبری بزرگداشت حماسه ۹ دی (روز بصیرت و میثاق امت با ولایت) با بیان اینکه شعار امسال "یوم الله ۹ دی مظهر بصیرت، ولایتمداری و عبور از فتنه ها" انتخاب شده، اظهار کرد: ۹ دی به دلیل حضور حماسی مردم یکی از روزهای مهم و سرنوشت ساز در تاریخ انقلاب اسلامی است. وی با بیان اینکه باید از فرصت ۹ دی برای بصیرت افزایی و روشن گری نسبت به مسائل منطقه و جهان استفاده و ذهن مردم را روشن کنیم، افزود: ۹ دی متعلق به جناح و گروه خاصی نیست همانگونه که در ۹ دی همه اقشار مردم و جناح های مختلف در آن حضور داشتند. انجم‌شعاع با اشاره به اینکه بعضی از اتفاقات تلخ تاریخ اسلام(مانند جنگ صفین) ریشه در بی بصیرتی و عدم آگاهی دارد، بیان کرد: اگر مردم بصیرت داشته و گوش به فرمان امام خود بودند، اکنون وضع جهان اسلام این نبود.

وی بیان کرد: به دلیل پایبندی مردم ما به ارزش ها و آرمان ها دشمنانی زیادی داریم و به دلیل اینکه زیر بار ظلم و استکبار نمی رویم، با ما دشمنی می کننند که این دشمنی را با جنگ سخت، ناتوی فرهنگی، جنگ اقتصادی و فشار حداکثری دنبال کرده اند تا مردم انقلاب را رها کنند.

برای دانلود فایل PDF نشریه بر روی لینک زیر کلیک کنید

 http://uupload.ir/view/gli9_1148.pdf/

برای دانلود فایل PDF نشریه بر روی لینک زیر کلیک کنید

http://uupload.ir/view/3vti_doc2.pdf/

دومین یادواره شهدای روحانی شهرستان‌های رفسنجان و انار در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد. حجت الاسلام غلامرضایی عضو هیئت امنای برگزاری این یادواره گفت: در زمانی که تنها صد طلبه از شهرستان‌های رفسنجان و انار در حوزه علمیه تحصیل می‌کردند، ۲۴ نفر از این افراد در دوران دفاع مقدس به فیض شهادت نائل آمدند.

وی گفت: هم اکنون بیش از ۵۰۰ طلبه این شهرستان در قم تحصیل می‌کند.

آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور هم در پیامی به این همایش با تجلیل از ۵ هزار شهید روحانی در دفاع مقدس، یاد و خاطره ۲۴ شهید روحانی شهرستان‌های رفسنجان و انار را گرامی داشت و تاکید کرد: شهدای سرافراز روحانی دو فضیلت علم الهی و جهاد مقدس را به هم آمیختند و با دو بال قدسی به بلندای مقام شهادت دست یافته‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین آقاتهرانی نیز در این همایش در سخنانی شهادت را مقامی والا دانست که دست یافتن به آن بسیار سخت است و دل بستن به دنیا اجازه دسترسی به آن را نمی‌دهد.

وی ولایتمداری در بزنگاه های حساس را مورد توجه قرار داد و گفت شهدای ما این گونه بودند و در زمانی که کسی نبود برای حفظ ولایت به میدان آمدند.

امیر پذیرفته کارگردان فیلم مستند "دل اندروا" موفق به کسب دیپلم افتخار و تندیس طلایی سومین جشنواره ملی فانوس شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رفسنجان مستند"دل اندروا" که پیش از این به اسم "مادری" شناخته می شد اولین فیلم کوتاه امیر پذیرفته در مقام کارگردان است. مستند "دل اندروا" یا"مادری" روایتی از مادر شهید"علی هدایتی" از شهدای غدیر است که حاضر به قبول شهادت فرزند خود نشده و هیچکدام از اطرافیان هم جرأت گفتن این حادثه به او را ندارند. مادر شهید هدایتی بعد از 15 سال هر چند روزی یکبار به سپاه رفسنجان مراجعه و سراغ پسرش را می گیرد. آئین اختتامیه سومین جشنواره ملی فانوس هفته گذشته، در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با معرفی برگزیدگان و قرائت پیام رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی