روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

دهمین شب شعر محرم توسط هیئت شهدا رفسنجان با همکاری موسسه فرهنگی ترنم دوشنبه شب در محل حسینیه شهدا رفسنجان برگزار شد. این مراسم با حضور سید حمیدرضا برقعی شاعر آئینی کشور و شعرای مطرح استان و شهرستان برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار ما، شب شعر محرم در محل حسینیه شهدای رفسنجان دهمین سال برگزاری خود را طی می کند که در این مدت میزبان شاعران مطرح آئینی کشور از جمله علیرضا قزوه، امیری اسفندقه، سعید بیابانکی و مهدی امیری و شعرای مطرح استانی بوده است.

در آستانه آغاز ماه عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) همایش طلایه داران تبلیغ با حضور امام جمعه و رئیس اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان و جمعی از مبلغین در سازمان تبلیغات اسلامی این شهر برگزار شد. امام جمعه رفسنجان در این همایش اظهار داشت: هدف امروز دشمن جوانان است و تلاش می کند انان را از انقلاب و نظام بگیرد.

حجت الاسلام رمضانی پور افزود: دشمن هزینه می کند تا انحراف ایجاد کند و فرهنگ منحط غرب را جایگزین کند اما توفیقی حاصل نشده و رویش های بسیاری در کشورمان ایجاد شده است. رمضانی پور به برپایی آیین های معنوی اعتکاف، پیاده روی اربعین، دعای عرفه و اردوهای راهیان نوز با استقبال پرشور مردم به ویژه جوانان در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: دستگاه امام حسین(ع) و کلام نور معجزه آفرین است نباید به کسانی که فرافکنی می کنند و منحرف شدند بها دهیم که اهل نماز و عبادت کم شده است، بسیاری اهل تقوا هستند و ان عده اندکی که هم که نیستند ما باید دنبال آنها باشیم. امام جمعه رفسنجان تبلیغات چهره به چهره را از وظایف مبلغان برشمرد و بیان داشت: با تبلیغ چهره به چهره می توانیم افراد را در همراهی کردن با انقلاب و نظام تثبیت کنیم و مبلغان باید بطور جدی وارد این عرصه شوند. رمضانی پور تصریح کرد: تاریک ترین زمان تاریخ در زمان حکومت امام حسین(ع) رقم خورد و ایشان آنگونه عمل کردند امروز نیز به شکل مدرنیته آمریکا و اسرائیل بنی امیه این زمان هستند که در یمن و سوریه و دیگر کشورهای مسلمان دست به جنایت می زنند. وی خاطر نشان کرد: قوی ترین دستگاه دستگاه امام حسین(ع) است که همه را به خود جذب می کند یک جاذبه بسیار قوی است که همه می آیند و مبلغات بایستی شناگر خوبی باشند و از این فرصت بهره گیرند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نیز در این همایش اظهار داشت: جامعه در مقابل سیل بی امان مسائل فرهنگی و فضای مجازی نیاز به مرشد دارد و تجربه نشان داده است که هرجا روحانیت دائمی مستقر است آسیب ها کمتر است. حجت الاسلام سید محمود حسینی افزود: محرم و صفر فرصت بسیار خوبی است، مبلغین سعی کنند با مطالب بروز و کوتاه مطابق با درد نسخه بپیچند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از فرسودگی ۴۰ درصد فضاهای آموزشی استان کرمان خبر داد.

اسکندری نسب گفت: حدود ۷۰ درصد از فضاهای جدیدی که تحویل آموزش و پرورش می‌شود به همت خیران ساخته می شوند.

وی افزود: تعدادی از ساختمانهای متعلق به آموزش و پرورش استان کرمان هم اکنون بدون استفاده هستند که با اختیارات قانونی که وجود دارد می توان با تغییر کاربری این فضاها درآمد پایداری برای آموزش و پرورش ایجاد کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در ادامه: از بازنشسته شدن هزار و ۵۷۰ نفر در سال جاری خبر داد و گفت: در بخش آقایان با کمبود شدید نیرو مواجه هستیم و امسال مجبوریم برای جبران این مشکل از نیروهای بازنشسته در بعضی مدارس استفاده کنیم.

مسئول شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: ویژه برنامه مردان آسمانی، بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر و شهدای دولت در ششم شهریورماه سالجاری در کرمان برگزار می شود. مهدی صدفی در شورای سیاست گذاری و راهبردی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان کرمان افزود: این آیین بزرگداشت با سخنرانی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در موزه دفاع مقدس شهر کرمان برگزار می شود. وی شعار چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را 'افتخار به گذشته و امید به آینده' عنوان کرد و افزود: آرم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توسط هنرمند کرمانی در ستاد برگزیده شده و برای چهلمین سالگرد انتخاب شد‌. صدفی از تشکیل شورای مشورتی و هیات اندیشه ورز خبرداد و گفت: این شورا در قالب اتاق فکر برای اجرای طرح ها و برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برنامه ریزی می کند. دبیر ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به تکمیل کارگروه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کرمان گفت: همه اقشار و دستگاه های مختلف اجرایی در 19 کارگروه تشکیل شده است. مسئول شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی استان کرمان از تشکیل ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان ها خبر داد و گفت: شورای سیاست گذاری با مسئولیت ائمه جمعه در شهرستان ها فعال شده است.
اکران خصوصی "سبز بخت" در رفسنجان فیلم سینمایی نیمه بلند "سبز بخت" به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدرضا حسنی رنجبر عصر جمعه گذشته در سینما امین رفسنجان برای عوامل، خانواده عوامل و تعدادی از مسئولان بصورت خصوصی اکران شد. در این فیلم علاوه بر هنرمندان رفسنجان و کرمان خانم پرستو صالحی از بازیگران کشور به ایفای نقش پرداخته اند."سبز بخت" اولین تجربه سینمایی محمدرضا حسنی رنجبر است که با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمایت روابط عمومی مجتمع مس، فرمانداری، تالار آزادی و انجمن کارآفرینان رفسنجان تولید گردیده است. در مراسم اکران این فیلم همچنین از سینماگران پیشکسوت شهرستان حسین برزگرحسینی، حمید محققی، عباس بلوچی، بابک نوری، حسین مدحت، لیلی مرادی و محمدرضا کریمی تجلیل شد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی