روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

سرپرست پلیس امنیت عمومی استان کرمان گفت: زائرانی که قصد زیارت عتبات عالیات و پیاده روی اربعین را دارند از مراجعه حضوری به دفتر نمایندگی عراق خودداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حمید مستعلی زاده در تشریح این خبر گفت: افرادی که قصد تشرف به عتبات عالیات را دارند باید در سامانه سماح ثبت نام کنند و پس از ثبت نام در این سامانه به دفاتر زیارتی سطح استان مراجعه کنند.

وی افزود: زائران باید برای اخذ ویزا به نمایندگی کنسولی عراق مستقر در شهر
کرمان مراجعه کنند و ظرف ۷۲ ساعت ویزا صادر و گذرنامه ها را مجددا به دفاتر زیارتی تحویل دهند.

سرهنگ مستعلی زاده تصریح کرد: با هماهنگی که با کنسولی عراق صورت گرفته تا ۷۲ ساعت قبل از اربعین یعنی در تاریخ هشتم آبان امسال ویزا برای زائران صادر می شود و می توانند به سفر زیارتی تشریف ببرند.

وی تشریح کرد: زائران از مراجعه حضوری به دفاتر نمایندگی عراق جدا خودداری کنند که به هیچ عنوان به صورت انفرادی ویزا صادر نمی شود هر چند ویزا به صورت انفرادی در گذرنامه افراد درج می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به پیگیری های انجام شده مدت زمان صدور گذرنامه از یک هفته به ۷۲ ساعت کاهش یافته که در مجموع از زمان تحویل مدارک به دفاتر پلیس ۱۰+ به مدت ۲۴ ساعت گذرنامه صادر و تحویل پست می شود و ۴۸ ساعت فرجه ای که به پست داده شده تا گذرنامه را به دست متقاضیان برسانند.

سرهنگ مستعلی زاده به افرادی که گذرنامه قبلی داشته اند و به هر نوعی مفقود شده این نوید را داد که در گذشته باید مدت شش ماه منتظر باشند این مدت زمان به ۲۰ روز کاهش یافته و می توانند به به گذرنامه استان مراجعه و گذرنامه جدید دریافت کنند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی