روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

 

مراسم تکریم و تودیع مدیر آموزش و پرورش رفسنجان روز سه شنبه با حضور معاون مدیر کل اموزش و پرورش استان، امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولین و فرهنگیان برگزار شد.

امام جمعه رفسنجان در این مراسم از توانمندی و خدمت خالصانه حسینی‌پور یاد و تصریح کرد: کمبود معلم یکی از دغدغه‌های شهرستان‌های شمالی استان به ویژه رفسنجان است گاهی پیش آمده که تا 400 معلم هم کمبود داشتیم.

وی ادامه داد: از اول انقلاب تا کنون اکثر مدیران آموزش و پرورش رفسنجان از قشر فرهیخته شهرستان انتخاب شدند و کارهای بزرگی هم انجام دادند امروز هم باید برنامه‌ریزی شود تا از سرمایه‌های عظیمی که در آموزش و پرورش داریم و تجارب ارزنده‌ای دارند، استفاده شود.

رمضانی‌پور تأکید کرد: قطعا و باید مدیر آموزش و پرورش رفسنجان بومی باشد اگر غیر از این عمل شود توهین است.

وی با اشاره به اینکه معاون پرورشی آموزش و پرورش اختیارات خوبی داشت و مربیان پرورشی میدان کارهای بزرگ پرورشی برای دانش‌آموزان داشتند، افزود: این میدان باید ادامه داشته باشد.

وی عنوان کرد: بیش از 6 هزار دانش‌آموز اتباع افغانستانی در این شهرستان درس می‌خوانند که مدیریت کردن آن‌ها سخت است اما معلمان قبول کردند تا در این مدارس تدریس کنند.

دعاگویی معاون مدیرکل آموزش و پرورش کرمان هم در این مراسم اظهار کرد: حسینی‌پور در دورانی که سخت‌ترین دوره آموزش و پرورش بود مدیریت کرد سند تنظیم شده برنامه درسی ملی که همپای آن قرار است تغییرات در محتوا و ساختار آموزش و پرورش رخ دهد ابلاغ شده اما زیرساخت‌ها فراهم نیست.

وی بیان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی بخشنامه را فقط به آموزش و پرورش ابلاغ می‌کند نقش دستگاه‌های دیگر مشخص نیست و سند به آن‌ها ابلاغ نمی‌شود انگار سند درون‌سازمانی است.

دعاگویی تصریح کرد: با توجه به عدم زیرساخت‌ها آموزش پرورش با حجمی از مطالبات مواجه می‌شود تغییر کتاب‌های درسی و...همزمان تحول همچنین معلمان باید ساماندهی شوند کمبود نیروی معلم که رفسنجان از دیرباز با آن مواجه بوده خروج همزمان نیروها از جمله مشکلات آموزش و پرورش است.

وی در ادامه گفت: با توجه به خواسته مسؤولان رفسنجان قطعا مدیریت این شهرستان به شخص غیربومی سپرده نخواهد شد و در شورای معاونان بررسی می‌شود تا اصلح‌ترین مدیر انتخاب شود.

علیار اسکندری‌نسب فرماندار رفسنجان نیز در این مراسم خواستار انتخاب مدیری از فرزندان همین شهرستان شد.

در این مراسم از خدمات سید کاظم حسینی پور رئیس اداره آموزش و پرورش رفسنجان که پس از 35 سال خدمت خالصانه و صادقانه در این مسئولیت به مقام بازنشستگی نائل آمده است تقدیر و مهدی ابوطالبی معاون پشتیبانی اداره آموزش و پرورش رفسنجان به عنوان سرپرست این اداره معرفی گردید.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی