روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

رییس ستاد عتبات عالیات استان کرمان گفت: امیدواریم گنبد جدید نوروز ۹۸ در حرم مطهر امام حسین علیه السلام در کربلا نصب شود.

علی مهاجری در بازدید مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان از پروژه‌ ساخت گنبد حرم مطهر امام حسین علیه السلام در کرمان ضمن ارائه‌ گزارشی از چگونگی انجام کار گفت: سازه‌ فلزی گنبد جدید حرم مطهر اباعبدا... الحسین(ع) سال ۹۴ در یک کارخانه‌ دیگری ساخته و در محل فعلی ستاد که قبلا معراج شهدای کرمان بوده، نصب و طراحی آن آغاز شد.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان کرمان افزود: ما می‌خواستیم گنبدی بسازیم که حداقل ۵۰۰ سال دیگر هم بماند.

وی اظهار امیدواری کرد نوروز سال آینده گنبد جدید در حرم مطهر در کربلا نصب شود.

مهاجری خاطر نشان کرد: گنبدی با وزن ۱۲۰۰ تن روی ستون‌های خشتی و آجری قرار داشت که تنها به معجزه شبیه بود و ما در گام اول در کنار ساخت گنبد که در کرمان انجام می‌شد، باید ستون‌های اطراف ضریح مطهر را هم بازسازی، مقاوم‌سازی و لاغر می‌کردیم که به لطف خدا و عنایت اباعبدالله علیه السلام این کار با هزینه‌ کاملا مردمی انجام و ۶۵ درصد از حجم ستون‌های اطراف ضریح مطهر کاسته شد.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان کرمان افزود: با شروع کار احساس کردیم که پا جای پای انبیاء(س) و ائمه(ع) گذاشتیه‌ایم و لذا با پای برهنه شروع کردیم و تا کنون بیش از دو هزار نفر نیرو به صورت تبرعی پای کار آمده‌اند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی